Към спецовете по PVC дорами- пак въпрос за конденза

  • 2 254
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 640
В сегашното жилище сме с PVC дограма- някаква, не знам точно вид на профила и пр., но е новопоставена. Сутрин стъклата са направо мокри отвътре, опасявам се да не тръгне мухъл и по стените.
Дайте идея как во може да се направи по въпроса, не съм се сблъсквала с подобно нещо до сега.
Парното работи навсякъде непрекъснато, но сякаш и въздухът стои влажен Confused, вероятно е от херметизирането на жилището Grinning. Има външна изолация на цялата сграда.

# 1
  • Мнения: 4 300
Тази тема я следя с интерес. Като цяло конденза се получава заради влажността в стаята. Ако си сушила дрехи на парното, ако имаш прекалено много цветя например. Не трябва да имаш и големи температурни амплитуди , но ти си казала че нямаш.
Чувала съм, но не съм се интересувала подробно, за някакви дупчици / клапи , които се пробивали на дограмата и служели за проветрение и намаляне на конденза.
Имаше много подробни теми и мисля че Галски се беше изказала доста подробно.
Ние сме с PVC ( или май алуминиева?) дограма. Парното ни е нон стоп пуснато и нямаме проблем. Но не слагам нищо мокро на радиатора. Онзиден метнах една плетена блуза, съвсем мокра от пералнята, и веднага се появи конденз. Верно, съвсем мъничко, но си го имаше.
Продават се също изсушители за въздух, сигурно са доста ефикасни. Четох в едно списание скоро реклама, с технически характеристики, но цената им беше от 160 лв нагоре.

# 2
  • Мнения: 547
Доста писаха момичетата по темата преди време. Бяха споменавали за уред, който улавя влагата. Не съм ползвала, но в момента текат преговори с по-умната част на семейството ни за закупуването на такъв Simple Smile
Иначе и при нас положението е същото, само дето ние не сме на парно. Всяка сутрин чистя прозорците отвътре и после следва хубаво проветряване. Уж не суша дрехи вкъщи, аспираторът работи като готвя... ама влага има. Имам чувството, че във Варна от година на година е все по-влажно Sad

# 3
Да,така е .Ще имате конденз.Вероятно ще се появи и мухъл.За да избегнете това е необходимо да си вземете влагоуловител / същият уред съществува и под имена като кондензоуловител,изсушител,пароуловител,dehumidifier/,но става дума за едно и също нещо.Имат различен капацитет,който се измерва в литри кондензирана влага/ 24 часа.Битови уреди са тези с капацитет  от 10 до 20 литра.Ще ги намерите в  Google,dir.bg-market,all.bg,need.bg,ida.bg,market.bg ,catalog.bg и т.н.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Имам чувството, че във Варна от година на година е все по-влажно Sad

И на мен така ми се струва Confused У нас имам чувството че всичко е влажно Rolling Eyes

# 5
  • София/Перник
  • Мнения: 983
PolarFox, жилището ново ли е?
Ако е така, то високата влажност е неизбежна, поне докато не изсъхне сградата - т.е. да мине едно лято.
Иначе това, което r0ksi казва е така. Влажността зависи от начина на живот на обитателите.
В твоя случай може би тези машинки, които толкова усилено рекламират да помогнат.  newsm78

# 6
  • Мнения: 5 393
Ако цялото жилище е с ПВЦ дограма, влагата няма от къде да излезе и се получава конденз(няма го този проблем при панелките с дървената дограма Wink Wink)А влага няма как да няма-както е казала Галски-от самата сграда ако е нова, от дрехи и цветя, готвене и т.н.Редовно проветряване е вариант за намаляване на конденза, но не и за пълното му изчезване за съжаление.И провери дали наистина ги има тези отвори за които говори рокси-обикновено са по 2 на прозорец и са необходими най-вече когато вали, да изтича водата навън, а да не ти пълни апартамента.

# 7
  • Мнения: 4 300
Как за изтичане на водата навън? Ти ме хвърли в джаза......аз си ги представях като някакви дупчици ( 4-5 мм диаметър) по самата дограма, пълни с някаква пореста гума или нещо  подобно, през които да става мини проветрение.
Каква вода? Как ще влезе тая вода през прозореца? Пух, обяснявай моля те:)

П.С. А може ли на вече сложена дограма да се смени само стъклото? В новия ни апартамент има обикновени стъкла, а се замислям дали няма да е добре преди да сме се нанесли още да ги сменим с К стъкло? И дали ще има смисъл?

# 8
  • Мнения: 7 640
Галски, много се радвам, че се включи! Пух- благодаря и на теб  bouquet

Знам за какви отвори говорите-нямаме, но  не виждам как ще изича оттам водата, като я е по вътрешното стъкло.   
Цветя нямаме въобще за момента, но прането естествено се суши вътре в това време.
Единственият отвор беше под входвата врата- 20мм Confused, съответно сложихме четка. Ще търсим праг, че е по-удобно и по-ми харесва.
Не знам с вентилаторите в банята как стои въпроса но като всичко е херметизирено, откъде ще смучат във вакуума- не ми е ясно.
Иначу сградата е на 2 години, но апартаментът не е бил обитаван и съответно отопляван. Дали ни това не е от значение newsm78                                                       
                               

# 9
  • Мнения: 1 546
И при нас се появи страхотен конденз по дограмата на терасата...Но нямате ли усещането, момичета, че тази есен беше особено влажна? newsm78 Без да вали много си беше влажно нонстоп. Сякаш миналата година нямахме чаааааак такъв конденз... Crazy

# 10
  • Мнения: 5 393
Рокси-тези дупчици са на самия профил , от долната страна и обикновено са покрити с едни тапи-при нужда се махат тези тапи за да изтече ако има насъбрала се вода в улея на самата рамка на прозореца(когато вали примерно)Ох няма как да ти го покажа нагледно-веднага ще се сетиш като видиш.
Те не спасяват от конденз.Но все пак са необходими и могат да го намалят.Стъклопакета може да се смени, това е отделен компонент от дограмата.Ка стъклото е добро.
За конденза е важно следното нещо-ако го има -трябва да е само по стъклото (но не между двете стъкла-това ще означава че стъклопакета е дефектен) от към стаята.
ПоларФокс-възможно е да има още останала влага в апартамента.Проветрявай по-често за да излиза влагата и да не се задържа по стъклата и стените.

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 10:52 от Mecho Pyx

# 11
  • Мнения: 1 734
Ще следя темата с интерес, въпреки че и старите съм изчела. Вкъщи не е влажно, но всяка сутрин има страхотен конденз, говоря за спалнята и детската, в останалите стаи няма. Аз почиствам всяка сутрин с памучна кърпа, но в спалнята имаме мухъл (водя страхотна борба, но пак се появява). Страхувам се в детската да не се появи, че е скоро ремонтирана.  Знаете ли какво може да се направи против гадния мухъл???

# 12
  • Мнения: 7 640
а я да питам- чувала съм, че вътрешното стъкло на стъклопакета е топло.
А у нас - не е. Е как няма да има конденз #2gunfire
Някаква евтинджос дограма ли е или?

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, и на мен ми писна от тоя конденз..... #Crazy

# 14
  • Мнения: 5 393
а я да питам- чувала съм, че вътрешното стъкло на стъклопакета е топло.
А у нас - не е. Е как няма да има конденз #2gunfire
Някаква евтинджос дограма ли е или?
Ако вътрешното стъкло на стъклопакета е КА-тогава ще седи малко по-топло и ще намали конденза.Ако искаш смени само стъклопакета.

Общи условия

Активация на акаунт