Пили ли сте антибиотик в първите месеци на бременността?

  • 767
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Имам съмнения за бременност, от 1 месец кашля,а от 1 седмица съм с ужасна хрема. ЖП- то ми изписа антибиотик Ринолекс /пеницилинов/, но се притеснявам да го пия. Винаги след антибиотик ме лепват гъбичките та място не мога да си намеря и без орално ле4ение не ми минават. Ще станат много хапчетата за пиене. Всъщност не ме притеснява толкова антибиотика, а гъбите. От 2-3 седмици ме сърби ужасно и без да съм пила антибиотик, нямам никакъв секрет само ужасна сухота, така се 4увствах докато кърмех 9 месеца, като спрях се оправих. Ве4е имам 4увството 4е се дължи на хормоналните промени. Объркано стана ама....то ми е такова в главата....

Ина4е за кашлицата ве4е е откъртваща и много рядко. Хремата не минава още. Само това сърбене и парене, което ме ужасява като знам какво ще стане след антибиотика....
И се чудя ....споделете опит ако сте имали подобни проблеми?

# 1
  • Мнения: 17 402
Ринолекс не е антибиотик, да не би да бъркаш нещо?

# 2
  • Мнения: 1 116
Това кремче Ринолекс е с ефедрин, то е за хремата   Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 439
Вярно 4е това е за носа антибиотика е Fore....останалото не се чете още 1 или 2 букви аз вярван на ЖП-то...ама 6те из4акам 1-2 дни ве4е се закашлям по2-3 пути на ден...кръвната ми картина е ок...

# 4
  • Мнения: 3 447
Пила съм Аугментин, но в 4 месец. Не знам при толкова ранна бременност (казваш, че имаш съмнения) дали е позволено. Предполагам, че си казала на лекаря си и той е преценил, все пак. Иначе гъбите се лекуват локално, няма страшно.

# 5
  • Мнения: 2 529
Пила съм Аугументин веднага след като разбрах, че съм бременна първия път. Просто нямаше как, имах сериозна инфекция. Лекарите знаеха, че съм бременна, направиха ми антибиограма и ми назначиха този антибиотик. По-късно през бременността пак пих антибиотик заради рецидив на инфекцията. Слава Богу, нямаше никакви последствия за детето ми!
Моят съвет е първо да установиш дали си бременна и след това, ако се налага антибиотично лечение да ти назначат подходящ за състоянието ти антибиотик. За да не получиш гъбички, антибиотиците се пият с витамини, но по принцип аз не съм имала гъбички и не съм много наясно по темата, непременно се консултирай и с гинеколога си.

# 6
  • Мнения: 1 116
Явно антибиотика е Форсид, същия като аугментин,ама японски, уж по -хубав  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт