За височината на детето!

  • 3 276
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Някъде (в Дир-а или тук),преди време бях чела мнението на  една майка,живееща в Щатите ,която разказваше,че там се смятало,че ръста на детето на 2 г.,умножен по 2,дава ръста му като голям човек. Например,ако детето е 90см.на 2 г,то окончателния му ръст ще е 1м.80см.   Но и тя не беше сигурна дали е поверие някакво или и лекарите го казват.
Чували ли сте такова нещо? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 723
Не съм чувала такъв закон, а и ми се струва нелогично.
Не мисля, че едно момченце и едно момиченце, които на 2 години са високи 90см, след 15- 16 ще бъдат еднакво високи. newsm78
Мъжете са по- високи от жените thumbsup

# 2
  • Мнения: 1 734
И на мен не ми се струва логично някак си. Боби на 2 годиние е 101 см, не мога да си представя, че ще стане 2 м Shocked. Че ще е висок, да ама чак пък толкова Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 364
Не ми се вярва....не ми се струва логично.

# 4
  • Мнения: 1 640
Четох за това в учебник по дет. анатомия,НО се говори за приблизителни данни за ръста на детето като порасне.Т.е. ,че на 2 години детето приблизително достига половината от ръста си като зрял индивид.Пример друг:Пак в учебник пише,че на 1 годинка детето тежи приблизително 3 пъти по теглото му при раждането.Т.е.дете родено 3 кг,на 1год.-около 9 кг.
        ДАНО ЯСНО ДА СЪМ ОБЯСНИЛА,ЧЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ПРИБЛИЗИТЕЛНИ СТОЙНОСТИ. Peace

# 5
  • Мнения: 764
На мен пък ми се стори логично,затова и пуснах темата.
И на мен не ми се струва логично някак си. Боби на 2 годиние е 101 см, не мога да си представя, че ще стане 2 м Shocked. Че ще е висок, да ама чак пък толкова Rolling Eyes
А твоето момченце виждам,че е на 2г.и7м.Сега ли е 101см.или когато е бил точно на 2г.?

# 6
  • Мнения: 4 473
Вече не си спомням колко висока беше дъщеря ми на 2 г, но сега е на 6г и е 110-112см и това сравнено с 2 годишното момченце на sia - no comment Shocked

# 7
  • Мнения: 46 434
Дано не е вярно  Shocked София на 2 г. беше 92 см. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 7 723
.........Т.е.дете родено 3 кг,на 1год.-около 9 кг.
       :

.....тая теория съм я чувала, но пак не важи за всички. Shocked
Моите момиченца са родени по 4, 300кг, а по на година тежаха около 10, 500кг. И двете така се развиха. Shocked

Когато се роди голямата, точно тогава някой ми беше развил тази теория и бях изпаднала в пълно отчаяние, че на година ще е към 14кг Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз съм чела, че на три месеца си удвояват теглото от раждането, а на годинка го утрояват.
 И двете ми деца са били точно така(+- 200 гр).

Жалко, че не си спомням колко са били на две годинки, за да установя след време дали и за ръста ще бъде така.

Може и да има истина, но все пак трябва да си имаме едно наум, че това са осреднени стойности.

# 10
  • Мнения: 6 461
Не съм гочела това. А и не  ми се струва  логично. newsm78

# 11
  • Мнения: 929
Не ми се вярва да е истина, защото на годинка съм била към мътар , а сега съм 1.69см.

# 12
  • Мнения: 3 835
Дано не е вярно  Shocked София на 2 г. беше 92 см. Rolling Eyes

 hahaha Joy Joy Аз, в интерес на истината съм го чувала, и то от лекар май, доколкото си спомням, ама нещо не го повярвах. newsm78 Не си спомням колко беше висока на 2г., но сега е на 5г. точно, и е 115-116см. Колкото и да стане висока, това си е ген, не мога да го променя, не е в мойта власт, затова и не го мисля.  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 7 723
.............. на годинка съм била към мътар .........

 newsm12, а колко си се родила ? newsm78

# 14
  • Мнения: 2 757
Бабини деветини.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт