МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ

  • 2 134
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте, не знам дали съм за тази част от форума, но току що се регистрирах и да си призная не съм много ориентирана още. Бременна съм в много начална бременност (около 2 седмици) обаче коремът ме наболява почти непрекъснато, непрекъснато текат разни секрети а и на два пъти се появи и малко кафява течност. Понеже новината за бебето ни дойде малко като гръм от ясно небе сега много се радваме и много го искаме, но се притеснявам организмът ми да не го изхвърли. Ходих на гинеколог в събота, взе ми сума ти пари, но това е друг въпрос и каза, че според нея проблемът не бил от яйчниците. Но тъй като майка ми е имала един спонтанен аборт и аз се притеснявам. Ако може някой да помогне с някакъв съвет - какво да правя, какво да не правя или пък какво да пия и въобще да се притеснявам ли...
Благодаря ви много искрено предварително (предполагам, че повечето знаят как се чувствам)

# 1
  • Мнения: 1 698
Цитат на: atina
Здравейте, не знам дали съм за тази част от форума, но току що се регистрирах и да си призная не съм много ориентирана още. Бременна съм в много начална бременност (около 2 седмици) обаче коремът ме наболява почти непрекъснато, непрекъснато текат разни секрети а и на два пъти се появи и малко кафява течност. Понеже новината за бебето ни дойде малко като гръм от ясно небе сега много се радваме и много го искаме, но се притеснявам организмът ми да не го изхвърли. Ходих на гинеколог в събота, взе ми сума ти пари, но това е друг въпрос и каза, че според нея проблемът не бил от яйчниците. Но тъй като майка ми е имала един спонтанен аборт и аз се притеснявам. Ако може някой да помогне с някакъв съвет - какво да правя, какво да не правя или пък какво да пия и въобще да се притеснявам ли...
Благодаря ви много искрено предварително (предполагам, че повечето знаят как се чувствам)

Здравей искрено се надявам всичко да се развие добре за теб и за бебето. На всички бременни дават при болки в корема да пият но шпа, това е обезболяващо, спира контракциите на матката. До 12та г.с е рисковият период, в който се решава дали ще се задържи плода или не. Но ако имаш пак червено-кафеникаво зацапване, тичай на лекар, но иди в някоя от специализираните АГ клиники. Аз лежах в Майчин дом, тогава бях в 7ма г.с, биха ми инжекции с но шпа и за десетина дни се оправих. Но и те не могат да направят много. Ако природата е решила да задържиш бебето, ще е така. Стискам ти палци. Зная това какъв психически товар е за теб, но бъди силна и не се тревожи толкова. Нещата ще се наредят.

# 2
  • Мнения: 272
zdrasti моята кума имаше много тежка бременност и това което знам от нея е - почти 100% на легло никакви притеснения силна храна и много сън. и да ви е честита рожбата!!!   освен това тя пиеше и мн страшни лекарства предписани от лекар разбира се и сега мъника е вече на 2 год -роди се огромно бебе. а всички казваха 4е няма да го износи- важно е желанието ти и вутрешната ти нагласа.
успех!!!!!!!!!!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
здравей, успокой се и потърси добър гинеколог!
аз имах слабо кървене заради отлепено яйце в 3 месец и пих Дуфастон + Но Шпа, но след предписание от доктор! много е важно да те прегледа гинеколог и да прецени как да продължите натам! успех!

# 4
  • Мнения: 5 255
Добре дошла във форумите  Hug
Честита бременност също  Heart Eyes - да е лека и безпроблемна.
За да си по-спокойна отиди на преглед и при друг лекар.
Може да прочетеш
белия списък за София, в който момичетата са писали от кого са доволни.
Успех  Flutter

# 5
Аз съм "новоизлюпена" майка и не съм на ясно с много неща. Единственото което мога да ти кажа е да се пазиш много и ако имаш възможност консултирай се с друг лекар(друго мнение по въпроса никога не е излишно). Надявам се всичко да бъде наред и ти пожелавам всичко най-най...[/quote]

# 6
  • София
  • Мнения: 625
Мен ако питаш намери някой да отиде до личния ти лекар и да ти вземе направление за гинеколог! Ти по възможност почивай през това време! След това иди при въпросния гинеколог, който работи със здравната каса за да не даваш пари за тези неща и той най-добре ще ти каже какво да правиш! Ако нямаш гинеколог аз мога да ти дам координатите на д-р Барбова. Тя работи със здравната каса, освен това е много мил човек и добър професионалист!

