Балтон- почистване?!

  • 1 140
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет,
имам един черен балтон, дълъг, класическа кройка. Кембълът веднъж беше се изказал по повод на този тип дрехи, че момичетата зиме приличали на ходещи катафалки с тях.  #Crazy
Не кометирам, аз си го харесвам.  Blush

Проблем е, че с тая дължина се и цапа много. Досега все съм го давала на химическо чистене, но знам ли...все си мисля, че го изчеткват едно хубаво и дотам. Големи паранои, ей.  Crazy

Приятелки ми казват, че можело и да се пере на ръка, с домашен сапун.

Вие как мислите?  newsm78

# 1
  • Мнения: 635
Аз не съм и не бих пробвала на ръка - би било много трудно,ако се справиш някак със съпунисването и теглото на мокрия балтон,изобщо не си представям как ще е с плакненето  Thinking Аз нося  палта  и винаги ги нося на химическо чистене и до сега не съм била недоволна от резултата.Може би да смениш мястото,на което носиш балтона за почистване newsm78 .Това е моето мнение.Ти ще си решиш все пак  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 12 571
Предполагам че става дума за вълнен плат, нали?
В такъв случай домашният сапун май не е най-добрата идея, защото мноооооооооого трудно се изплаква, а и от него не се знае дали няма и да поизбелее. От опит говоря, за съжаление.
Ако си решила да го изпереш вкъщи, защо не пробваш някой от течните препарати за вълнени дрехи - например на Медикс или Первол? При всяко положение изплакването ще ти е голямо приключение. Прането - то е ясно - или във вана, или ако нямаш вана - някое огромно корито. За изплакване на нещо толкова голямо обикновено си служа с подвижния душ - окачвам и пада голямо "къпане"...
Така съм си прала сако, даже го оставям на закачалка да се отцеди в банята и така го суша - после почти няма нужда от гладене. За балтон ще е по-трудно предполагам, понеже е по-голям и тежък, но не е невъзможно.
Сега се сещам, че някои мои приятелки си перат вълнени дрехи с шампоан, ама за него пък не мога изобщо да си представя как се изплаква - препаратите за пране не се пенят толкова.
Малко дълго стана, за което съжалявам, но дано поне да съм ти била от полза

# 3
Здравей! Аз имам 3 палта и трите ги пера в пералнята на програма вълна с течен препарат.

Общи условия

Активация на акаунт