Как се грижите за костюмите си?

  • 3 316
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
Питането ми е конкретно за мъжките костюми, но предполагам е аналогично и за дамските такива.

Мъжот ми ходи костюмар всеки ден на работа. Саката ги давам само на химическо чистене през няколко седмици. Панталоните ги пускам в пералнята, и да речем един път в месеца заедно със саката - на химическо чистене.
От една страна прекаленото третиране на тъканите ги захабява, от друга се старая да ги освежавам от постоянното носене.
Споделете и вие.

# 1
  • Мнения: 463
аз - само химическо чистене, в гардероба ги държа увити в тези найлоновите чувалчета за дрехи (не им знам името).

# 2
  • Мнения: 649
химическо  Peace, някои от панталоните пера - зависи от материята. А с вратовръзките какво правите- пуснах тема наскоро какх да изчистя петно от вратовръзка. Чудя се дали да не прабвам с Вениш?

# 3
  • Мнения: 3 089
химическо. панталони в къщи не пера, защото после трябва и да се гладят, а панталоните, както знаем, имат ръбове Simple Smile а като се амортизира костюмът купуваме нов.

# 4
  • Мнения: 463
а като се амортизира костюмът купуваме нов.

ама аз до колкото знам, на химическо се амртизират по-бавно. даже било препоръчително само на химическо да се носят, за да се запази по-дълго материята.

# 5
  • Мнения: 14 471
на мъжа ми костюмите само на химическо. панталоните също,  не ги пера щото не знам после дали ще мога да ги огладя.
моите костюми /а те са много и от най-различни материи/ пера в пералнята. само един с червено сако давам на химическо защото се опасявам че може да пусне пък и на него пише само химическо чистене.

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Питането ми е конкретно за мъжките костюми, но предполагам е аналогично и за дамските такива.

Мъжот ми ходи костюмар всеки ден на работа. Саката ги давам само на химическо чистене през няколко седмици. Панталоните ги пускам в пералнята, и да речем един път в месеца заедно със саката - на химическо чистене.
От една страна прекаленото третиране на тъканите ги захабява, от друга се старая да ги освежавам от постоянното носене.
Споделете и вие.

  И аз като теб,няма друг начин.Но по-често на химическо отколкото пране в пералня.

# 7
  • Мнения: 11
Химическо. Панталоните перем и гладим в къщи, но саката задължително на химическо.

# 8
  • Мнения: 463
аз да си призная, ако не ги нося на химическо, просто не знам как ще ги гладя

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
И неговите и моите костюми - само на химическо.

# 10
  • Мнения: 4 668
Само химическо  Peace
И през ум не ми минава да изпера костюм в пералнята ...

# 11
  • Мнения: 5 362
Само на химическо чистене Peace

# 12
  • Мнения: 1 014
Моят мъж е всеки ден с костюм. Саката ги носим на химическо чистене, а панталоните с пералнята. Обаче ми писна от това гладене на ризи  Close

Общи условия

Активация на акаунт