Млечна киселина?

  • 3 998
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
Кажете ми как се използва, защото не питах гинеколога си, а сега в различните аптеки ми казват различно.Говоря за вагинални промивки.На упътването пише, че не се разрежда и се прави промивка с 50 мл.Е как ще стигнат тези 50 мл. до върха на дамския душ?Започнах да разреждам с вода 1:4 в полза на водата (така ми казаха в една аптека).Правилно ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Имам спомени, че на половин литър преварена, хладка вода, се слагаше една супена лъжица млечна киселина. Поне аз така я разреждах, по предписание на гинеколог.

# 2
  • Мнения: 598
Днес четох във форума някъде, мисля че беше отговор на д-р Славчев. Вместо млечна киселина може да слагаш вагинални таблетки ЛАКТОФЕМ. Съдържали живи млечно-кисели бактерии. Слагали се по два пъти в седмицата, в продължение на два месеца. Питай, ако искаш в някоя аптека. Бяха ги изписали на едно момиче, при което изолирали три пъти различни бактерийки - първо стафилококи, после ентерококи и т.н. и накрая и казали, че имала отслабена имунна система и вагинална дисбактериоза т.е. трябвало да се възстанови нормалната млечно кисела среда във влагалището, за да може да се справи с бактериите.

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
на мен ми казаха, че не се разрежда, но слагам цялото шише, защото иначе не мога да я изкарам от дамския душ.
Мисля да пробвам с някакви вагинални таблетки с лактобацили, защото нещо започнах да имам много често проблеми Cry
Танина къде във форума да го открия този доктор Славчев? Той гинеколог ли е?

# 4
  • Мнения: 1 685
Бяха ги изписали на едно момиче, при което изолирали три пъти различни бактерийки - първо стафилококи, после ентерококи и т.н. и накрая и казали, че имала отслабена имунна система и вагинална дисбактериоза т.е. трябвало да се възстанови нормалната млечно кисела среда във влагалището, за да може да се справи с бактериите.
Eй така ми казаха и на мен.
Ще питам за тези свещички.

# 5
  • Мнения: 2 865
Доколкото си спомням ако е 3% не се разрежда.  иначе се продава и по-концентрирана която се разрежда. Пише на етикета как се ползва.

Общи условия

Активация на акаунт