С какво да почистя загоряла тенджера от алпака?

  • 5 878
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 381
Моля, споделете Hug

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Зебра

# 2
# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516

Препарат. Стотинки струва. Намазваш и оставяш да действа.
Същата работа върши и МЕДИКС за фурни.

# 4
  • Мнения: 161
Както вече са ти казали:
единя вариант е със "Зебра", "Медикс" за загорели мазнини, или друг подобен препарат за почистване на фурни.

Втори вариант.
Може да пробваш да сипеш оцет (или оцет и вода) на дъното на тенджерата, хубаво ако я сложиш на котлона и като се затопли оцета да сипеш сода за хляб (1-2 суп. лъж). Пропорции няма. Правиш всичко на око. Зависи колко ти е загоряла тенджерата.
Това действа безотказно, когато имам малко загорели макарони или спагети на дъното, но не ми се жули да търкам като луда.

Трети варант. (за непоправимо загорели тенджери)
Насисваш тенджерата от вечерта с белина. На сутринта като почнеш да я чистиш всичко пада безотказно. Минаваш с гъбичка или телче... и имаш чувството че самО се чисти всичко.
Тоя вариант съм го пробвала върху тенджера (инокс, с масивно двойно дъно), която така бях загорила... че нищо друго не помогна, нито препарати, нито оцет. Тогава пожар щях да направя... и всичко беше така загоряло, че направо се беше запекло и бетонирало върху дъното, направо с длето трябваше да я чистя. Mr. Green
Върху тази тенджера бях пробвала всичко възможно дето се сетих, даже и с препарат за почистване на двигатели на автомобили - той не помогна, но белината помогна. (Асе - синя бутилка). Любимата ми тенджерата беше спасена. Рецептата действа безотказно.

Успех в почисването. Сподели после резултата.

# 5
  • Мнения: 2 381
Сега намерих на Dr. Fresh един препарат за фурни.Ще пробвам с него, Асе също ми се намира под ръка-ако не подейства с Dr. Fresh, Ace-то ще свърши работа значи.Дано Praynig
Благодаря ви за идеите  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 028
Аз ги чистя с абразивните прахова-"Роли" или "Бинго ОВ",то кво ли не чистя с тях де. Peace

# 7
  • Мнения: 2 381
Готово!Получи се  newsm44С Др.Фреш  newsm10
Благодаря ви много  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт