Елхата ми умира

  • 1 917
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Момичета преди пет дена си купихме елха с корени от разсадник,но започнаха да и капят игличките.Имам съмнения,че е малко пръста,защото е наклонена и определено и липсва пръст,но ме е страх да я вадя от саксията.Друго което се сещам е,че в къщи е много топло.Дали е от това? Посъветвайте ме нещо моля ви.  bouquet

# 1
  • Мнения: 54
Най-вероятно на елхата ти и е топличко във вас Sad За да компенсираш проблема с температурата поливай по-обилно, а още по-добре опитай се, ако нямаш лампички по нея, да я пулверизираш през ден Simple Smile
Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 1 983
Като знам как ги вадят от разсадниците... Crazy
Колко е голям съда в който е сложена, и останала ли е коренова система изобщо?
Ако имаш възможност го премести в по-голям съд с хубава почва. Дръж го на по-хладно.
Дръвчето ако е скоро извадено и сложено в малък съд е съвсем нормално да преболедува(да поизсъхне тук там).
 Минавам всеки ден покрай един цветарски магазин и отвън сега наредили коледни дръвчета (смърч) Ами като гледам колко са високи дръвчетата и колко с им малки саксийките - все едно отсечено дръвче продават. Cry
А сигурна ли си че е елха -много рядко се продават истински елхи, най-често смърчове, за които е характерно по-бързото окапване на игличките (при отрязано дръвче).

# 3
  • Мнения: 1 455
Благодаря ви момичета!  bouquet Изнесох я на балкона,а утре ще купя пръст да я присадя в по голяма саксия.Мисля да взема и тор за подхранване. Иначе съда не е много малък-висок е около 25 см.,но и елхата е 160 см.Може и да е смърч,а те по различно ли се гледат? Доколкото знам смърча е с по къси иглички,то и нашите са къси Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 1 983
Разликата между елата и смърча, най-лесно се открива в листата им. При елите иглиците са по- плоски с две бели ленти от долната страна. При смърчовете иглиците имат ромбовидно напречно сечение.

това е ела

смърч

# 5
  • Мнения: 1 455
Значи е смърч WinkБлагодаря.Сега говорих с един мъж,който се занимава с елхи и ми каза,че не е от топлината,а по скоро от корените.Може би е отрязан някой корен,ако изобщо има корени Sad Неговия съвет е да я наторя,пък ако оцелее... Tired

# 6
  • Мнения: 54
 Simple SmileИзвинявай за любопитството, emi jamie, но това да не ти е професия или просто хоби Blush

# 7
  • София
  • Мнения: 1 983
Simple SmileИзвинявай за любопитството, emi jamie, но това да не ти е професия или просто хоби Blush
GrinningПрофесия - ландшафтен архитект.
Да не си колежка? Wink

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 16:51 от emi_jamie

# 8
  • софия
  • Мнения: 756
GrinningПрофесия - ландшафтен архитект.
а работиш ли по професията?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 983
GrinningПрофесия - ландшафтен архитект.
а работиш ли по професията?
Да, но в момента съм майчинство и... не съм се преработила така да се каже Laughing

# 10
  • софия
  • Мнения: 756
значи може да познаваш някой от колегите ми Laughing....`Флорекс` познато ли ти е?

# 11
  • Мнения: 54
 Grinning Коя година си завършила? Аз приклучих преди 3-4 години с университета Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 983
...

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 20:33 от emi_jamie

Общи условия

Активация на акаунт