оправданието - от зъбите е

  • 890
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Омръзна ми за всичко да са виновни зъбите.
Преди 5 месеца дъщеря ми 15 дена беше с температура /37,5/ поболях се от тревоги и през три дена я водя при личния лекар. Отговора е един много се притесняваш от никненето на зъбите е. Това мина но после имаше разстройство - пак е от зъбите. Давах и аз разни чайчета и това мина. От два месеца по цяла нощ реве и пие постоянно вода - пак е от никненето на зъбите. Този път ми изписа някакви успокоителни - как да дам на детето си успокоителни? Така от шестия месец го чакаме тези зъби и разгеле преди два три дни проби един кучешки зъб /сега е на 1 година и 1 месец/.
На вас не ви ли е било яд като за всичко обвиняват никненето на зъби?
Сега като се замисля така е по лесно защото си е успокоение - до 6 месец са колики след шестия месец са зъби и готово. Да ама мен не ме устройва този вариянт искам да знам какво става с детето ми.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
всякакви мнения съм чувала, но един много добър лекар ми каза, че температура от зъби не се вдига.
Просто когато растат зъбите имунната система на детето отслабва и е по-податливо на гадове..разни вирусчета..
Те обикновено не са нищо сериозно и си минават от самосебе си...

виж...мрънкане и глезотия от зъби...капризи за храната....нощно будене и подобни екстри...ДА:) може!:)

# 2
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Reza
всякакви мнения съм чувала, но един много добър лекар ми каза, че температура от зъби не се вдига.
Просто когато растат зъбите имунната система на детето отслабва и е по-податливо на гадове..разни вирусчета..
Те обикновено не са нищо сериозно и си минават от самосебе си...

виж...мрънкане и глезотия от зъби...капризи за храната....нощно будене и подобни екстри...ДА:) може!:)


И на мен точно така ми го обясни един възрастен доктор. Но сякаш та повечето педиатри им е по-лесно да я карат с обяснението "от зъбите е". Дали сами си вярват? Понякога ми се струва, че го правят просто от мързел, или защото си мислят, че майките не сме в състояние да разберем какво става... И аз съм размишлявала по темата. Храна за размисъл - бол. Например: детето го боли ухо - от зъбите е. #2gunfire

# 3
  • Мнения: 1 077
Личните ми наблюдения са, че повечето педиатри отричат зъбите да са причина за Т, разстройство и др. Факт е обаче, че никненето на почти всички зъби на Ида е съпроводено или с Т, с разтройство, подсичане, хрема... Явно имунитетът в тези периоди е отслабен и неразположението има различни проявления - от безпокойство до вирусна инфекция, която иначе би протекла леко.

По повод "бебето го боли ухо - от зъбите е". И на мен ми звучи идиотски, но Ида изкара отит с първия кучешки, а с третия и се активизира непроявен от раждането досега кожен вирус.

През останалото време не боледува, не е изнежена, излизаме всеки ден, ходи леко облечена.

Трябва да си много упорит, за да не видиш връзката.

# 4
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Reza
всякакви мнения съм чувала, но един много добър лекар ми каза, че температура от зъби не се вдига.
Просто когато растат зъбите имунната система на детето отслабва и е по-податливо на гадове..разни вирусчета..
Те обикновено не са нищо сериозно и си минават от самосебе си...

виж...мрънкане и глезотия от зъби...капризи за храната....нощно будене и подобни екстри...ДА:) може!:)

Мамма беше писала в една от темите (не я помня коя беше) , че е едното й детенце е вдигало висока Т точно от зъби.

Аз смятам, че при всяко дете е различно.
Хриси не ми е вдигала Т от зъбите, но как се подсичаше... Sad дори гъбички имаше пак от тях.И разтройсво също е имала, но само докато пробие зъбчето...после всичко минава.