# 7
  • Мнения: 3 334
Добре дошла и от мен.

Не се притеснявай,а ние всички ще ти стискаме палци всичко да е наред.
Иди при някои специалист както писаха и др.майки.Има и инжекций,има и лекарства.Може да се направи нещо прдварително.

Много късмет

# 8
  • Мнения: 246
По-добре ходи при друг гинеколог. Сестра ми така с втората бременност получи кървене, отиде на гинеколог и се оказа, че има тлепване на плацентата и лежа за задържане и й биха инжекции. Това не е шега работа.
Иначе добре дошла във форума и лека бременност и раждане.

# 9
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ама този лекар не ти ли каза нищо,мила?Като начало почвай да пиеш но-шпа,а за нещо друго ако се налага да ти се изпише,по-добре посети друг лекар.Не се притеснявай,но и не подценявай проблема!Всичко дано е наред и да гушкаш едно здраво и хубаво бебече-желая ти го от сърце Praynig

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Привет и от мен! Пожелавам ти лека бременност и здраво бебоче! Наистина иди и при друг лекар! Не се притеснявай - с това няма да си помогнеш! Не е задължително кафеникавото течение да е проблем - понякога, когато се имплантира яйцето в матката, се получава точно такова кървене. По-опасно е, ако е яркочервено, щом е кафеникаво, значи кръвта не е прясна. Но, въпреки всичко, се консултирай с лекар!

# 11
  • Мнения: 87
То не само е кафеникаво, а дори е много светло кафяво - не е наситено - купих си но шпа и довечера отивам на друг гинеколог. Много ви благодаря дами, дано всичко мине нормално, че подлудих всички край мен вече. Това с почиването е хубаво, но нали знаете - трябва за съжаление да се работи, а на мен работата ми е свързана с много обикаляне  #Milti
Благодаря ви много  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 184
zdravei,kato na4alo triabva da otide6 na drug lekar,az sum bremenna v 8 mesec ,no i moiata bremennost zapo4na taka,s leko kurvene,dori testa si go pravih kato si misleh 4e mi e do6lo,vednaga otdoh na lekar i toi mi predpisa UTROGESTAN, na 2-3ti den mi spria kurveneto i vsi4ko trugna normalno,no te suvetvam da otide6 pri drug lekar

# 13
  • Мнения: 439
Аз имах подобно течение в началото като теб, после в пети месец и към края. Слава богу бебка се роди жива и здрава. Аз бях през цялото време в болнични, защото работата ми е свързана с пътуване. Ако не можеш да отсъстваш за дълго време, поне остани у дома първите три месеца - те са най-критични. Успех от мен Grinning

# 14
  • Мнения: 955
Кървенето в началото е нормално около датата на цикъла. Но става въпрос за 2-3 капки. За секрета незнам, но без срам смея да призная, че определено има дискомфорт от към миризма и слаб секрет и при мен. Подмивам се 2 пъти на ден с неутрален сапун. Болките са нормални ако са нещо като придърпване, като че ли някой те е защипал в слабините и дърпа.
Не знам предцени сама. Ако си в България те съветвам да ходиш на рутинни прегледи, а не на платени. Имам чувството, че в частните клиники преувеличават нещата с цел повече изследвания и оттам  повече приходи за ЧАСТНИКА. Освен това психиката също е много важна. Не мисли за най-лошото. Мисли позитивно, за да не предизвикаш нещо. Не се притиснявай. Всичките тези твои признаци може  да са си нормални, но на теб да ти се виждат опасни. Горе главата, всичко ще е наред  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт