операция за киста на бременна

  • 865
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Има ли някой минал през това - операция за киста по време на бременност. На мен ми предстои, обаче пак съм тотално ошашкана, защото мненията на 5 лекари са 3 (против) срещу 2 (за)  операция сега.  Направо ще гръмна от напрежение, трябва да реша до утре.

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Бях писала в подобна тема преди около седмица тук.
На мен лично не ми се е случвало, но на една моя много добра приятелка й правиха операция на киста по време на бременността.
Тя също се притесняваше, но всичко мина без проблеми. Операцията й правиха в Шейново, чрез лапароскопия, и на втория или третия ден я изписаха от болница. Тя казваше, че всичко е било ОК и след това нямаше никакви проблеми по време на бременността. Вече близо година е щастлива майка на едно ангелче.
Все пак ти решаваш. Посъветвай се с лекари и избери най-сигурното място ( при най-добрите професионалисти), което никак не е маловажно.
Успех.   bouquet

# 2
  • Мнения: 43
Здравей Минзухар.Преди 5 години мен също ме оперираха от киста по време на бременноста.Когато отидох за първи път да установят дали съм бременна на ултразвука се видя че имам киста,която е около 12 см.,доста голяма.лекарката реши че няма да я маха засега,защото според нея това е киста,която се образува от самата бременност,т.е от "жълтото тяло".Решиха обаче да ме държат в болницата под наблюдение,за да видят дали ще изчезне от само себе си с напредването на бремеността.И така 2 месеца лежах в Майчин дом без да ми правят нищо само от време на време ме гледаха на ултразвук.По едно време към края на 3 месец от бремеността,лекарката каза че кистата намалявала,но като ме погледна с вагиналния ултразвук,се установи че кистата въобще не е намаляла,ами матката ми е нарастнала и кистата се е скрила под нея.Така решиха да ме оперират,защото кистата беше голяма.Оперираха ме 16 или 18 гестационна седмица не помня точно, с пълна упойка.Операцията мина успешно,но след това възстановяването ми беше бавно и трудно поне за мен.Лежах още 2 месеца и ме изписаха.После нямах никакви проблеми,но родих със секцио,по разбираеми причини.Сега вече имам и второ дете,което отново родих със секцио.Не се притеснявай от нищо не е страшно,слушай лекарите и виж кое ще е най добро.Но определено има опасност,защото ако кистата остане може да руптурира и да ти причини неприятности.Все пак виж какво ще кажат лекарите.Късмет и не се шашкай.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
здравей, минзухар. Включвам се пак по темата, защото ми направи впечатление мнението  на Рали 20. Не искам да оспорвам мнението й, но според мен това е било преди 5 години ( както пише тя), сега има доста по-различни начини за опериране на киста. Смятам, че в днешно време никой вече не прави операция на киста на бременна по друг начин,освен чрез лапароскопия. Освен може би в Майчин дом ( тъй като нито аз, нито повечето от хората с които съм говорила, не са особено доволни от тази болница).
Моят съвет е да се консултираш с лекари от Света София или от Шейново. Надявам се всичко да мине добре. Желая ти успех. Пиши после какво е станало. smile3525

Общи условия

Активация на акаунт