Случвало ли ви се е на вас - кърмим се по 5-10 минути?

  • 952
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета! Нуждая се от вашия съвет. Имам дъщеричка на месец и половина и от около 20 дни се храним за много кратко време - 5-10 минути. Това започна след като се справих със запушените канали на гърдите си. Преди това цокаше по 20-30 минути на хранене, но и кърмата ми течеше на тънка струйка. Сега тече на доста силни струйки от 6-7 каналчета, малката е много лакома и се нагълтва за отрицателно време /след което плаче, защото и става тежко на коремчето/. Случвало ли ви се е на вас подобно нещо?
Иначе на последната консултация беше наддала 920 гр. за 25 дни, памперсите и на всяко сменяне са пълни , а и видимо изглежда доста пухкава. Ако имате някакъв съвет и опит ще ви бъда благодарна да го споделите.

# 1
Здравей, да ти е жива и здрава дъщеричката   bouquet
Не се притеснявай, моята щерка още от новородена суче по 5-10 минути. В началото и аз се притеснявах, но щом бебка се развива нормално и пълни памперсите всичко е наред  Peace Някои бебчета сучат по усилено и се нахранват за по кратко време. Относно плача може да е от газове в стомахчето / поне при нас беше така и след всяко хранене я слагах на рамото си да се оригне, след което бебка се успокояваше/.

# 2
  • Мнения: 264
И ние бяхме така - суче 5-10 мин и заспи. Мисля, че проблема при нас беше водата. Спрях да давам вода и вече "висим" на цица по 40 и повече минути.
Щом памперсите са пълни и наддавате добре, значи всичко е наред. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
  Ние също се кърмим вече по толко, но сме големи. Това не пречи вие вече просто да сте се специализираили и да си се наяждате за кратко. След като наддава добре не виждам проблем  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 254
Симона всеки път суче различно време - най-бързо се насуква през нощта защото тогава гърдата ми е направо препълнена и сигурно направо и се излива. А през деня може да виси така с часове защото само така се успокоява от жестоките колики. Майка ми ми е разправяла че аз съм се насуквала за 5 мин (изключително лакома съм била) и после съм връщала направо на фонтан.

# 5
  • Мнения: 5 026
 Просто бебче се насуква все по-бързо. Божидар е нахранен за около най-много 5 минути.

# 6
  • Мнения: 487
И ние сме така кажи-речи от началото. Първият месец като видях, че е качил почти 2 кг., спрях да се притеснявам. Щом наддавате и пълните памперсите, всичко е наред  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 019
нормално е,пак и е качила добре Grinning

# 8
  • Мнения: 26
Да и ние сме така
тоест - минахме през всички фазир и по 10 и по 15 и по 30 мин. е ял, но като че ли прецз повечето време хапва набързо!
И аз се притеснявах, но щом наддава...а и в книгите пише ,че активното ядене е 10 мин- максимум, останалото е любов към цицата!
Успех

# 9
  • Мнения: 5 393
Напълно нормално е за 5-10 минути да се нахрани бебето.Иво понякога цокаше и само 3-4 минути Rolling Eyes.

# 10
  • Мнения: 1 321
Напълно подкрепям останалите.
И ние се храним толкова около 10мин.,даже забелязвам че ако ги надвиши стомаха му наистина се препълва започва да връща и коликите се засилват. #Crazy Sick
Така че според мен а и доколкото съм чела тогава бебетата изсукват достатъчно за тях количество кърма.
За това не се притеснявай.  bouquet

# 11
Много се радвам, че сте писали за това момичета- и моето бебче цоцка по 5-6 до максимум 8 мин и да ви кажа сее притеснявах доста за това. На всяко хранене смятам колко минути яде...А иначе пълни памперсите, но с пико, а за акане през 2 дни, аз си го обяснявам със сокчетата от моркови и ябълки, които му давам...А иначе бебчето ми е на 2 месеца и 3 дни.Мислите ли, че е нормално да ака на 2 дни?

# 12
  • Мнения: 5 393
Нормално е и през 4-5 дни да ака ако е само на кърма.А защо даваш сокчета-много е малко още.

# 13
  • Мнения: 2 807
И моите много бързо - 5 минути даже е много  Wink

С наддаването - никакви проблеми  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 382
Според мен няма нищо смущаващо в това да суче по 5-10 минути, явно й е достатъчно на принцесата толкова, а коремче може да я боли заради коликите

Общи условия

Активация на акаунт