Как кърменето спасява живот в екстремни ситуации - една история

  • 809
  • 13
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много вдъхновяваща и истинска история, случила се последните дни в Щатите - семейство попада в снежна буря с двете си деца (момиченца на 7м и 4 години) в колата. Остават така 10 дена, докато ги намерят - без храна. Бащата излиза да търси помощ - и не се връща вече (намират го мъртъв дни след спасяването на майката и децата). През това време майката кърми и двете деца, без тя самата да се храни, без подкрепа, със страховете за таткото и с агонията на човек в такава екстремна ситуация. Децата са намерени в отлично състояние, без признаци за недояждане и обезводняване - 10 дена само на кърма.
За мен историята беше потресаваща и много вдъхновяваща - подробности има например тук, давали са ги и в шоуто на Джей Лено:
http://todayslessons.blogspot.com/2006/12/breast-milk-ensures-childrens.html

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 19:02 от hedra

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Бррр!
Ужасен стрес и трагедия за семейството. Майката е героиня, буквално!
Чела съм и други подобни истории, когато кърменето спасява живот - последните бяха около урагана Катрина Confused

# 2
  • Мнения: 5 393
Ужасна трагедия за това семейство CryА майката, както е казала Бу, е истинска героиня-спасила е живота и на двете си деца, и то въпреки огромния стрес на който е била подложена.

# 3
  • Мнения: 1 586
Потресаваща история!

В моменти, когато детето страда, майката е готова да му даде своята сила, част от себе си, живота си дори - само да отнеме страданието му, да го изцели. Мислила съм си, че кърменето е точно такъв вид буквално преливане на живот от майката към детето. Такива случаи само потвърждават това.

Аз съм гледала подобен действителен случай по Дискавъри в поредицата "I shouldn't be alive" - не помня точния превод на бг, май го превеждаха като "Отървах се на косъм". Истинските участници в случката разказваха и имаше възстановка на събитията с актьори. Изпуснах началото, но хванах историята от момент, в който тричленното семейство с 10 или 11-месечно бебе се изгубват в една снежна планина. Не разбрах причината да са там, но предполагам е било замислено като излет в началото. Значи те се заблуждават в планината и започват се лутат по пътеките, търсейки колата си в подножието. Спят в пукнатини в скалите или директно на снега - завиват се с един спален чувал, но краката им са навън. В началото дори не разбрах, че с тях е имало и бебе - майката го носеше под кожуха си. Лицата им се покриват с рани от студа, храната и водата е свършила. Накрая силите на жената свършват и мъжът я оставя в една малка пещеричка с бебето и продължава да върви, за да намери помощ. Раздялата им е много тежка - страшна неизвестност. Мъжът намира колата, но тя разбира се отказва да запали. Преспива в нея и продължава да върви през полето, за да намери помощ. От изтощение и обезводняване почва да получава халюцинации. Колата я намира на 5-тия ден, на 8-мия ден на ръба на източението излиза на един път и спира кола. През това време майката и бебето са в пещерата. Бебето суче постоянно през тези дни, но силите на майката вече са свършили. Топи сняг в устата си и директно изсипва водата в устичката на бебето (уста-в-уста), за да го предпази от обезводняване. Накрая бебето спира дори да плаче и да мърда, само гледа. Майката казваше, че е ужасно да го гледаш как просто умира в ръцете ти.
Съпругът успява да обясни на намерилите го хора от най-близкото населено място къде е оставил жена си и бебето - беше отбелязал мястото наблизо с някаква цветна дреха, взета от колата. Тръгва спасителен отряд с една фадрома и ги намират в пещерата. Направо невреоятно избавление на цялото семейство. Разбира се от тримата най-добре е детето - много бързо се съвзема, единствените му наранявания са от страшното подсичане. Майката и бащата се отървават само с ампутация на пръстите на краката.
Ако бебето не беше кърмено, със сигурност нямаше да оживее през тези 8 мразовити дни.
Кърменето е вливане на живот директно от майката към бебето. Невероятен дар!