Други дечица пък са със сополи и съответно кашлица докато пробие зъбчето... Tired

Желая ви безпроблемно никнене на зъбките Wink

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хорааа:)
това, което казвам, е че не никненето на зъб е причина за неразположенията, а отслабената имунна система поради зъбоникненето.
Т.е. аз връзката я виждам, но примерно - детето не го боли ухото, защото му расте зъб...а защото е развило отит (примерно) поради намалените защитни сили на организма....това казвам аз...

# 6
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Reza
хорааа:)
това, което казвам, е че не никненето на зъб е причина за неразположенията, а отслабената имунна система поради зъбоникненето.
Т.е. аз връзката я виждам, но примерно - детето не го боли ухото, защото му расте зъб...а защото е развило отит (примерно) поради намалените защитни сили на организма....това казвам аз...
 202uu   202uu

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Reza

Просто когато растат зъбите имунната система на детето отслабва и е по-податливо на гадове..разни вирусчета..
Те обикновено не са нищо сериозно и си минават от самосебе си...


Същото казва и нашата педиатърка Grinning - и от там много често зъбоникненето е придружено от "екстри".

# 8
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Reza
хорааа:)
това, което казвам, е че не никненето на зъб е причина за неразположенията, а отслабената имунна система поради зъбоникненето.
Т.е. аз връзката я виждам, но примерно - детето не го боли ухото, защото му расте зъб...а защото е развило отит (примерно) поради намалените защитни сили на организма....това казвам аз...

    Точно това е никненето на зъби поставя на изпитание крехката имунна система на бебето и то става по поддатливо на вирусите.Което разбира се не означава, че вдига температура от зъбите, а че вследствие на техния растеж имунната му система е по поддатлива на вирусна инфекция, на която не би реагирала, ако и изпитанието зъбоникнене, не се случва в този момент.

# 9
  • Мнения: 1 581
На 1 декември моят син вдигна 40,4 градуса. Отидохме в болницата, цяла нощ там, изследвания, прегледи - няма му нищо  Shocked Настоявах да знам какво му става на детето ми, но никой не можа да ми каже.
И на другия ден му нямаше нищо, освен връхче на нов кътник.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз знам, че когато никнат зъбките, отслабва имунната система и зетова детето е по-податливо на атаките на вируси и бактерии. Монито не вдигна температура, но доста време я дразнеха ушите - постоянно ги пипаше и си въртеше главата. Преглеждаха я, но не откриха нищо - просто болката от зъбките явно я е усещала в ушите. И се беше подсякла ужасно - до кръв. Когато пробиха зъбчетата (засега имаме две), всичко се оправи.

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Нашата лекарка ми обясни, че по честото изхождане се причинява от болката. Така на организма му било по-лесно да се справи с болката.

# 12
  • Мнения: 210
Да те хубова го казват лекарите и на нас ни олеква защото има логика. Но това не оправдава бездействието им в някои моменти. За мен е необяснимо как 5 месеца преди да й изникнат зъбите ще има 15 дена температура просто ей така. И аз виждам че нищо друго й няма но все пак искам да знам какво се случва. Нали неможе милото да каже какво му е разчитаме на оправданието зъби вместо просто да ми каже незнам от какво е има си такива неразположения и така нататък. Не само с мен се е случвало това има много случаи когато се оправдават със зъбите а не са зъби.
Мисълта ми е че всяко неразположение до 6 месец се свързва с коликите а след това със зъбите.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: maia_sevova
За мен е необяснимо как 5 месеца преди да й изникнат зъбите ще има 15 дена температура просто ей така.


Не е просто ей така... възпаляват се венците и затова вдига Т. А те започват да се подуват доста преди зъба да пробие. Реза го е написала много точно... никненето на зъби отслабва имунитета и затова децата вдигат по-висока Т. Но това е от вирусните инфекции, а не пряко от зъбите! При вас температура 37,5 не е висока и е от самото възпаление на венците, дори едва ли е имало и вирусна инфекция.

# 14
  • Мнения: 3 146
Eти ви един цитат от Спок "Изникването на зъби води само до един резултат - до изникване на зъби"

Общи условия

Активация на акаунт