Отговори
  • Мнения: 5 370
Предполагам, на повечето им се четат забавни и леки теми по Коледа, но най-сетне се реших да  оформя едни РАЗМИСЛИ и СТРАСТнИ въпроси, дето ми се въртят из червенокосата главица от доста време, в тема.
Да уточня само, че темата ми  не е насочена само към българските политици и това, което се случва в момента тук, ние отдавна сме на сцената и очакваме Годо, дето все го няма, в поредния 3456 епизод на сагата, наречена "българия по пътя на демократичния преход".
Много примери има и в световен мащаб, но-дотук с моите размишления.
Мръсна дума ли е политиката? Имат ли съвест политиците или им я отстраняват още в самото начало на кариерата? Joy
И вярно ли е, че най-вече неудачниците и нереализираните в професионален план избират политическото поприще?(тук имам един личен пример, ама по-късно ще го дам, че сега бягам за офиса Mr. Green Crazy)

# 1
  • Мнения: 1 671
Едва ли има политик, а и не само политик, държавен служител на ръководен пост изобщо, който да не е бъркал в кацата с меда.

Тук въпросът май опира до това, как се прави - някои умеят да го правят незабележимо, а други просто бъркат, без да им пука.

Като виц съм чувала следната случка: градски чиновник от висок ранг се вози в служебния автомобил. Шофьорът намалява, за да спре на червено, но чиновникът вика: Що спираш, бе, много бързам? Шофьорът отговаря: Ами червено е.
- Кво като е червено, бе, карай, нали аз съм властта!

Та, по темата - политиката сама по себе си не е мръсна дума, мръсен е псевдоморалът на политиците. В световен мащаб.

# 2
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
политиката не е мръсна дума, мръсна е понякога властта, която дава на някои алчни комплексари, използвани от други да правят големите пари. мръсен е начина, по който го правят и жалко е , че има оше хора, които им се връзват.


като каза в световен мащаб. в Щатите в момента  "хит" е този сенатор
http://www.oprah.com/tows/pastshows/200610/tows_past_20061018.jhtml

от богато семейство и с невероятно образование, вместо да си гледа кефа наистина е почнал да се бори да промени нещо за обикновените хора. от 8 години живее сред най-бедните в един от най-опасните райони.няма течаща топла вода дори. въпреки, че получава заплахи за убийство, пак не променя начина си на живот.
с едно изречение- върши си работата човека.
но за съжаление не всички са като него.

няма да забравя последните избори за кмет. една позната си беше набелязала един, който имаше славата на комарджия и женкар. питах я защо. " защото е от нащо село и като стане кмет ще ни помогне Laughing" с такава логика си заслужаваме политиците.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не мръсна, а направо воняща.
Съгласна съм с горните мнения.
Някои го правят с финес "вълкът сит, и агнето цяло". Други го правят без да им пука, важното е на тях да им е добре, а народът "вълците го яли", трети го правят глупаво, бъркат в кацата, но някой друг им го отмъква под носа.
Аз съм за първите.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не е мръсна.
Специално в БГ това е бизнес с определени правила и морала не е в тях. Но не бих винила само избираните, избирателите също са в кюпа. Ама как могат да работят "в екип" прясноосъзнали се индивидуалисти? Не става....

# 5
  • Мнения: 68
Думата политика не е мръсна, а хората, които се замимават с политика не са някакви изроди....  Поне в началото не са такива, естествено по пътя "нагоре" се променят. Не мисля, че политиката има нужда от типажи като Майка Тереза.
А това, "че най-вече неудачниците и нереализираните в професионален план избират политическото поприще"  не  е вярно. Има изключения, но за мен нереализираните хора се занимават със съвсем др. професии.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 665
Моралът и действията на мнозина политици допринасят за отрицателния отенък на думата " политик ". Да, повечето са оперирани от съвест ако може така да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт