качествени мъжки ризи?

  • 12 150
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте мами,
ще купувам подарък, спряла съм се на вариант мъжка риза, но искам да е нещо качествено. Обикновено се приема, че цената определя качеството, но нещо не откривам разлика между ризи от 20 и 45 лв., които се подават на пазара от родните производители, а тези които са на известни марки - не са ми по джоба Embarassed . Затова въпросът ми е, какво гледате, когато избирате мъжка риза?

# 1
  • Мнения: 2 529
Честно казано за мъжките дрехи като цяло се ориентирам само по марката. Ако ризите на двама български производителя ми се видят еднакви като качество, бих взела по-скъпата поне като ще е за подарък  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 147
Ризите на Франт са добри - и като качество и като десени. Български са и са подходящ вариант за подарък. Имат магазин на Шишман, близо до аптеката "Ремедиум" и още няколко други, които ми е по-трудно да опиша като местоположение Wink. Техни ризи  и вратовръзки се продават и в магазините на Парушев. Успех с избора!

# 3
  • Мнения: 1 680
Похвалиха ми ризите на "Мир" Хасково. Мой познат ходи до Хасково да си купува(е той има роднини в Хасково).
Вчера купих на мъжа ми 3 ризи на въпросната марка, имат щанд в НДК на Коледния базар. Еми страхотни са. Цените са нормални 20-23 лв. Тези ризи, които аз ги взех бяха по 14-17 лв., защото бяха последни бройки и ги бяха намалили.
Ако имаш възможност иди до там. Пипнах и материите преди да ги купя. Купих му 2 ризи от 100% памук, а третата 60% памук, 40% полиамид.
Успех.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ризите на Франт са добри - и като качество и като десени. Български са и са подходящ вариант за подарък.
Взе ми думите от устата Mr. Green И аз се сетих за Франт. Други хубави са Теодор и Андрюс. Ако си заделила повечко парички мога да препоръчам Франко Милани или нещо от сорта, имат магазин на витошка , цена ок.60лв. Имат и намаления обаче Mr. Green

# 5
  • Мнения: 206
Андрюс и Бохемия

# 6
  • Мнения: 2 381
Франт и Парушев-от там взимаме на мъжо.Гледаме преди всичко да има повече памук в състава Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 604
Има един магазин на Стамбулийски, горе-долу се пада срещу КФС на Prevail. Много са хубави ризите им. А и има най-различни цветове /наистина всякакви, дори не си представях, че може да има такава ризо докъто не влезнах там/. Мисля, че цените са от 25-40 лв.  Ако не си харесаш от там,  пробвай в Теодор и Андрюс.

# 8
  • Мнения: 302
... магазин на Стамбулийски, горе-долу се пада срещу КФС на Prevail. Много са хубави ризите им. А и има най-различни цветове /наистина всякакви, дори не си представях, че може да има такава ризо докъто не влезнах там/. Мисля, че цените са от 25-40 лв.... 

С две ръце подкрепям тая марка. Мъжът ми носи само техни ризи и е много доволен, аз също. Продават ги вече и в Хит Младост, което ни улеснява много, че до Стамболийски е далече.

# 9
  • Мнения: 222
Андрюс и Бушерон

# 10
Уважаеми потребители на сайта,
искам да ви кажа , че такова нещо като български пройзводител на ризи НЯМА . Това че някой само е разкроил едно парче плат с неясен пройзход не го му дава правото да се именува пройзведено в България. Това е само търговски трик и спекулуране с националното самсъзнание на българина. Не ми вярвате ли ...? Посочете ми една бъгарска тъкачна фабрика която все още да тъче памучни платове, или нещо по-лесно - посочете ми една  кооперация която е отгледала памук тази или предходната година, и най накрая посочете ми поне един производител на конци в Бг.
Истината е, че всичко това се внася от братския турски народ.  Като принципа е колкото се може по ниска цена - на всяка цена! Намаляването на цената на памучния плат се постига само с намаляване на грамажа на плата. (мярката е грам на кв. м). или добавяне на полиестерни примеси. (полиестерната субстанция е онова дяволско вещесво което може да ИМИТИРА памук, вълна, коприна и тн. и е адски ЕФТИНО) . Лично аз се съмнявам, че стойностите който обявяват Бъгарските пройзводители са истински. Това се докава в лаборатории като Булгар Контрола,  Технически Университет София/катедра Текстил, (и на двете места хората си знаят работа, повярвайте ми! има БДС стандарт който е международно признат но той не се СПАЗВА) но колко от вас като си купят риза ходят в подобни лабораторий - никой!
Друга успешна рецепта да си пробуташ ментето на пазара е да измислиш име което звучи като италианско или направо да го изкопираш. Примери много, но "реклама" няма да им правя. Имайте на предвид, че в БГ. има много добри производители на етикети - имитират всичко!
Моето мнение е , че вие просто неможете да направите разлика между качествена и лоша риза защото няма къде да го видите. Всичките тези фирми който са изброени по-горе са просто обикновени пройзводители на масова стока с неясен произход (разбирай ефтин) на тъканите и горе долу луксозна фасада на магазина (обикновено копирана от някое старо италианско списание)
Иначе качествени ризи има, но има начин и да си ги купиш на добра цена.
Аз също си купувам само вносни ризи защото ми се налага да ходя  официално облечен и не давам баснословни суми за това удоволствие.

за качествата на хувавата мъжка риза, хубавия памучен плат, хувавите ръкави, хубавите яки и хубавите кройки, ще напиша в следващото ми писмо.

Довиждане от мен !
Весело посрещане на новата Година !!!

# 11
  • Мнения: 511
Още един глас за Бохемия  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 328
Както схващам, да се научим да различаваме качествените мъжки ризи от еФтините такива на български проЙзводители, посещавайки лицензираните лабораториЙ, е очевидно по-лесно от научаването на българския правопис.
Срамно и жалко!

# 13
  • Мнения: 79
ризите на Мир АД гр. Хасково!!!
сайтът им е: www.mir.bg

# 14
  • Мнения: 240
страхотен подарък за всеки мъж биха били ризите на LaCoste лично аз ги харесвам най-много....имат страхотни цветове и модели....качесвени са и стоят чудесно!

Общи условия

Активация на акаунт