Споделете техники за приспиване

  • 567
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте, мамчета,
и по специално темата е към тези, чиито деца НЕ са от типа "оставям го/я в креватчето и си заспива". За съжаление и моят син не попада в тази категория  Rolling Eyes До скоро го приспивах само на гърда или в количката, но от месец реших да променя малко тази практика, защото след нова година по някое време ще се връщам на работа и този, който гледа да не се види в чудо.
Засега как действам аз - слагам го в кревата му, той си играе няколко минути (понякога секунди) с една играчка и почва да се опитва да се завърти. Тогава разбирам ,че вече му е писнало и го обръщам по корем (той от новороден така предпочита да спи), почвам да го клатя, държейки го за дупето и или да правя шшшшшшшшшшш, или му пея, най помага засега "зайченцето бяло", за съжаление обаче в повечето случаи мрънка, хленчи, съпротивлява се на съня, накрая за между 5 и 15 минути обикновено е заспал. Кое ме провокира да пусна темата, щом си имам нещо като метод Simple Smile ами днес лежеше си кротко, кротко и нито мрънка, нито мърда, но си стои с отворени очи, знам че ако мръдна ще вдигне главата, ревне и пак отначало, та почнах да му "мачкам" ушенцето, галих го, галих го и по едно време чувам равномерно дишане, той си заспал. Мисълта ми е да си разменим техники и хитринки за ситуации, когато обичайните досега не помагат  Hug
Бихте ли ми дали идеи как да го приспивам по-лесно.   bouquet

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
За съжаление нищо не мога да споделя. И моят син заспива само гърда или в количката. Записвам се да следя темата.

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Закачили сме стола за кола на тавана и е като люлка.Много е удобно, не сама заспива, но и като плаче и е кисела на " люлката " престава.Държим я в хола, където прекарваме 90% от времето си.Иначе тя си има собствена стая!

# 3
  • Измир
  • Мнения: 641
До 11-ти месец кърмих и заспиваше само на гърда. След това се видях в чудо, но най-успешен си остана метода с люшкането. Сядам на леглто с изпънати напред крака, слагам възглавница и я паркирам там. И се започва едно клатене, като си държим и ръцете, поне 15-20 минути. То не, че е удачен този метод, но ще ми бъде интересно да прочета и други подходи.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 883
Айде и аз да се запиша в темата Mr. Green
Хитринка, май нямаме newsm78 Ако не му се спи, нищо не може да го приспи Crazy,
 ако му се приспи -изведнъж изключва, дори и да го държиш прав Mr. Green

Единственото, което ми помага да го кротна са бебешките филмчета.

# 5
  • Мнения: 902
Зна4и, моето е от типа "лягам я в креват4ето и zаспива" , така ми каzах в болницата , да не я у4а на ръце , придържах се и съм доволна.НО посъбрах преди това друг опит със "zвер4ето " на сестра ми .Накрая си купи една книжка "Всяко дете може да се нау4и да спи".И оттам идейката.
Най напред,трябва да стане така 4е детето да ляга в горе долу едно и съЩо време.Нека да кажем, 8 или 9 или в колкото решите.Сестра ми няколко пъти държа "дzверо"умишлено буден,понеже тя zаспиваше следобяд към 4 и ела да я легнеш към 8 ако си луд и имаш нерви.
ПОсле , един "ритуал " който се повтаря всяка ве4ер преди лягане, да ре4ем "преобли4ане, сменяване на пампи, (по к.сно zъбки миене), каzваме на тате лека ноЩ, на баба лека нощ, на колкото е народ в къЩи, после се вzима любимия "Гуш" (така бешве кръстила малката ме4ока си) , ляга се детето в леглото,дава му се води4ка , пуска се пеещата игра4ка и се гали по 4елцето няколко минутки , докато по4не да се унася.В на4алото, zа да не е мнгоо ряzка промяната може да 4акате да zаспи, и после всеки ден по малко да намалявате престоя долеглото.НЯма да лъжа, коства нерви. В на4алото малката хи4 и не искаше да 4уе zа леглото,дереше се, но сестра ми просто продължаваш? да я гали, да й говори успокоително и тя накрая се уморяваше от рев, притихваше и после zаспиваше.В на4алото беше война на световете.Ние сме три сестри,демек една мам и две лели,живеехме наблиzо е тов период, всяка ве4ер се сменявахме коя да иzпълнява ритуала.След около 2 седмици ретултата беше на лице.
Иска се само постоянство и да не се подаваш на жалостта и раzдраzнението от целия цирк. И zа тебе , и zа детето е по добре да не се приспивате на ръце, колкото по голямо става ина4е, толкова по голям проблем се отваря.
Да допълня, малката на сестра ми беш? на пове4е от година и половина , но тоя номер става и с по малки деца, даже по лесно.Раzбират и "лека нощ" , и вси4ко, ние само си мислим 4е не раzбират.
Желая ви да се справите.
А може някоя мама да даде и някой по лесен метод   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 391
Като новороден използвах сешоара като средство за облекчаване на коликите, успокояване и същевременно за приспиване.

