Има ли мами - студентки? Как се оправяте?

  • 4 423
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 819
Здравейте мами, студентка съм втори курс и всеки момент трябва да родя, редовно обучение съм и се притеснявам как ще съчетавам ученето и гледането на бебчо! Бихте ли споделили при вас какво е положението и как се оправяте? Rolling Eyes newsm78

# 1
  • Мнения: X
Аз съм студентка, но съм задочно. Няма ли начин да се прехвърлиш от редовно в задочно? Аз мисля че така правят повечето. За оправянето - ще се оправиш. Ако останеш редовно незнам....как ще ходиш на училище и ще гледаш бебо...Просто се прехвърли. Знам че с подаване на молба става и след като изтъкнеш достатъчно оснавателна причина(а раждането е такава), няма проблем. Успех, леко раждане и хубаво и здраво бебе:)

# 2
  • Мнения: 50
Здравей!
Аз уча трета година редовно в Нов Български Университет.
На 5 октомври родих второто си дете и мислех да прекъсна - добре че не го направих.
Свекърва ми идва три пъти в седмицата за да мога да ходя на лекции.
Ако има някой на когото можеш да се довериш за гледането на бебчо нямаш проблеми със следването,
дори по този начин ще се разтоварваш и ще си разнообразяваш чудесно ежедневието.
Пожелавам ти едно спокойно и здраво бебенце! Успех и Бог да те благославя! Hug

# 3
  • Мнения: 1 041
И аз уча-последна година съм в Русенския университет,Европеистика,редовно.Няма да те лъжа-изобщо не ми е лесно,но като съм се хванала на хорото,ще го играя Laughing Въпреки че имам помощници-майка ми и свекърва ми.Невероятни жени са и ми помагат с каквото могат.За да ходя на лекции,те си вземат отпуска,тъй като работят и гледат бебо.Освен това и ми помагат в домакинството.Ох,добре,че са те Heart Eyes Дано да има кой да ти помага  Peace Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз съм студентка, но съм задочно. Няма ли начин да се прехвърлиш от редовно в задочно? Аз мисля че така правят повечето. За оправянето - ще се оправиш. Ако останеш редовно незнам....как ще ходиш на училище и ще гледаш бебо...Просто се прехвърли. Знам че с подаване на молба става и след като изтъкнеш достатъчно оснавателна причина(а раждането е такава), няма проблем. Успех, леко раждане и хубаво и здраво бебе:)
newsm10 И аз така

# 5
  • Мнения: 1 041
Ох колко по лесно щеше да е,ако можех и аз да се прехвърля задочно,но моята специалност е само редовно Close А като се записвах да уча,не мислих за такива неща Whistling

# 6
  • София
  • Мнения: 214
И аз съм студентка втора година и родх на 10.10 .При мен не е много трудно защото  съм задочно.Ако има кой да ти помага се мести редовно и продъпжавай смело напред. Peace

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Когато родих първото си дете, бях студентка трети урс, редовно. И на лекции ходех, по- късно и на практика. Напасвахме нещата с таткото, моята баба ни помагаше понякога. Но ако няма на кого да разчиташ за помощ, ще е доста трудно  Confused

# 8
  • Мнения: 1 416
Забременях в 3-ти курс. Учех редовно в Софийския, завърших бз проблеми и закъснения. Проявявах изобретателност и всичко беше наред...  Wink
В момента и работя, и уча магистратура редовно. Ама сега случаят е друг - съвсем съм зарязала даскалото и имам угризения...  Confused

# 9
  • Мнения: 2 616
Аз взех един държавен изпит и преполових магистаратурата до тук , да видим какво ще правим като се роди човеченце.
Не се шашкай,имам колежки които почваха, прекъсваха и с две порастнали деца завършиха, при това с отличие-няма страшно, все ще си организираш нещата и ще се оправите!

# 10
  • Мнения: 5 393
Аз родих лятната ваканция между 2 и 3ти курс.Също съм редовна студентка.Как се справях?Страхотни колеги, разбиране от страна на преподавателите, и много малка помощ от майка ми(гледаше Иво по 2-3 часа на ден и то не всеки ден, повече не можеше, беше болна).Взех си всички изпити без закъснения.Тичах от лекции да го кърмя, щото не можех да се цедя ooooh! Crazy
Сега съм 4ти курс и ми е по-лесно защото майка ми вече е добре и идва да гледа Иво.
Не знам за другите университети, но в Софийския ако си майка студентка, си освободена от лекции и се изисква само 50% посещаемост на упражненията.

# 11
  • Мнения: 2 015
Аз съм студентка втора година, но задочно и то в нашия град.Когато имам изпит оставам малкия на баща му да го гледа 2-3 часа и готово.В 9-я месец бях на очни, но тях наистина ги изкарах доста трудно, за следващите ще си взема служебна заверка и ще се явявам само на изпитите.А относно това колко уча, то май тия дет нямат деца по не успяват и от мен, че не им остава време от ходене по дискотеки, купони и т.н.

# 12
  • Мнения: 3 960
Спокойно ще се справиш Hug
Дано да има кой да ти помага.Моята специалност няма задочно - 4 курс съм
При мен се редуват зълва ми и свекърва ми Heart Eyes с разбиране от преподавателите и помощ от колеги всичко се оправя.

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз съм студентка , но задочно, с разликата, че работя. Ноще се справя.

Ако си редовно и специалността ти не позволява да минеш задочно- например учиш западна филология- то за родилки има облекчения. Мисля че бяха - 1 година можеш да ходиш само на изпити, без да си ходил по лекции и упражнения редовно. Успех!!

# 14
  • Мнения: 5 362
Здравейте мами, студентка съм втори курс и всеки момент трябва да родя, редовно обучение съм и се притеснявам как ще съчетавам ученето и гледането на бебчо! Бихте ли споделили при вас какво е положението и как се оправяте? Rolling Eyes newsm78
Ако можеш прехвърли се задочно,че ще ти е по-лесно.
Ако не-ще викаш някой да ти помага-няма как.
Ще се оправиш,няма страшно!

Общи условия

Активация на акаунт