Оргамитрил до колко може да навреди ...

  • 954
  • 5
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
Здравейте, (пиша от името на жена ми)
Ходих на гинеколог, защото ми закасня три месеца. Те ми изписаха ОРГАМИТРИЛ, за да ми дойде. Пих го 3 дена 2 х 2пъти на ден общо съм изпила 10 хапчета. Същевременно почнах да повръщам, и  когато отидох в окръжна болница ми казаха, че съм бременна и плода е на месец и половина. Казаха ни, че тези хапчета не са навредили, и че нищо му няма на плода. Допитахме се до други лекари и те ни обеждават, че всичко е наред. Незнаем дали да им вярваме?!? МОЛЯ ако имате някакви случаи с вземане на контрацептиви или подобни по време на бременност в първото тримесечие отговорете, за да решиме какво да правим. Дали това точно е вредно или само се притесняваме излишно... Благодарим предварително.

# 1
  • Мнения: 1 612
Не съм компетентна по въпроса. Дано се включи някой друг.

# 2
  • Мнения: 2 261
А бе не го ли изписваха и след инвитро?Май не вреди.

# 3
Кой е този доктор ,който не може да е предположил или разбрал че си бременна и така просто ти е предписал лекарства?
Извинявай ,но малко се ядосах,а по темата за лекарствата,аз не съм наясно . Надявам се някой от компетентните момичета да се включи.
Иначе на теб успех,лека бременност и хубаво бебче!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Веднъж при закъснение на М са ми изписвали Оргаметрил, като изрично ме предупредиха, че ако не ми дойде след спирането му и се окажа бременна, ще се наложи аборт, защото плодът ще е увреден. Това беше преди много време, оказа се, че закъснението ми е на стресова основа и не се наложи да се задълбочавам. Не знам какво да ви посъветвам, просто споделям опит, дано моят гинеколог да не е бил прав и да няма последствия за плода.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 841
Цитирам: ....Ако сте бременна, или смятате, че може да сте бременна: не употребявайте това лекарство. ......

ОТ ТУК

Общи условия

Активация на акаунт