респираторен дистрес при новородено, сърфактант

  • 1 640
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
сблъсках се с диагноза за коята не знаех нищо, сега чета в нета.Бих желала родители,които са минали по този път да ми пишат. Става въпрос зо новородено момченце, което при самото раждане /сутринта/ и до обяд е дишало само... по обяд е имал затруднения с дишането и са го преместиле в Дет. педиатрия към Мед. академия, интубирано е и вече три пъти са му слагали сърфактант. Лекарите не ни обнадеждаваха много, но от вчера е по-добре, все още е зависим от сърфактанта. Можете ли да ми кажете има ли някакви странични последици/евреждания/ вследствие на подаването на кислород и изобщо нещо друго

# 1
  • Мнения: 539
съвсем скоро гледах едно предаване за детските неонатологични отд-я и по-спиц. за кувиозите, закупени с помощта на българската коледа , говореше доц. Христова от педиатрията, и каза че подаването на кислородв кувиоза в днешно време не може да доведе до увреждане на детето както преди 30-40 години.

# 2
  • Мнения: 3 116
Моята щерка беше с трудна адаптация, секцио, 38 седмица и после 5 дни в кувиоз, 3 дни на кислородна палатка, 10 дни антибиотици Sad Проблемите са се появили няколко часа след раждането Sad

За кувиоза и кислорода, да чукна на дърво, няма проблеми ! Да видиш само каква мома е, тича, опитва се да говори с изречения, знае много думички  Hug

Ще се справи бебчо  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 44
много ви благодаря, поуспокоихте ме

Общи условия

Активация на акаунт