Смъртна присъдa за сестрите в Либия

  • 1 067
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Как се коментира във вашата страна и коментира ли се изобщо?

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 22:03 от Дивиана

# 1
# 2
  • Мнения: 3 423
Досега не се коментираше.
Вчера за първи път чух инфо
по националната телевизия
в късните новини. Никого не
интересува какво става там.
Тук хората пазаруват като
обезумели и стягат мръвките
за Коледа. Бедните да го духат.

# 3
Въпреки стачката на журналистите, новината бе широко отразена, за разлика от миналата година. Бяха категорични, че са невинни, че има огромни грешки в процеса и че подобно нещо е недопустимо. Подчертаха, че сме страна, която от 1.1.07 влиза в ЕС.

# 4
  • Мнения: 811
И тук за първи път в4ера СПОМЕНАХА  #Cussing out.До сега ....ниЩо #2gunfire

# 5
  • Мнения: 1 860
Аз също вчера гледах по новините за първи път от както съм в тази страна. В интерес на истината хванах края на репортажа и от там разбрах за новата - стара присъда.

# 6
  • Мнения: 11 306
Коментара беше изключително кратък и едностранчив без подробности
Единственото, което ми допадна беше коментара на външния министър, че тази присъда е престъпление и ще бъдат взети мерки на европейски ниво.
Какви ще са мерките? Един Господ знае.

# 7
  • Мнения: 3 491
В "Ню Йорк Таймс" имаше доста подробна статия в защита на сестрите. За хората - не знам, защото не съм била на работа вчера, аз предимно там общувам. Една колежка имам, с която има вероятност да стане дума, и преди ме е питала какво става с тези нещастни жени там.

# 8
  • Мнения: 2 907
Аз гледах по немската и френскита телевизии, всички са шокирани и разбрах, че ще искат да се прехвърли случая до по-висока инстанция. Европа не е съгласна и щяла да се помъчи да забави екзекуцията.

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при нас го ка3аха само по новините в 16.00 вчера...никакьв по-серио3ен коментар, единствено, че от 01.01.2007 сме страна от ЕО....това беше Confused....

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
По новинарските емисии и канали беше казано + както вече е споменато от Вечерница, коментар от външния министър. Не вярвам обаче да има повече разширени репортажи. Не е новина от голямо значение за обикновения германец  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 7 091
 Това вчера беше новина номер 1 по BBC, имаше и интервю с външния министър, показваха и кадри от изявлението на Георги Първанов, дадоха интервю с майката на едната от жените ( не казаха обаче коя), после даваха и изявлението на Кондолиза Райс при срещата и с външния министър.
Ами тезата е, че не са виновни и трябва да се направи нещо, ама никой не казва какво.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 545
На първа страница на някои вестници...но без да изказват позиция..както винаги французите остават неутрални като не ги засяга пряко..  Thinking

# 13
  • Мнения: 6 167
Да, четох днес в един вестник доста голям материал за процеса, както и реакции.
2 страници - снимки, история, мнения, изявления и тн.
Това е, няма нищо ново, което да не знаем, затова не се впускам в подробности.

# 14
  • Мнения: 4 399
По австрийското радио направиха кратко съобщение без коментар. Австрийски телевизионни канали не хващаме и не знам как там е била отразена новината. По една от немските телевизии дадоха доста подробен репортаж. Не бих казала че беше едностранчив, напротив, казаха че има доказателства за невинността на сестрите и палестинския лекар. Дадоха и интерю с лекаря. Идеята беше че процеса е скалъпен и обслужва вътрешнополитически интереси. Поне такова беше заключението след това на мъжа ми който не беше чувал за случая. Не видях кой беше канала, защото телевизора просто си работеше и започнаха новините в един момент. Но при всички случаи беше направено със съчувствие към сестрите. Разбира се пуснаха и изказването на външния министър.
Това обаче са първите слуаи в които чувам новини от делото в чужбина. Не мисля че ще има обществен отзвук след като досега нищо не съобщаваха.

Общи условия

Активация на акаунт