Проблеми с бъбреците

  • 4 161
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Преди няколко дни бях ви писала, че имам ранни контракции. Оправих се но продължавам с Магнерич-а.
Вчера обаче тъкмо се успокоих и започна да ми смъди при уриниране  Cry
Обадих се на гинеколожката ми и тя ми каза да пия Ципрофлоксацин. Всъщност на другия ден вече нямах проблеми с урин...тъй като пих много течности с надеждата да се оправя. Та за тия хапчета се чудя дали да ги пия пише, че не са за бременни. Какво да правя някой бил ли е в подобно положение... Пишете ми!!!

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Аз бях в подобно положение и ми изписаха ампицилин-хапчета са 2седмици ги пих, Това са малкото безвредни хапчета които се дават при бременни.Другите които са ти изписали са много гадни и на нормален човек му прилошава и повръща от тях а смятай такива като нас.
Тия лакари са луди мен днес ми казаха  пороцетамол да не пия а аналдин-ДА.Преди седмица ми бяха казали чи аналгина е вреден.И сега? HugДано да се оправиш

# 2
  • Мнения: 359
миличка, никъде в поста си не казваш, поради каква причина са тиги изписали...предполагам по за главието...бъбреци  newsm78 Виж, не тук е мястото някой да ти изписва дадено лекарство или да ти казва да го пиеш или не
моят съвет е да се обърнеш към нефролог, ако имаш проблем с бъбреците /аз самата имах сериозни неприятности имено с тези органи/- Слава Богу всичко вече е ок и си имам и живо и здраво бебче  Heart Eyes  като теб имах притеснения, но се свързах с много добър специалист в тази област. А когато носиш живот в себе си трябва да имаш доверие , както в наблюдаващия те лекар, така и в този който ти изписва спрциализирано лечение  Naughty

Ако имаш нужда пиши ми на ЛС  Hug

# 3
  • Мнения: 173
Имам му доверие на лекаря, да! Но се страхувам, че са много силни тези хапчета. За това исках да чуя все пак и странично мнение

# 4
  • Мнения: 164
Аз бях в 6 ти месец, когато лежах в Шейново -  бъбречна криза. Бременноста "отключва" слаби места. Лечението ми беше с инжекции Ципрофлоксацин. Дали е за бременни или не ще го определи лекаря. Много е важно да се правят чести изследвание на кръв и урина, за да се следи положението. Всъщност по стерилната урина разбраха за моят проблем и го хванаха на време.  Peace

# 5
  • Мнения: 7 474
И аз имах проблеми с бъбреците и пих лекарства. Доктора каза,
че няма проблем.

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 19:06 от ПЕНЯТА

# 6
  • Мнения: 116
През бременността няколко пъти имах цистит. Пила съм ципрофлоксацин, цефалексин, амоксиклав, терцеф-венозно, като лекарствата винаги се назначаваха след консултация между нефролог и акушер-гинеколог.

# 7
  • Мнения: 677
Здравейте.Бременна сам в 29 гест.седмица.И аз имам проблеми с бъбреците и съм много притеснена.Откриха ми миналата седмица хидронефроза 1 степен на левия бъбрек и 2 степен на десния бъбрек.Трябва през 10 дни да ходя на прегледи.От един месец си лежа у дома.Пия Магнерич(3 по 1) и Папаверин(3 по 1).Постоянно ми е твърд корема.Боли ме и кръста понякога.Моля ви,ако някой е имал подобни проблеми по време на бременност да пише.

# 8
  • Мнения: 1 273
И аз имах проблеми с бъбреците и каналите и се наложи да пия антибиотик ама бях в 9 месец. Хубаво е да споделиш страховете си с лекаря и той ще ти каже най-добре

# 9
  • Русе
  • Мнения: 170
Здравейте.Бременна сам в 29 гест.седмица.И аз имам проблеми с бъбреците и съм много притеснена.Откриха ми миналата седмица хидронефроза 1 степен на левия бъбрек и 2 степен на десния бъбрек.Трябва през 10 дни да ходя на прегледи.От един месец си лежа у дома.Пия Магнерич(3 по 1) и Папаверин(3 по 1).Постоянно ми е твърд корема.Боли ме и кръста понякога.Моля ви,ако някой е имал подобни проблеми по време на бременност да пише.
Аз имах същата диагноза в 26г.с. Не съм преставала да ходя на работа до 36г.с. включително. Според гинеколога ми хидронефрозата е често срещано състояние при бременни- с нарастването на плода се притиска някаква артерия на бъбрека и т.н. След раждане се оправя напълно. За контракциите пиех същото (Магнерич(3 по 1) и Папаверин- за контракциите) до 36г.с.Самите контракции нямат нищо общо с хидронефрозата на бъбреците. Май основното бе да пия много течности и да се храня здравословно. Родих нормално и без проблеми, нито за мен, нито за бебо.
Друг е въпроса ако имаш някаква допълнителна инфекция, за която ще трябва доп. лечение, ако имаш албумин или нещо друго, което не е наред в изследванията ти...Тогава следва да слушаш единствено гинеколога си...

# 10
  • Мнения: 3 500
Леле, егати лекарката, изписва антибиотици по телефона без да знае за какво иде реч, без да изследва урината,без антибиограма, без консултация с уролог.Аз имах проблеми с бъбреците по време на бременността.В петия месец получих бъбречна криза и ми откриха 2 камъка в десния бъбрек и пиелонефрит.Лежах в болницата където ми направиха куп изследвания и после ми изписаха антибиотик.Това беше 3-тия поред, тъй като преди това съм пила заради цистит /за който съм абонирана/ и Е-коли.Това е сериозна работа, при една криза се вдига температура, която може да е опасна.Пих Неоренал /билки/ от пети месец до 9-ти.В резултат на това повече антибиотик не видях, нито проблеми.Камъните се разбиха /той разбива/ и ги изпишках при раждането.
Мисля, че трябва да се консултираш с лекаря и да ти се направят изследвания, да ти видят на ехограф бъбреците, ако действително имаш проблем с тях.Моят гинеколог тогава каза, че Ципрофлоксацина не се препоръчва, та съм пила Аугментин, а в болницата Цефалексин /не съм сигурна дали така беше/.Успех!Дано да не е нещо сериозно, но мисля, че точно това трябва да се види, все пак си бременна.

# 11
  • Мнения: 683
Аз получих бъбречна криза в края на 4-я месец от настинка и бях 1 седмица в болница, имах адски болки в кръста и контракции. Биеха ми 3 пъти дневно инжекции Но-шпа за облекчаване на болката, и пиех Магнерот 3 пъти по 2 таблетки. Понеже имах песъчинки в урината, пиех много течности - минерална вода и липов чай и се оправих без антибиотици. Магнерота го продължих до края на бремеността.

Общи условия

Активация на акаунт