# 4
  • Мнения: 4 242
Невероятни истории просто, разтърсиха ме здраво! И наистина много вдъхновяващи!  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 148
Страхотна история! Трябва всички, които се съмняват в предимствата на кърменето да я прочетат! Чрез подобни истории се развенчават разните митове, че кърмата "свършва", че има нужда  от допълнително даване на вода, да не говорим за ползата от кърмене на дете над 1 год. Специално за себе си си взех поука, че не е нужно да се храня като за световно , за да съм сигурна ,че ще имам кърма  Wink. А силата на майката в екстремни ситуации е невероятна!

# 6
  • Мнения: 5 401
Не смея да си помисля, ако в семейството нямаше бебче, каква щеше да е съдбата и на другото дете!  Sad

А каката как е засукала? След толкова години раздяла с бебешката възраст все още ли по-големите деца знаят как става работата??

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нямаше подробности - и в разни други блогове се чудеха майките дали го е научила отново да суче (на голямо дете може да му обясниш какво да прави, а и като е гладно, къде ще ходи, ще се научи...) или му е цедяла - но пък и не е толкова важно как, а че е имало начин и възможност. Аз се чудех с памперсите на бебето как са се справяли 10 дена и какво е ползвала Thinking Макар че ако са пътували за няколко дена, сигурно е имала доста дрешки под ръка, които могат да се ползват като пелена.

# 8
  • Мнения: 3 092
Разплаках се!  Cry от умиление .
Знаете ли аз не мога никак да се сравнявавам с тези майки , но исках да ви споделя нещо  за себе си.На няколко пъти след раждането на Нана съм се събуждала с ужасен главобол -досега никой не успя да открие от какво е и си живея така     който неминуемо води след себе си повръщане до пълно безводняване  и ме приковава на лего поне за ден.
Когато ми се случи за пръв път след раждането бях ужасно изплашена , зашото я гледам и сама че няма да мога да се грижа за  детенцето.Легнах , гушнах я и от силната болка ту ставах до банята , ту се унасях в дрямка а тя стоеше мирно , кротко залепена за мен и сучеше постоянно.
Последният път извиках съпруга ми от работа , защото нямах глюкоза и едно хомеопатично лекарство -Вомитусхил за да ми ги  купи и го помолих да опита да я нахрани от шише с АМ , защото се страхувах че е гладна.Не се получи .Тя плачеше , блъскаше ръцете му докато пак не се гушна в мен.
И аз мислех през тези 5-6 пъти дотук бях.Сега вече наистина изгубих кърмата си от обезводняване .Детето ми е гладно.Измъчва се сигурно.Но ..на следващия ден запчовах отново да пия течности , да се храня по-малко лека полека и ето че всичко си беше наред.
Сега , когато следващият път отново ми се наложи да лежа и да понасям болката поне ще имам увереност от прочетеното тук че няма да приключа с кърменето.
Хедра ,Andrea$  благодаря  за разказите !
И ме извинете за дългия пост.Просто исках и аз да споделя!

# 9
  • Мнения: 1 586
Нищо чудно голямото дете въобще и да не е било отбивано. Не е толкова невероятно наличието на 4-годишни кърмачета в САЩ.

# 10
  • Мнения: 4 242
Глада е по-силен от тока, все е намерило начин да засуче и голямото дете мисля. А наистина може да не е било отбивано или до скоро да е сукало.

И аз за памперсите се чудих много, то не че е ходило много детето, предполагам почти всичко (понеже е било малко млякото) се е усвоявало напълно.

# 11
  • Мнения: 1 735
Страхотни,страховити са и двете истории!
Съгласна съм с Андреа ,за преливането на живот. Много интересна асоциация и много вярна.

Вили1 ,пробвала ли си да отидеш при хомеопат?

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
  Браво на майките! И аз се разплаках...

# 13
  • Мнения: 535
Историята е невероятна! Грабна ме изцяло Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт