Какви са причините за ревматизъм?

  • 3 148
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
Искам да ви питам нещо, което вече ме безпокои ConfusedГолемият ми син(на 7г и половина) при всяко вирусно заболяване  оплакванията са му болки в краката и въобще е много отпаднал и дори не иска да ходи, предпочита да си лежи Shocked свекърва ми все ми дудне, че трябвало да му направим изследвания зяащото може да има ревматизъм Tired е възможно ли е от грип да се разболееш от това чудо newsm78

# 1
  • Мнения: 3 146
Не ми се струва възможно, но по-важното е друго: един от основните симптоми на грипа е болки в ставите, така че най-вероятно на това се дължи. Та детето е на 7 г!!???!!!

# 2
  • Мнения: 1 428
Има връзка между боледуването от гърло и ревматизма.Една от причините за поява на ревматизъм са болни сливици.На мен точно по тази причина май месец ми махнаха почти здрави сливици,за да избегна ревматизъм.Мен също много ме боляха ставите при всяка истинка.Необходимо е да направите консултация с ревматолог и да му направите едни по-специални изследвания на Ревма фактор ,антинуклеарни антитела,С-реактивен протеин,AST ,гърлен и носен секрет.А утайката в кръвта колко му е?При ревматизъм е малко ускорена.Ако тя е нормална най-вероятно не е ревматизъм,но това лекар трябва да го каже.Само когато настине ли го болят ставите?Потдуват ли се?Зачервяват ли се?

# 3
  • Мнения: 99
По най-нови данни, често ревматизма е причинен от неправилно хранене... както мигрената и още няколко заболявания. Има ново изследване на кръвта и по него се прави индивидуална диета спрямо продуктите, които не влияят добре на конкретния човек.

# 4
  • Мнения: 3 164
Има връзка между боледуването от гърло и ревматизма.Една от причините за поява на ревматизъм са болни сливици.На мен точно по тази причина май месец ми махнаха почти здрави сливици,за да избегна ревматизъм.Мен също много ме боляха ставите при всяка истинка.Необходимо е да направите консултация с ревматолог и да му направите едни по-специални изследвания на Ревма фактор ,антинуклеарни антитела,С-реактивен протеин,AST ,гърлен и носен секрет.А утайката в кръвта колко му е?При ревматизъм е малко ускорена.Ако тя е нормална най-вероятно не е ревматизъм,но това лекар трябва да го каже.Само когато настине ли го болят ставите?Потдуват ли се?Зачервяват ли се?

благодаря ти за изчерпателния отговор  bouquet но той до сега само веднъж е бил с ангина, не гнойна при това Thinking иначе като е болен го боли и гърло и му се зачервява леко , но толкова.......
не му се подуват ставите, нито пък се зачервяват......но следващия път ще обърна внимание на джипито за евентуални изследвания, за да съм спокойна Praynig
а относно утайката-тя не се ли покачва винаги при вирусно заболяване newsm78

# 5
Може би информацията ми е стара, но ревматизма се причинява от някакви стрептококи в гърлото - не им знам вида. Затова е и твърдението, че е резултат от чести ангини. Правят посявка от гърлото. Важно е да се лекува, защото може да увреди сърцето. Това го пиша само от "прочетено някъде", не от личен опит, нито съм медицивско лице.

Ни има и други заболявания, които причиняват болки в костите. Някои от тях са в следствие на ентеровируси. Говори с педиатъра за тези болки в костите. Аз така случайно споменах на нашана педиатърка и мислех, че е в следтвие на здравата диета при поредния ентеровирус, но тя ми каза да му давам нурофен, и ако не се оправи непременно да я заведа да даде талон да специалист.

# 6
  • София
  • Мнения: 558
По най-нови данни, често ревматизма е причинен от неправилно хранене... както мигрената и още няколко заболявания. Има ново изследване на кръвта и по него се прави индивидуална диета спрямо продуктите, които не влияят добре на конкретния човек.
Това по-скоро се отнася за ревматоидния артрит! Ревматизмът е резултат от реакция на организма /автоимунна/ към бетахемолитичен стрептокок. И често засяга не само ставите, а и сърцето и нервната система. Много хора бъркат ревматизма с другите артритни заболявания/ревматоиден артрит, артроза, инфекциозни артрити и мн. др./. Бабите например наричат ревматизъм изкривяването и ставните болки  на пръстите на ръцете си или болките в колената ! Grinning Това са съвсем различни неща.... Между другото, от ревматизъм боледуват предимно  деца и млади хора!

# 7
  • Мнения: 99
По най-нови данни, често ревматизма е причинен от неправилно хранене... както мигрената и още няколко заболявания. Има ново изследване на кръвта и по него се прави индивидуална диета спрямо продуктите, които не влияят добре на конкретния човек.
Това по-скоро се отнася за ревматоидния артрит! Ревматизмът е резултат от реакция на организма /автоимунна/ към бетахемолитичен стрептокок. И често засяга не само ставите, а и сърцето и нервната система. Много хора бъркат ревматизма с другите артритни заболявания/ревматоиден артрит, артроза, инфекциозни артрити и мн. др./. Бабите например наричат ревматизъм изкривяването и ставните болки  на пръстите на ръцете си или болките в колената ! Grinning Това са съвсем различни неща.... Между другото, от ревматизъм боледуват предимно  деца и млади хора!


Благодаря за корекцията, не съм допогледнала правилно.... bash Banghead #Splat smile3529

Общи условия

Активация на акаунт