Объркана

  • 3 736
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Може и да не Ви харесата темата, защото пак е свързана със свекървата, но искам да ми кажете какво мислите.
Преди няколко дни свекърва ми ме попита за едни колички от детсвото на мъжъ ми, а аз не можех да и кажа къде са, защото ги бях хвърлила, за разчистя един шкаф, за мен и малкия.Вечерта мъж ми се прибира и тя явно го е светнала, че количките от детството му са в коша за боклук.От там се почна една разправия, защо не съм казвала на свекървата майко, а леля.Стигна се до скандал, заплахи, псувни и т.н.Казах, че на сила не могат да ме накарат и че колкото по настояват, аз толкова не мога.С мъжт ми се разбираме добре, но тя стои помежду ни, а и средствата ни възпирът да се справяме сами, като нямаме и жилище.Бях готова да си тръгна, но няма да ми даде детето, а и връзки с адвокати,прокурори и полицаи.Сега трябваше да са най щасливите ми дни от живота, а аз не спирам да плача, да оплаквам живота си!
Дайте ми съвет аз ли съм толкова крива, лоша, защо ще ме карат на сила да казвам нещо което не чувствам?Защо тази жена съсипва живота ми, а и този на синъ си, за едно "майко"?

# 1
  • Мнения: 7 723
Я попитай свекърва ти, тя колко майки има. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 329
Пробвай с добро.Поговорете, ако може да се говори с нея на тази тема.Попитай я, може обръщението °леля° да я дразни.Само на °майко ° ли държи или може и по име.
Ако не може да се говори с нея, не си го слагай на душата толкова.Тези взаимоотношения се утежняват и от факта че живеете заедно(поне аз така разбрах).Успех.

# 3
  • Мнения: 2 161
Стигна се до скандал, заплахи, псувни и т.н.
А за да няма такива грозни картини,какво ти пречи да кажеш "майко".Все пак това е една дума,никой не иска от теб да влагаш чувства.Да кажеш "лельо" на бабата на детето си не е най-умното решение.И не забравяй,че живееш в нейната къща,т.е. малко или много ще играеш по нейната свирка.

Я попитай свекърва ти, тя колко майки има. newsm78

Не наливай масло в огъня.Мъжът й е направил скандал,псувал е,заплашвал е.Представяш ли си тя да се изцепи и с това,колко майки има свекърва й?

# 4
  • Мнения: 7 474
аз не разбрах точно, кой те е псувал и заплашвал, свекървата или мъжа ти? Ако е мъжа ти просто нямам думи Shocked, би трябвало с него да говориш и да решиш проблема Thinking Но подкрепям Шанел, че по добре по име отколкото лельо Stop или изобщо без обръщение май newsm78

# 5
  • Мнения: 7 723
Може би, това, че живеете в нейната къща и сте зависими от нея я кара да чувства властна, да се вживява като пчелата - майка. Тя явно манипулира и сина си, като използва всички поводи да зачекне темата.

Лельо....... наистина звучи грозно за бабата на детето ти newsm78
Но пък и майко........ не мога да възприема newsm78
Само към една жена се обръщам с "майко" и самата дума навява в мен асоциации.
.......но, ако това е единсвения мирен път в случая, може би бих могла да направя компромис със себеси.....
.........ако искам да запазя семейството си.

Мисля, че по- големият проблем, наистина е в мъжа ти Shocked

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Айде стига бе, какво толкова има в това "майко" Rolling EyesПревземки и претенции и от двете страни!
Ама и ти с това "лельо" #CrazyПоне на име да й говореше, ама чак пък лельо...Прояви малко хитрост и толеранс към желанието на семейството. Щом не можете да си позволите да се издържате, пък не можеш и да козируваш, намери златната среда. Какво ще кажеш за мамо+името й?
И се понаучи да пишеш грамотно BlushЕ, ще го отдадем на вълнението Wink

# 7
  • Мнения: 765
  Не си оплаквай живота ами си събирай багажчето и право при истинската ти майка  , пусни жалба за тормоз и да видим как ще ти вземат детето . Живееш с мъж , който те псува заради някакви играчки  и майка му , която откровено те мрази и го насъсква сещу теб . Ако това , което си написала е истина няма да се оправите . Никога . Не създавайте илюзий бе хора ! Стига бе ! В кой век живеем , в коя държава , в коя мизерия и гадост , за да съветвате някой да се примирява така?!!  Алооо...не сме в Анадола ! Знам как сега ще ми заобяснявате за детето и блабла...Ами грешат хората , грешат и никой няма право да мачка нечие достойнство , защото не му казват някак си  . "Майка"  се заслужава , не се полага по право . На такава жена аз и "лельо" няма да кажа .

