как да оставя само едно кърмене

  • 501
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
сега малката я кърмя веднъж вечер за заспиване и веднъж нощем, като по този начин си редувам гърдите, но малката нощем почна да се пристрастява наново и да иска да суче нон стоп като по този начин не може да спи и нощите пак са кошмар, та въпросът ми е искам да оставя само вечерното кърмене и да махна нощните изцяло, но как да редувам гърдите, една вечер от едната а другата от другата, така мисля че ще ми спре кърмата, или пък вечер да давам и от двете, не знам кой вариант е правилен,

# 1
  • Мнения: 854
Ами аз давах и от двете и така откарахме с едно кърмене към 8-9 месеца Simple Smile Друг въпрос е как ще махнеш нощните - на вашата възраст и Борко си сучеше 1-2 пъти нощем, ама пустите зъби са виновни #Cussing out

# 2
  • Мнения: 366
Аз не кърмя през нощта , просто беб не се буди ... да е жив и здрав,... вечер в 10 давам и от двете гърди , а сутринта давам втората от вечерта, той се храни само от едната по принцип само вечер му давам две.. това е вече месец, сутрин гърдите ми ще се пръснат и аз се притеснявах , че може да ми намалее кърмата но за сега всичко е ок, дано да съм права и да не направя някоя беля

# 3
  • Мнения: 11 818
Клара, давай й от двете гърди вечер, аз правя така от много месеци насам, още повече, че така съм сигурна, че приема повече кърма вечер, тъй кто все още не вечеря, само следобедна закуска към 5.30.
Но за нощното кърмене няма как да повлияе това според мен, ние още си се будим поне по веднъж и цицата е все в устата, но не винаги бозае, а просто си я държи, а и да иска да бозае то не е останало особено много. Ние все още се кърмим и през деня 1-2 пъти - за заспиване обикновено.

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 11:00 от Sisssi

# 4
Дъщеря ми е на 50 дни и от след 25-тия ден спрях нощното хранене, а 10 дни по-късно и късното вечерно. Сега се храни в 22  ч . и след това чак в 5 сутринта. Как стана това? Когато се събуждаше през нощта й давах вода от шише. Стомахчето й се засища и заспива. Е, около една седмица за мама е много напрегнато, но пък след това може да се спи по-спокойно. А и доколкото знам от опит на мои познати, колкото по-рано се спре нощното хранене, толково първо, по-лесно се възприема от самото бебче, и второ, решаваш важен въпрос навреме.
Успех!

# 5
  • Мнения: 941
благодаря ви за отговорите
аз нощното ще го махна насила, тя така и така спи лошо и реве, и по цяла нощ ми е на ръцете, явно е в такъв период, но поне ще махна и нощното кърмене като ще реве поне да има причина, явно вечер ще давам и от двете,

Общи условия

Активация на акаунт