Колко струва раждането

  • 689
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте отново!!!

незнам дали е рано, но вече съм в 15 г.с. и вече се интересувам живот и здраве къде мога да родя (в София) и понеже чувам много добри отзиви за бившата "Тина Киркова", но пък от друга страна знам, че там независимо дали си осигурен си плащаш.
Та искам да питам дали бихте ми казали колко струва раждането там и дали си заслужава

# 1
  • Мнения: 7 417
  Нищо подобно!Ако си осигурена(а след нова година,даже и да не си) раждането не се заплаща там!
  Плаща се за избор на лекар с екип!(500лв.)
  Плаща се за секцио по твое желание,а не по медицински причини(500 лв.)!Ако е по медицински причини,знам ,че не се заплаща,разбира се ако няма да решиш да си избереш лекар с екип.
   Отиди направо там да питаш.
   Друг е въпроса,че могат да те изнудят по някакъв начин да им платиш.Но зависи от теб,дали ще им се поддадеш.
    Имам познати,които са раждали абсолутно безплатно и в Тина Киркова,и в Шейново,и в други болници!
 

# 2
  • Мнения: 432
абсолютно безплатно.Но ако ти искаш конкретен лекар се заплаща.

# 3
  • Мнения: 2 956
абсолютно безплатно.Но ако ти искаш конкретен лекар се заплаща.
Peace Ако си здравно осигурена никой не може да те накара да пплащаш,освен както вече са ти казали не си избреш специален екип...

# 4
  • Мнения: 3 089
раждането в бг. е безплатно. плащат се екстрите - присъствие на таткото, единична или двойна вип стая, раждане във вода и т.н.
т.е. пълната програма в св. софия:
избор на лекар - 500
вип родилна - 100
присъствие на таткото - 100
раждане във вода - 200 (не съм сигурна)
единичен вип - 70 лв/нощ
двоен вип - 30 лв./нощ
ако има промяна, то тя ще е незначителна. цифрите са от този порядък
аз платих избор на лекар (500) + присъствие на таткото (100; раждах секцио, така че вип родина зала не плащах - операционната е една) + 5 нощувки в единичен вип (т.е. 5  х 70). цялата сума се оформи на 900. за мен си струваше. отношението беше супер, шефът на отделението всекид ен минаваше да ме пита доволан ли съм (а моят избор на лекар беше друг), акушерките и в рдилното, и в педиатрията бяха супер мили. всъщност нямам никакви забележки, а като се има предвид, че аз съм много мрънкав човек, то значи всичко е било ок. има много родилки, които не са ползвали нито една от въпросните екстри, и пак са много доволни. въпрос на избор е.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 21:32 от majceto

# 5
  • Мнения: 3 500
Глупости, не се плаща в Тина Киркова нито стотинка /ако си здравно осигурена/.Ако обаче си избереш конкретен лекар, който искаш да те изражда плащаш 500 лв за него, ако пък например искаш ВИП стая - плащаш 30 лв на вечер.Но това са екстри, които си избираш ако пожелаеш.

# 6
  • Мнения: 7 417
  Нещо не съм доразбрала......
  От лекцията в Тина Киркова знам,че таткото не може да присъства на секцио( и се чудех защо ли?),а само на нормалното раждане във ВИП-родилна зала.
   Ако може и на секцио,това е СУПЕР!

# 7
  • Мнения: 255
Благодаря ви!!!
Явно съм разбрала погрешно.
Разбирам от вас, че все пак сумите са поносими и си заслужава да
платиш.
Аз се притеснявам защото съм в пълно невидение и не съм ориентирана в нищо.
Сега мъглата се поразсейва.

Общи условия

Активация на акаунт