# 8
  • Мнения: 5 393
И на мен не ми стана ясно кой точно е псувал и заплашвал-свекървата или съпругът.И кой няма да ти даде детето? Shocked newsm78
Съгласна съм с барабалекс-не бих се примирила някой да ми трови живота и да ми се налага, пък и да изисква уважение, което не е заслужил/а.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 345
при мен е подобно т.е. беше но по завоалирано правеше се зад гърба ми. привикваше го да каже колко грешки съм направила  е преборихме се но взаимно той е на моя страна така че ако мъжът ти те е псувал аз не бих стояла с него. не може ли да живеете при твойта майка? А за детето толко нови закони има че надали биха го взели от една добросъвестна майка(говоря за властите)

# 10
  • Мнения: 6 472
Не схващам как от едни колички може да се стигне до тук ама карай Rolling Eyes След като толкова много държат на това, защо не и кажеш майко? На бившата си свекърва не и казвах така, виках и по име. Сегашната държи на това. Никога не ми го е казвала, но знам за тях тези неща са много важни и реших, че ще им угодя. Имам си една майка, но не мисля че ще ми се изкриви чак толкова езика, като кажа майко и на свекърва ми и то при положение, че тя е прекрасен човек и наистина заслужава добро отношение.

# 11
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ох, това майко колко проблеми създава самооооо! ooooh! И моята майка, уж нямаше нищо против как да й вика снаха ми, но като не се обръщаше никак към нея само мърмореше нещо. Е накрая снаха ми започна да й казва майко, ама явни си й беше трудно.

Аз на моята свеки й казвам мамо и името, но не защото ми е трудно да й кажа майко, а просто така не казвам на никой. Звучи ми грубо! А свекито е страхотен човек и никак не ми беше трудно да го изрека.


Но лельо наистина не звучи добре. По-добре си прекърши езика, кажеш ли го венъж ще ти е лесно вече. И на мъжете не им е лесно- от едната страна майка им, постоянно нещо им мели на главата, от другата страна съпругата, която обичат! Е на кой да угодят? Нали виждах брат ми как се измъчва м/у двете! Вие, майки на момчета бихте ли искали синът ви да ви отсвири след време и да се държи лошо с вас? Ще кажете, че няма да сте такива! Как бихте могли да знаете след 20 и кусур години кое би ви дразнило и кое не, може да не е обръщението майко, а нещо друго! Rolling Eyes


Не, че оправдавам съпругът ти, да ти вика и обижда, това поведение е недопустимо.  Naughty

Но, за да е всичко наред в къщата трябва да си поговориш със свекито открито и спокойно, и да изясните дребните правила в къщата на поведение, за да не преобърнат каручката, че дребните камъчета нали знаеш.....


# 12
  • Мнения: 2 015
  Не си оплаквай живота ами си събирай багажчето и право при истинската ти майка  , пусни жалба за тормоз и да видим как ще ти вземат детето . Живееш с мъж , който те псува заради някакви играчки  и майка му , която откровено те мрази и го насъсква сещу теб . Ако това , което си написала е истина няма да се оправите . Никога . Не създавайте илюзий бе хора ! Стига бе ! В кой век живеем , в коя държава , в коя мизерия и гадост , за да съветвате някой да се примирява така?!!  Алооо...не сме в Анадола ! Знам как сега ще ми заобяснявате за детето и блабла...Ами грешат хората , грешат и никой няма право да мачка нечие достойнство , защото не му казват някак си  . "Майка"  се заслужава , не се полага по право . На такава жена аз и "лельо" няма да кажа .
newsm10

# 13
  • Мнения: 68
.
А за да няма такива грозни картини,какво ти пречи да кажеш "майко".Все пак това е една дума,никой не иска от теб да влагаш чувства
Думата "майко" не е просто дума, ей така да я кажеш. Пък и не виждам защо трябва да се прекършва езика за да кажеш на чужда жена "майко".  Защото тя може да е майка на мъжа, когото обичаш,но не е твоя майка, нали Wink. А аз  не мисля че след 20 години ще искам от половинките на децата ми да ме наричат"майко".Аз съм майка на собствените си деца. Не разбирам маниите на всички свекърви да изискват от снахите да ги наричат "майко" . Kомплекси някакви newsm78

# 14
  • Мнения: 2 039
  Не си оплаквай живота ами си събирай багажчето и право при истинската ти майка  , пусни жалба за тормоз и да видим как ще ти вземат детето . Живееш с мъж , който те псува заради някакви играчки  и майка му , която откровено те мрази и го насъсква сещу теб . Ако това , което си написала е истина няма да се оправите . Никога . Не създавайте илюзий бе хора ! Стига бе ! В кой век живеем , в коя държава , в коя мизерия и гадост , за да съветвате някой да се примирява така?!!  Алооо...не сме в Анадола ! Знам как сега ще ми заобяснявате за детето и блабла...Ами грешат хората , грешат и никой няма право да мачка нечие достойнство , защото не му казват някак си  . "Майка"  се заслужава , не се полага по право . На такава жена аз и "лельо" няма да кажа .
smile3501 smile3501 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт