За противозачатъчните

  • 4 502
  • 27
  •   1
Отговори
момичета, аз съм съвсем новичка и четейки се поуплаших малко. ние съвсем скоро решихме, че няма да се пазим повече и когато дойде бебо- добре дошъл...уж няма да се вманиачавам- оставям се на течението...НО...ровейки преди малко из различните темички видях на няколко места успокоения от типа- "щом не си пила хапчета, няма страшно- скоро ще забременееш".аз пих 5-6 месеца "Линдинет" тази година, а преди 4-5 години пих известно време "Марвелон". смятате ли, че съм приемала противозачатъчни много време и защо е проблем това за забременяване?! според моя гинеколог, след спиране на хапчетата дори се забременявало по- лесно...?!?!?!

# 1
  • Мнения: X
И аз доста дълго бях пила противозач., но като ги спрях, още първия месец забременях. Така беше и  двата пъти така, че не се притеснявай, а просто" работете" по въпроса. Wink

# 2
Здравей, аз 4 години бях на противозачатъчни, а тази година от август ги спрях и ето, че съм бременна. Недей да се тревожиш излишно. По принцип дори при двойки който са в добро здравословно състояние се препоръчва да потърсят специалист едва след 6 месечни опити.
Остави организма ти да въстанови овулацията и не се притеснявай без причина.
Успех ти пожелавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Не мисля, че е проблем, даже на много места пише, че след прием на противазачатъчни по-лесно се забременява (четох, че при някои жени се наблюдава и повече от една овулация).  Peace

Аз лично съм пила около 3 години хапчета, последните няколко месеца също пих Линдинет. Аз ги спрях предишния месец и този месец си имах овулация и съвсем нормална графика на БТ (може да я погледнеш). Пък дали е станало нещо не се знае, защото е доста рано.

Сетих се и за друго - бях останала с впечатлението, че след спиране на противозачатъчните е хубаво да се изчака няколко месеца преди опитите за бебе, за да може да се нормализират хормоните. Питах доки и тя каза, че това са глупости, защото хапчетата са с много ниско съдържание на хормони.

Така че не се притеснявай, правете любов и бъди спокойна.  Hug

И да се похвалиш скоро. Grinning

# 4
  • Мнения: 4 555
Не, противозачатъчните не са проблем, след като ги спреш би трябвало да стане, стига да уцелите овулацията.
Но не съм съгласна, че след като си ги пил, по-лесно се забременява  #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
Не, противозачатъчните не са проблем, след като ги спреш би трябвало да стане, стига да уцелите овулацията.
Но не съм съгласна, че след като си ги пил, по-лесно се забременява  #Crazy

Aми нали се споменава, че е по-голяма вероятността за близнаци, както и , че някои жени могат даже повече от 1 овулация да имат, първия месец след спиране на хапчетата. Пък и много майки са казвали, че едва ли не след като са спряли хапчетата от въздуха са забременяли.  Crazy


При всеки е напълно индивидуално, разбира се. Четох и едно изследване от библиотеката ни, в което пишеше, че около 57% от жените само май имали овулация през първия месец.  newsm78 Това пък е обратния извод...

В крайна сметка всичко е Божа работа.   bouquet

# 6
Благодаря ви, момичета за успокоението! признателна съм - много!

# 7
  • Мнения: 153
Здравейте Simple Smile

Аз също прочетох в седмичната тема, че евентуалният прием на противозачатъчни може да затрудни забременяването и доста се изплаших.. Причината е, че доста време пиех хапчета (около 2 години пиех Марвелон и след около 2 годишна пауза започнах да пия Логест). Спрях ги през май, понеже решихме да си имаме бебе Simple Smile От края на август не се пазим и бебето не става Sad
Знам, че само 3 цикъла са минали, откакто опитваме, но въпреки това всеки път като ми дойде минавам през кошмара, за който всички момичета тук пишат..

Много се надявам да нямаме проблеми и да НЕ чакаме още дълго. От този месец вече съм решила да си купя и тестове за овулация.. така че ще ви държа в течение за резултата Simple Smile

Благодаря на всички момичета за споделеното и успех на тези, които си правят бебенца   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 555


poctor, не си внушавай още нищо, 3 месеца не са толкова дълъг период. (въпреки, че ми е ясно, че сигурно като 3 години ти изглеждат). Може просто да не сте нацелвали овулацията.  Peace Така че ти предлагам да се въоръжиш с термометър и тестове за овулация от следващия месец. Според мен с измерване на БТ и тестовете ще е най-сигурно, пък и ще добиеш представа дали цикъла ти има двуфазност и т.н. Пък после ще гадаем графиката.Simple Smile

Успех!

# 9
  • Мнения: 4 555
Четох и едно изследване от библиотеката ни, в което пишеше, че около 57% от жените само май имали овулация през първия месец.  newsm78 Това пък е обратния извод...
Това е, което и аз съм чувала. След спиране на хапчетата има вероятност да нямаш овулация (поне първия месец), защото организма си продължава "по инерция". Но до 1-2 месеца нещата се нормализират.
Така че хапчетата нито пречат на забременяването, нито го стимулират. Просто има вероятност през първия месец да няма овулация.
Но това е моето мнение, не знам колкото докторите, така че ако те казват обратното, сигурно е така  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 500
Разбира се, лекаря ти е прав. Няма никакъв проблем, че си пила противозъчатъчни те дори имат обратен ефект - т.е. вероятността да забременееш е по-висока.Казвам го от личен опит.Половин година бях на противозачатъчни лепенки, спрях ги и на следващия месец бях бременна.Просто стана от първия път, веднага след махането им.И другото, което искам да ти кажа - Не се вманиачавай, отпусни се, наслаждавайте се на секса и любовта си.Правете любов, а не бебе и всичко ще си дойде на мястото, когато му дойде времето.Успех, мила.Весели празници на всички.Дано донесат много бебчета! Hug

# 11
  • Мнения: 2 019
аз забременях след като ги спрях

# 12
  • Мнения: 1 098
Това лято ми се наложи да пия противозачатъчни. Казват се Фемоден и знам, че са доста силни,два месеца след спирането им забременях, така че- УСПЕХ! Hug

# 13
  • Мнения: 929
Майка ми е забременяла смен след като е спряла противозачатъчните(преди това и е било проблем забременаването - казвала ми е ,че изобщо не са се пазили обаче резултат никакъв). Аз също забременях след като спрях противозачатъчните - около два месеца по-късно.

# 14
  • София
  • Мнения: 245
Аз знам от моя приятелка, че се забременява трудно, ако си приемала противозачатъчни много дълго, над седем години и то зависи от хапчетата, както и от организма. По-принцип съвременните противозачатъчни рядко оказват подобно влияние. Тя забременя трудно, но беше пила (не помня какви) хапчета 8 години.
Не се притеснявай, всичко с времето си. Както каза Ивон, Божа работа.
Стискам ти палци скоро да се преместиш в отчетните  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт