За залъгалката как да го откажа или да чакам сам?

  • 374
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Не съм сигурна до кога трябва да  ползвам залъгалаката за бебето. Моят хубавец до толкова е свикнал с нея, че щом я извадя от устата му веднага се разсърдва. Иска ми се да не го травмирам, особено вечер и без това сънят му е кратък и неспокоен и да му я давам вечер, но ако я намери сам я поставя в устата си. Вашите  бебчета как се разделиха с бибата?

# 1
  • София
  • Мнения: 250
В началото не и давах залъгалка, но към 3тия месец баба и я научи. Тогава все още имаше колики и това я успокояваше. Сега пък ни мъчат зъби и пак не можем без нея. Имам чувството обаче, че вече сме пристрастени към тая залъгалка и това хич не ми харесва. Иска ми се да я отуча, но не знам как. Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 5 026
Решила съм да го оставя сам да се откаже.Напоследък, от около месец, през деня не муца биба, а само вечер преди да заспи. Успокоява си зъбоникненето с нея и няма да го лишавам.

# 3
  • Мнения: 2 019
и аз ще го оставя сам да се откаже,но не е и пристрастен само като заспива най си я иска

# 4
  • Мнения: 3 205
Иво определено е пристрастен, но това е и единственият начин да спим спокойно нощем. Няма да го отучвам, докато не видя, че в действителност няма нужда от нея.

# 5
  • Мнения: 1 432
Махнах я от раз.....ей тата изведнъж.запо4на ни зъбоникненето и като си представя деца с изкривени от бибата зъби ooooh!.а и гледката на две годи6но дете с биба в устата никак не е приятна  Thinking..........
юл4е, ние и без дръго не спим но6тем Tired Tired Tired

# 6
  • Мнения: X
Според мен/а и според моя позната детска ортодонт-ка/ биберона не може да изкриви зъбите,но пръста може....Та докато никнат зъби/ и съответно ги сърби и боли/децата имат нужда да смучат нещо което да ги успокоява.Затова баткото ми смука биба до година и 10 месеца/ накрая естествено само докато спеше/-и като му избиха и последните зъби просто я отрязах с ножицата-и за два дни я забравихме/през тия два дни си лягахме стискайки пластмасата-заради навика/,...сега нарочно поощрявам малкия да смуче биберон-за да не смуче пръстче...пък като мине зъбния зор ще  му мислим/но продължавам да мисля,че това ми е един от най-малките проблеми/

# 7
  • Мнения: 1 432
Мъж ми съ6то е стоматолог,вярно е 4е от пръст може да има по-големи последствия.....,но и бибката не е за предпо4итане /имам пример пред о4ите си ooooh!/.....по-добре и без двете Peace

# 8
  • Мнения: 941
аз я махнах от раз, малко преди да навърши година, 2-3 нощи като я потърсеше просто я погалвах и тя отново заспиваше, в общи линии не я е търсила много, а уж беше пристрастена

# 9
  • Мнения: 1 382
От залъгалката сам се отучи на 9 месеца, което много ме учуди. За сметка на това ползва гърдите ми за това  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт