Помощ - HPV

  • 1 571
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 311
Момичета, моля ви помогнете ми! Някой знае ли нещо повече за HPV вируса, колко е опасен, лекува ли се. Толкова съм притеснена, че просто не съм на себе си. От няколко месеца непрекъснато ходя на лекари и всеки път ми откриват по нещо. Аз ви писах преди време за полип в матката и хистероскопия, благодаря ви за всичко което ми казахте и успокоихте. Съжалявам, че започвам нова тема, може би вече е обсъждано това, но толкова съм притеснена, че исках да науча колкото се може по-бързо нещо. Лекарят, при който ходих, ми прави биопсия, след като видя някакво изменение на клетките, и после ми откри този вирус. Дали има някаква връзка това с полипа, не знам. Аз толкова се шашнах, че не можах и да питам. Наговори ми едни... ужасно се притесних - че това е вирус, който много трудно се лекува, че трябва сам да си отмине, но може да отнеме няколко години, а клетките ми са с някакво изменение, което било предраково състояние. А аз се опитвах да си имам бебе и се надявах, че скоро ще стане  smile3518, а то какво се оказа. Дали ще мога да го излекувам това? Аз след дълго ходене при лекари, се спрях след препоръки на момичетата от форума, на д-р Стаменов, и трябва през януари да ми прави хистероскопия, мисля да му покажа всички изследвания и да го питам как се лекува това. Но бих искала, ако може, някой да ми каже нещо повече за този вирус, лекува ли се, имало ли е някоя от вас с такъв. Моля ви, помогнете ми, толкова се отчаях, много ми дойдоха всички неща напоследък! Много съм благодарна, че има такъв форум, където научавам много неща, които ме интересуват. Лошото е, че нямам много достъп до интернет и трудно влизам, но съм щастлива, че мога да споделя с някой болката си. Благодаря ви

# 1
  • София
  • Мнения: 498
Много хора са носители на този вирус , но не всички знаят. истината е , че той е с над 100 щама (разновидности), някои от тях (около 5-6 ) вида могат след време да причинят рак на шийката на матката. това естествено се случва ако не е предприето никакво лечение.
не се притеснявай излишно. Мисли позитивно, опитвай се да се храниш здравословно, ако пушиш по-добре спри или намали.... изобщо опитай се да засилиш имунната си система, за да се бори с вируса. Имаш ли раничка , ако имаш тя трябва да се изгори. отиди на още един лекар поне....може би в онкологията е най-добре.
Не се притеснявай, аз също преди време минах по този път.
Пиши нещо по-подробно ако искаш. тук има доста жени минали през това.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Рибче, не е че ни искам да ти отговоря направо на въпросите, но виждам ,ч е си много шашната и че тепърва ще разбереш много неща покрай товя вирус. Линковете отдолу третират точно това, погледни ги и мисля, че ще намериш отговори на повечето ти въпроси. Ако има нещо - не се притеснявай да ми пишеш на лични, аз скор минах през тоя ад знам много добре как се чувстваш и че в началото е много страшно, но после осъзнах, че не е нужно толкова да се притеснявам. Виж линковете и дано съм ти от помощ.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24165.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28968.0

http://www.hpvgard.org/

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт