Всички видове капки за колики

  • 7 450
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте , бих искала да изброим всички видове капки за колики които се продават в нашите аптеки. Бебо плаче неутешимо и вече неиздържам , досега сме пробва ли  три вида капки и четири вида чай , но те дори не го облекчават .

# 1
  • Мнения: 516
Бейбинос Peace но от тези бях най-доволна Peace
Саб Симплекс
Еспумизан

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Доколкото знам в Бейбиноса има малък процент алкохол и аз не съм давала от тях.

Мамите от форума препоръчват Инфакол и Лефакс, но те се купуват от чужбина.

Можеш да заграваш кърпа и да я слагаш на корема на бебето, но внимавай да не го претоплиш. Друг вариант е да му дехаш със сушоар към коремчето, но пак внимателно.
Трябва да внимаваш какво адеш ти ако кърмиш.

Сигурна ли си че са колики? Да няма запек или някакъв друг проблем

# 3
  • Мнения: 2 015
Аз ползвах и едни ампулки от водорасли, които много помагаха, но ги взимах от една лекарка.Също така има и едно кремче Бейбинос, кото действа загряващо Peace.Струва 1-2лв., но е в малка разфасовка.

# 4
  • Мнения: 2 677
Аз давах само Еспумизан с всяко хранене (Бранко е на АМ). Мисля, че имаше доста добър ефект.

# 5
  • Мнения: 5 362
Можеш да заграваш кърпа и да я слагаш на корема на бебето, но внимавай да не го претоплиш.
Това най ни помагаше Peace
Иначе давах Еспумизан.
Саб Симплекс и Бейбинос съм чувала като други капки.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз ползвах и едни ампулки от водорасли, които много помагаха, но ги взимах от една лекарка.
Аз също все още давам от тези ампулки.Аз ги знам като бифидус и съм много доволна от тях.Никакви други капки не съм му давала.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 698
Аз съм много доволна от Миликон - италиански са, пак със симетикон, но много по-ефективни от еспумизана, които ползвахме в началото. Едно шишенце струва 7 евро, а стига за около месец и половина - дават се по 2-4 капки преди хранене или при видим пристъп. Ние сме на 5 месеца и още сме с колики  Sad Само това ни помага

# 8
  • Мнения: 683
Давах Саб Симплекс. Облекчаваха часатично. Затопляй леко коремчето...
Дано мине. А защо не се консултираш с лекар? Може да не са колики newsm78

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете бесхе с адски колики до петия месец.От всички капки които продаваха и пробвахме нямаше ефект.Инфакола го дадах на края, но явно коликите отминаваха сами.

# 10
  • Мнения: 1 030
Освен тези, които се продават в аптеките в БГ съм давала Лефакс / при нас нямаше ефект/ и Инфакол, който според мен имаше ефект. Иначе имахме колики до 5, 5 месеца, но само през деня. Нощем спеше, но през деня беше ад - плачеше, когато не спеше и само цица я успокояваше. В количката постоянно плачеше, ако не спеше.

# 11
  • Мнения: 49
Имахме ужасни колики и нищо не помагаше.Консултирахме се с най добрия спесиалист, но коликите така и не минаваха от нищо.Давахме Бебйинос и Саб симплекс в комбинация и един сироп, който правят в аптеките с много анасон, който уж помагал на всички, с изключение на нас.Накрая дадох Еспумизан-преди всяко кърмене по25 капки и от него се оправихме. Joy

# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Иди в някоя аптека и ще изкарат "100" вида!

# 13
  • Мнения: 881
Ние имахме колики още от 7 ден.Давах Саб симплекс и Еспумизан , но съм най - доволна от Инфакола.Просто върши чудеса.Давах го на всяко хранене,ние сме на АМ.Препоръчвам ви го с 2 ръце.

# 14
  • Мнения: 2 956
Бейбинос Peace но от тези бях най-доволна Peace
Саб Симплекс
Еспумизан
И аз в този ред  Peace други не съм пробвала ,а тези май не ни помагаха особено  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт