Коледната звезда умира-моля за помощ!

  • 10 693
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Момичета, моля ви, ако някоя от вас има коледна звезда да ме посъветва как да се грижа по-добре за нея, защото й окапаха вече почти всички листа, а мия подариха преди 3 седмици и беше тооолкова красива....не е на пряка слънчева светлина, но е на светло, не е до пряк източник на топлина, в стаята е около18-20 градуса. Поливам я през ден с вода със стайна температура, понеже четох , че таа трябва и въобще се оказа, че това е най-претенциозното цвете, което имам......Благодаря ви предварително за съветите!

# 1
  • Мнения: 7 718
Няма начин. Поне разреди поливането, много я поливаш. Даже спри за една седмица. Да не е на течение?  До прозорците много духа, ако е дървена дограмата.

# 2
  • Мнения: 118
Не е на те4ение, а за поливането 4етох някъде, 4е пръстта й трябвало да е постоянно влажна

# 3
  • Трявна
  • Мнения: 174
Миналата година ми се случи и на мен,бях купила една без да прочета какво обича това растение. Моята без малко да умре, защото бях я сложила на топло.Вече знам, че не обичат топлина и честото поливане също пречи...Успехи  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 155
И моята умира Confused ... сигурно е от жегата /при мен/ Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 118
Температурата в стаята е 18 градуса, няма отопление в тази стая. Колко често да я поливам?

# 6
  • Мнения: 2 575
При мен умират всяка година  - ту ги поливам много, ту малко, ту им е топло, ту тъмно и така.......безкрай.
Попитах в цветарския магазин до нас защо съм толкова некадърна, та едно цвете не мога да отгледам, а те ми казаха ясно и просто - Коледните звезди така се продават - да умират и да си купуваш всяка година - това е!
Има разбира се изключения, но рядко!
Моята последната от миналата година не е умряла все още, но е на път  Cry

# 7
  • на път
  • Мнения: 2 804
Аз съм уморила също десетина екземпляра и вече не купувам. Ако случайно не умре, не успявам да я докарам във форма следващата година. Няма по-трудно и капризно за гледане цвете Sad

# 8
  • Мнения: 1 311
Миналогодишната ми коледна звезда реши да мре през ноември. Зарязах я и си купих друга. Поне един месец не го бях пипнала проклетото цвете (старото) и то като почна да расте като невидяло, напуска нови листа, даже 2 почервеняха, а не е поливано от тогава. Та стигнах до извода, че май не обича много вода и сега и новото го поливам веднъж на 4-5 дни.

Пробвай да разредиш поливането.

А не знам дали им е зле от топлината, защото моята седеше лятото в югозападна стая и си и беше добре.

# 9
  • Мнения: 6 039
имам 3, едната не ми харесва как изглежда, започнаха да и се свиват листата, да вълтеят, доста висока е - към 1 метър
другите 2 да по дребни и са добре засега
не мога да разбера, колко често да ги поливам

# 10
  • Мнения: 1 028
Мойта още миналата година я бръмнах в кофата за боклук,щото нищо не помогна,за да  я възвърна към живот.

# 11
  • Мнения: 505
Подариха ми и на мен, и моята умира, и снощи ходих до нашия цветарски магазин. Там едни готини хора, мъж и жена с руски акцент, ми обясниха каква саксия да й купя и колко пръст и казаха, че от водата гние и умира. Така че сме се престарали с поливането. Аз моята докато не я видя да се оправи, няма да я поливам повече. Като я извадих от купешката саксийка за да я пресадя, си беше подгизнала горката. А иначе е страшно красиво цвете. Казаха ми още, че за да цъфне за Коледа, ако оживее до догодина, трябва да и завия листата с нещо непрозрачно, но това вече ми се вижда страшничко.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 212
На мен ми подариха една преди месец. Поливам я много рядко - 3-4 пъти най-много оттогава. Освен това е на доста студено - стаята се отоплява само вечер, на източен прозорец. Засега е много добре, като изключим 2-3 листенца, които опадаха. Да видим докога ще е така Confused

# 13
  • Мнения: 83
 и аз да споделя моята неволя с коледната звезда: по-миналата година си купих, защото много ми харесваше как изглежда, преживя зимата, но след това лятото умря
миналата година реших, че няма да си купувам нова, щом толкова лесно умират, но ми подариха, беше много красива, много рядко я поливах и си задържа червените листа доста дълго време
след това под вещото ръководство на съседката ми я присадих в по-голяма саксия, но това се случи чак напролет (тогава трябвало да се присажда) и досега е жива звездичката, четох и много материали (из интернет има) относно това как се гледа и как да й почервенеят отново листата за Коледа - трябва да се държи на тъмно от 6ч. вечер до 8ч. сутрин, през септември и октомври. Ами  да ви кажа честно моята не почервеня, може би за Великден ще почервенее отново  Mr. Green
но само един съвет не прекалявайте с поливането, моята я поливам веднъж седмично по малко и й е много добре, винаги пипайте с ръка почвата преди да полеете отново, ако е влажна, полейте я след ден или два например

# 14
  • Мнения: 2 922
Досега не съм успявала да ги опазя живи  ooooh!
Ето и сега имам една, на която застрашително започнаха да й окапват листата. Но гледам, че има нови малки - може би има шанс.

Общи условия

Активация на акаунт