Сега, когато ситуацията е сложна, също понякога прибягвам до него Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 3 672
На ръце Cry
И досега така заспива-стига да не заспи в колата или в количката Laughing
Просто вече не го разнасяме и люлеем из цялата къща - гушкам, го давам млякото или сокчето,после бибата,сядам на спалнята и леко го поклащам-до 5 мин е заспал и е в леглото.
През ноща -никога не го вземам на ръце Naughty-давам сок или бибата и това е....
Не е много правилно- но помага и затова си го практикувам.Все още не е дошъл момента да го сложа в леглото и да заспи...но и този ден ще дойде.Предпочитам така-вместо и аз и той да се нервираме докато го мъча сам да заспи.....

# 8
  • Мнения: 5 362
Винаги е заспивала сама.
Но от скоро иска с мен.Това е моята техника-оставям я хубаво да се налудува и измори, лягам с нея и след 10 мин. е заспала.
По-малки сте,но все пак да споделя и аз.
Против държането на ръце съм.По-добре легни до него и го гушни,отколкото люш-люш на ръчички.

# 9
  • Измир
  • Мнения: 641
Mam4e bandit много добър метод. Гледам, че живеете в Германия. А като си ходите до БГ не се ли разваля програмата? Аз каквото и да постигна отива по дяволите щом се приберем за седмица до София. Sad

# 10
  • Мнения: 902
Mam4e bandit много добър метод. Гледам, че живеете в Германия. А като си ходите до БГ не се ли разваля програмата? Аз каквото и да постигна отива по дяволите щом се приберем за седмица до София. Sad

Ох, вие сте си по блиzо, можете да отска4ате у дома, как ми се ще и на мене по 4есто...
Зна4и, сестра ми като идват в Бг в на4алото малката се опъвала да стои още будна а и баба  и й дядо й естествено я глеzят, та е имало проблем4е , доколкото zнам, но в крайна сметка сестра ми се е наложила.
Ние като си бяхме последно април у дома нямах пролем с моята малка, но тя си е свикнала на режима още от когато беше на месец и половина и по4на да спи цялата ве4ер.
Сестра ми мъкна ина4е цялото снаряжение на Бг, дето ще ре4е,любимото одеялце, любимата въzглавни4ка, още по любимия въпросен Гуш и пеещата игра4ка, zа да е вси4ко като у дома.ПОве4е нерви са й трябвали,каzа , zа да усмири нашите да престанат да носят малката на ръце и да я лиготят LaughingПОследния път те като бяха оба4е беше обяснила на дzверо  4е при баба и дядо е поzволено да стпои до късно понеже са на гости, но у дома ще се спаzва режима.
Оплака се 4е първите дни след гостуването е имало мрънкане, но после нещата пак са се подредили...
Абе , много внимание и постоянство, и малко пове4е раzбиране от страна на българските баби...Но и на тях не можем да им се сърдим, виждат ги от дъжд на вятър,мило им е, какво да правят?Ние да сме живи, и пове4е zдрави нерви...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт