Да давам ли вода на новороденото ми бебе?

  • 1 052
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Кажете ми за и против - детето ми се роди на 13 декември, има малко жълтеничка все още и лекарите в болницата и моята GP ми казват да й давам глюкозен разтвор с витамин С 2 кубика. Имам много кърма и бебето си папка много добре...От това, което прочетох тук, не трябва да се дава нищо друго освен кърма...? Rolling Eyes

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Честито!
Да, правилно си разбрала. До шестия месец включително бебето има нужда само от кърма.

# 2
  • Мнения: 3 092
Това , което ти е написала Мериа е така , но решението си е твое.
Все пак ти си майката.
Честита рожба !   bouquet

# 3
  • Мнения: 803
Честито бебче и от мен  bouquetДа сте живи и здрави.Аз не съм предлагала вода,само мъжа ми,щото не вярваше,че може без нея,но вече 6месеца и 7дни сме без такава и нищо ни няма.Само ти можеш да си решаваш какво да даваш или да не даваш на детето си,не слушай разни всезнайковци,а сърцето и бебчето си...то се усеща някак си.

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз бих предложила вода, ако бебето я пие, значи има нужда, ако пък не, няма нужда.....
    Моето детенце до ден днешен не пие вода, но не съм престанала ежедневното и предлагане!

# 5
Моята дъщеря е на 50 дни и от самото начало й давам вода. Отначало със захар (заради жълтеницата), след това чиста преварена. Всичко е ОК

# 6
  • Мнения: 4 915
Не, не трябва вода.
Бебето няма нужда от нея, кърмата му осигурява всичко. Даването на вода може да е причина за по-слабо наддаване на детето и за по-слабо стимулиране на лактацията ти.

Билирубинът се изхвърля с изпражненията основно, ако жълтеницата ви е слаба, скоро ще я преборите - кърмата ще свърши тази работа.

Дъщеря ми също имаше жълтеница, но само я кърмех и постепенно се изчисти.

Вода пропи на 8-9 месеца.

# 7
  • Мнения: 5 393
Казали са ти вече момичетата-не е нужна вода, но решението си е твое.Иво се роди с много тежка жълтеница и аз няколко седмици се подлъгах и му давах вода с глюкоза, та май и захар бях сложила първите няколко пъти Rolling Eyes Embarassed-после престанах и само се кърмехме.

# 8
  • Мнения: 678
даването на глюкозния разтвор в началото при новородени е много важен ,  защото спомага за по - леко протичане на жълтеничката ! Нищо няма да навреди на бебето - какви са тези глупости не мога да разбера ! Моето бебе пи глюкоза -давах й така като съм го учила и не усетих дори как отмина жълтеничката. ( естествено не съм прекалявала ) След това до ден днешен весе още сме изцяло на кърма- вода отказва и не насилвам.

# 9
  • Мнения: 8 242
Не съм давала вода изобщо, жълтеница имаше точно 1 ден  Mr. Green

# 10
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Не съм давала. Мъжът ми му предлагаше, но малкият отказваше и той се отказа. Пропи вода около годинка и то чиста, без захар или глюкоза.

# 11
  • Мнения: 1 382
И аз не съм предлагала, свеката беше на друго мнение, но...така

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Докато не го захраних, вода изобщо не съм давала.

# 13
  • до канала
  • Мнения: 518
без вода Peace

# 14
Аз и давам вода още от първия ден когато се роди.Като ми я донесоха ми донесоха и шише с вода.Тогава не знаех че може и без нея newsm78

Общи условия

Активация на акаунт