Въпрос за проходилка

  • 1 470
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Педито казва, че не е хубаво да слагам малката в проходилка, защото лекувахме локсация, когато беше по-молка. Сега вече всичко е наред и се чудех има ли основание да не я слагам в проходилка. Вие какво ще ме посъветвате? Мислите ли, че може да й навреди?

# 1
  • Мнения: 1 455
Ами щом педито така те съветва аз бих я послушала.Вече сте на 8 месеца и не е такъв проблем.А ако пълзите още по добре.

# 2
  • Мнения: 6 461
Аз в този случай не бих сложила детето в проходилка Naughty.Остави детенцето  да  прохожда по естествен начин.
Въпреки всичко пак си направи консултация с лекаря.
Все пак си решаваш ти Wink.

# 3
  • Мнения: 8 505
На твое място не бих ползвала проходилка-щом има противопоказания за това,няма начин просто.

# 4
  • Мнения: 1 448
По-добре недей  Stop

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам защо въобще се чудиш дали да слагаш детето в проходилка, след като е имало такъв проблем?!Естествено, че може да навреди и лекар ти го е обяснил.Аз не съм слагала сина си в проходилка, пък хем го изгледах лазещ, хем проходи.

# 6
  • Мнения: 5 401
И аз не бих.. Каби няма луксация и въобще и не мисля да го слагам. Има такива теми вече доста.   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 393
Никога не съм слагала Иво в проходилка.Най-добре остави детето само да се изправи на крачетата си когато е готово.

# 8
  • Мнения: 506
Посъветвай се с ортопед най-добре.

# 9
  • Мнения: 742
Щом така ти е казало педото по-добре недей.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 804
Не съм прибягвала до "услугите" на проходилката.
Минусите са й повече от плюсовете.

# 11
  • Мнения: 8 769
Моите деца проходиха без проходилка. Сиреч, проходилката не е от първостепенна важност. Един от най-безобидните й минуси е, че "помага" на децата да прохождят по-бавно, т.е прави ги по-мързеливи....

# 12
  • Мнения: 4 915
Значи, първо - имали сте луксация.
Второ - лекар ти е казал да не ползвате проходилка.

Какви други основания търсиш?  Thinking

Проходилката не е полезна за съвсем здраво дете, заради грешните двигателни навици, които създава, и заради натоварването на тазобедрените стави преди самото тяло на детето да е достатъчно силно и готово да се държи само във вертикално положение.

Най-полезно е да се следва естествения ход на нещата, заложен и изпитан от хилядолетия насам, откакто приматът е проходил прав - първо лазене, после изправяне, после прохождане.
Всяка една дейност - от пълзенето до самостоятелните крачки, си имат своето значение за правилното двигателно и физическо развитие на детето.

# 13
  • Мнения: 209
По принцип отропедите отричат проходилките и бънджитата...при нас проходилката само забави прохождането.Не искаше да лази и аз реших,че няма как да не проходи с проходилка ама тя само си седеше в нея и се засилваше на ляво и дясно.Щом лекар ти го казва по-добре не прави своеволия. Peace

# 14
  • Мнения: 1 341
Аз няма да слагам дъщеря ми нито в проходилка,нито в бънджи.Да уточня,че не сме имали луксация.Прохосилката не е хубаво за дете което не е имало проблеми,какво остава за такова което е имало.

Общи условия

Активация на акаунт