Аспиратор, който няма отвод към комин?

  • 17 922
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622

 Има ли някой такъв? Върши ли работа? И изобщо има ли такова животно?! Нашата печка се намира на такова място, че ако има абсорбатор, той трябва да е от тези, които са с филтър ли какво, но нямат тръба, която да отвежда към комина или където и да е....

Много се надявам някой да може да помогне с инфо  Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Не е пепоръчително без комин. С такива абсорбатори въздуха минава през тези филтри и се връща в стаята. А филтите не успяват да уловят всички миризми. По добре измислете начин, да се изведе на някъде този въздух. Ако не ти харесват меките връзки в Практикер има пластмасови тръби. Има всякакви кривки за завои и снадки. Те изглеждат малко по-добре от меките връзки и можеш да ги прекараш над шкафове за да не се виждат.

# 2
  • Мнения: 1 311
Принципно повечето "нормални" абсорбатори могат да работят и в такъв режим, да връщат въздуха в стаята, а не в комина. Има химически филтър, който би трябвало да улавя миризмите. Доколкото знам издържа около половин година. Не знам обаче какво става с влагата - вероятно и тя се връща в помещението.

Определено мисля, че е по-добре да намерите начин да изкарате въздуха навън.

# 3
  • Мнения: 5 622
 Не е възможно да има абсорбатор с тръба към комин или към където и да е. Ако имаше такава възможност, нямаше да питам за другият вид абсорбатори  Wink

Сега сме без. Мисля, че поне малко по-добре ще е ако сме с такъв, който е с филтър, пък било то и да връща част от въздуха в стаята...така или иначе сега целият въздух, мазнини и миризма си отиват в помещението.....


Предполагам, че филтърът се подменя през определен период от време?!

# 4
  • Мнения: 658
Моят е такъв и съм доволна. Ползвам го вече 4 години и нямам проблем. Аз също нямаше как да изкарам въздуха навън затова се спрях на този тип. Филтъра го сменям на 3-4 месеца, за да не се натрупват миризми и нагар. Той не е скъп- около 16 лв беше

# 5
  • Мнения: 1 180
Това ми е най-големия проблем в къщи! Питала съм къде ли не - нищо смислено не са ми отговаряли. Въздуха си се връща в помещението и не бих казала, че имам някаква полза от тоя аспиратор! Пускам го за успокоение - да го чуя, че бръмчи..... Слагала съм филтър с незнам си какъв въглен - нищо! Комин му е майката, ама при нас няма как....ще се сменя апартамента Wink!

# 6
  • Мнения: 4 546
нашият е изведен навън. комин искахме да ползваме, но се оказа, че няма как да стане. пробива се голяма дупка в стената със специална машина и готово! съседите не са се оплаквали, че мирише, а и аз съм готвила акто е имало дрехи на тарасата и не са се вмирисвали/е, не съм ги слагала точно под отвора, а малко по-отстрани/  Peace с въглен се отказахме да взимаме, защото за тях май нямаше особено добри отзиви
tanya.d, нашият аспиратор като ги монтираха същото правеше /даже бях пуснала тема във форума/ но го нагласихме.

# 7
  • Мнения: 5 622
Моят е такъв и съм доволна. Ползвам го вече 4 години и нямам проблем. Аз също нямаше как да изкарам въздуха навън затова се спрях на този тип. Филтъра го сменям на 3-4 месеца, за да не се натрупват миризми и нагар. Той не е скъп- около 16 лв беше

Tи си единствената, която е доволна, кажи повече подробности, моля те- марка, модел, цена....ей такива работи, както и къде мога да намеря такъв аспиратор (има ли в Техномаркет и Технополис?)

Благодаря!   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 849
Родителите ми имат такъв аспиратор, но много стар, помня, че не сме имали проблеми с миризмите, но не помня за влагата. Моля ви, кажете ми тези астиратори абсорбират ли влагата, защото мисля след Нова година да го взема в сегашното си жилище, че от готвенето се кондезира влагата по плочките в кухнята и сутрин имам огромни локви на пода....Ужас!
Ако някой знае и друго решение за улавяне на влагата ще съм благодарна!!

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 12:30 от migito

# 9
  • Мнения: 658
ЕЛЕКТРОЛУКС от Техномаркет го взимахме, но нямам спомен за цената, щото пазарихме и други неща тогава. За влагата - никога не са ми се запотявали плочките Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
У майка ми са с такъв. Явно е скапан самия аспиратор, щом има и доволни, но онзи никаква, ама никаква работа не върши, освен да вдига шум Close

# 11
  • Мнения: 1 630
моя е такъв
Определено има полза от него

# 12
  • Мнения: 5 622
моя е такъв
Определено има полза от него

Моля ви, казвайте какви са ви аспираторите! Особено за тези, които сте доволни от тях  Peace

# 13
Много съм доволна от моят, испански е, ТАУРУС, много мощен - 900 кубика, като е включен абсолютно никаква миризма не остава, може даже и да се пуши като е включен, никаква миризма и на цигари, всичко изсмуква отлично. Струва 230 лв в Технополис. Не бих го заменила за никакакъв друг.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 827
 Sunglasses да се разпиша и аз

Конелиано - два филтъра се набучват от двете страни на мотора - 16 лв струват общо
моят е тапосан по средата на боксониерата ми
ето това е:


220 лв
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт