Кабелна долина .. под бюрото..

  • 1 864
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
Който има компютър (настолен) му е ясно какво се получава около мястото, където е паркиран - кабели, кабели, кабели - монитор, компютър, колонки, зарядни, телефон/GSM, аз имам и лампа, а и духалка включвам често - а бе ужас!
Имате ли някакви идеи как да се поскрие/обезопаси това кабелно нашествие с разклонители, което освен, че е грозно е и опасно за щъкащи деца.
Единственото, което ми хрумва на мен е да се използват онези шини за кабели, които се монтират по стените или по пода, но в нас стаята е с теракот и не мога да сложа такива шини, не и по пода...
Някакви други идеи?

# 1
  • Мнения: 5 255
Позната картинка  ooooh!
Шкаф по поръчка, с който да се прикрият или скрият  Wink
Един познат прокопа в пода улей и сложи всички кабели там /правеше ремонт/ и това беше възможно.
Ние направихме същото, но в стената /по точно в изолацията на стената/.
Ти говориш за первазите, които се ползват предимно в офиси подобно  newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Уф! У нас са два компа, принтер, скенер, кабела на фотоапарата, кабела към телевизора (че ползваме единия комп вместо ДВД) и........... ад! И аз искам някакво решение на проблема. Кабел каналите обаче събират по малко кабели и никак не ми решават проблема, цялата стая трябва да е в такива.

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ето едно решение:

Спирала за кабели

Ползват се също и спирали, като тези, с които се хващат обикновено менютата в някои ресторанти (пластмасови, изглеждат като гръбначен стълб с ребра hahaha, които се прищипват едно върху друго), не знам дали обяснявам добре,  newsm78, но по-големи, има в различни размери, зависи колко кабела искате  да пъхнете вътре.  Peace

# 4
  • Мнения: 7 640
вземи си безжични мишка, клавиатура и колонки. Купихме такива от Технополиса за 30тина лв.
Интернетът ни е и той безжичен.
Направо се родих.

# 5
  • Мнения: 5 255
вземи си безжични мишка, клавиатура ...

Имаме ги, но това не решава при нас проблема  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 769
вземи си безжични мишка, клавиатура и колонки. Купихме такива от Технополиса за 30тина лв.
Интернетът ни е и той безжичен.
Направо се родих.
С два компютра сме в едната стая, единия е лаптоп с всичко безжично, но другия.. скачен с принтер, фотоапарат..

Така като гледам тези канали/первази само остават като решение.. може би на стената.. теракота не ми се ще да го разбивам..

# 7
  • Мнения: 7 640
диндин, какво остава освен принера и захранващия кабел newsm78, а и кабела на монитора newsm78

# 8
  • Варна
  • Мнения: 7 691
Ами какво-прибави скенер,картрийдър,кабела на фотоапарата и още камара жици+озвучаване 5.1-още 6 кабела.Имах някъде снимки от стария апартамент ама сега не ги намирам.Решихме проблема ощи когато прекарваха инсталацията в новия апартамент.Всички жици марш зад гипсокартона и няма да казвам колко букси по стените.Е под бюрото пак има по някой кабел ама в сравнение с преди е песен.А за теди.които не им предстой ремонт-има кабелни канали с различни големини.които се монтират на мястото на первазите и вярвайте ми -побират огромни количества жица Embarassed.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367



# 10
  • на път
  • Мнения: 2 804
И бод мойто бюро е "змиярник"!!! Току що наброих 8 щепсела и 2 трансформатора ... Най-много ме драмни една инсталация от уред, трансформатор и 3 кабела, която сложи каблният оператор по идея на мъжа ми за да се гледа телевизия на компютъра  Sad

# 11
  • Мнения: 2 677
На компа свободно USB няма.  Crazy Амбицирахте ме и взех, че преброих всичко навързано - монитора, принтера, скенера, фотоапарата, МР3 плеъра, двата телефона, USB кабела на мъжа ми, колонките, един неизползваем ADSL модем...  ooooh! Май е това. Но към кабелите можем да прибавим и лампата.
Мъжът ми имаше идея да приберем всичко в кабел-канал, но се отказахме, защото непрекъснато се появява по нещо ново, а и вечно експериментирам с аранжировката на бюрото. Въобще не знам как не сме се изпопребили досега.
И тъй като нямам идея как да се справим с този проблем, ще следя с интерес темата.
Поздарви!  Hug

# 12
  • Мнения: 1 147
При нас също беше малък ад с тези кабели, но брат ми измисли следното решение и аз взаимствах идеята, която е следната:
на задната страна на бюрото с телчета (тапицерски) се закрепват миши опашки или нещо удобно, с което да се връзват кабелите (аз лично ползвам от тези дето са подбни на жица (незнам как се казват Embarassed), та слагат се на колкото места е необходимо и кабелите се връзват с тях, така е доста прибрано и при нас вече и един кабел не се вижда, всичко е супер прибрано.

Ще сложа снимка малко по-късно, че незнам дали обясних като хората.
Ето и 2 снимки да придобиете представа

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 18:09 от десито

# 13
  • Мнения: 689
При нас също беше малък ад с тези кабели, но брат ми измисли следното решение и аз взаимствах идеята, която е следната:
на задната страна на бюрото с телчета (тапицерски) се закрепват миши опашки или нещо удобно, с което да се връзват кабелите (аз лично ползвам от тези дето са подбни на жица (незнам как се казват Embarassed), та слагат се на колкото места е необходимо и кабелите се връзват с тях, така е доста прибрано и при нас вече и един кабел не се вижда, всичко е супер прибрано.

Ще сложа снимка малко по-късно, че незнам дали обясних като хората.
Ето и 2 снимки да придобиете представа

И аз у дома направих нещо такова, защото иначе откачах само при мисълта, че под бюрото ни има толкова много стърчащи кабели, а като ги видех пък  Sick Дори първото ни серьозно скарване със съпругът ми, като се нанасяхме в новия апартамент, беше точно за едни такива кабели #Cussing out

# 14
  • Мнения: 8 917
Нашите се падат в ъгъла и там имаме един "контейнер" /така се казваха мисля Thinking/ - като шкаф с 3 чекмеджета и колелца  в който пък стоят дискове и тем подобни неща Peace

Общи условия

Активация на акаунт