Бялото течение

  • 1 504
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Сигурно ще ви дотегна с моите въпроси или пък този въпрос е обсъждан вече,но не можах да намеря много информация.Интересуваме нормално ли е да имаш течение по време на бременноста,още повече в началото.При какви признаци има основание за трвога(цвят,количество), и изобщо всичко което знаете по темата ще ми бъде от полза,благодаря Laughing

# 1
  • Мнения: 120
Ще те посъветвам непременно да споделиш това с гинеколога си NaughtyАко е необходимо ще ти вземат цитонамазка..А може и да е хормонално обусловено, и да няма повод за притеснение..както беше при мен Peace

# 2
  • Мнения: 169
До колкота аз знам от жалкия си опит това е напълно нормално те4ение стига да няма ло6а миризма , сърбеж или за4ервяване и раздразване на кожата.Все пак отиди да ти вземат секрет за всеки слу4ай.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 340
Ще те посъветвам непременно да споделиш това с гинеколога си NaughtyАко е необходимо ще ти вземат цитонамазка..А може и да е хормонално обусловено, и да няма повод за притеснение..както беше при мен Peace

Много ще съм благодарна ако кажеш повече са хормонално обослувеното течение на мен ми лекуват някакво течение и нищо не става с какво ли не . Като вземат секрет всичко е нормално няма гъбички дори за мое учудване няма и бактерии а не е взимано веднага след лечение.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
и двата пъти имах течение,което беше и обилно и ме сърбеше,не съм го лекувала с нищо и ей ги на живи и здрави дечица.Доколкото знам е нормално да се появят и гъбички,но не е притеснително.Мойта гинеколожка каза,че и да ги лекувам и да не ги е все едно Peace

# 5
  • Мнения: 361
Със сигурност ще отида,защото още съм в много рнна бременност и дори не съм ходила още да я констатирам при гинеколожката.Но въпроса е, че трябва да минат празниците,пък ме притеснява това течение.Има леко жълтеникав отенък,не е всеки ден и не мириче ooooh!

# 6
  • Мнения: 6 438
Аз имам същия проблем и още не съм споделила на доки..Обилно бяло течение.Ползвах и ежедневни превръзки,но от влагата ме сърбят срамните устни..и така..Сега положението е кофти,определено!!

# 7
  • Мнения: 259
Нормално е по време на бременността да имаш бяло течение.
Аз имах през цялото време, защото имунната система ни е спаднала.

# 8
  • Мнения: 6 461
Най-добре направи преглед при гинеколог.Предполагам,че ще ти вземе секрет за  микробиологично изследване .

# 9
  • Мнения: 169
Сърбежа и за4ервената   кожа може да зна4и, 4е имате гъби4ки , което е нормално по време на бременност , но трябва да се лекува, за6тото се пренася на беб4ето при естествено раждане , пък е и доста неприятно да те сърби непрекъснато. #Crazy

# 10
  • Мнения: X
 При мен, течение се появи към 6-тия месец. Абсолютно като вода, просто вода ! Течността беше като колочество около една супена лъжица и аз дори бях чела някъде че е възможно по малко изтичане на околоплодните води, та се бях шашнала доста, но моя гинеколог ме увери че не е нищо опасно. Бях специално за това на преглед разбирасе и те съветвам същото да направиш и ти. Naughty

# 11
  • Мнения: 1 217
Аз от 3-я месец се бора с гъбички и нищо.Гадините са доста упорити.Лекувала съм ги с какво ли не и си ги има пак.Всеки ден си слагам ежедневни превръзки които сменям няколко пъти.Това е нормално за бременност,но почва страшно много да ме дразни цялото това положение.

# 12
  • Мнения: 113
Отиди на доктор, тези инфекции (ако има такива) могат да са опасни за бебо

# 13
  • Мнения: 2 039
Абсолютно нормално е течението,причинено от Кандида  Peace То няма миризма,не е чак толкова обилно,може да има сърбеж.Лечението му е почти невъзможно през бременността,глобулите само временно го подтискат.След раждането изчезва,защото средата се регулира от самосебе си.   bouquet

# 14
  • Мнения: 391
По време на бременността е нормално да се появи течение .Важно е обаче да се определи от какво е предизвикано , а това може да стане едва след изследване и е добре да споделиш с гинеколога си. В самото начало на бременността ,обаче,не е хубаво да се правят много прегледи-така са ми казвали,може и да  са "бабини деветини". Моето течение го изследваха едва в края на бременността , а преди това ми казаха ,че било нормално. За щастие изследванията показаха "нормална флора".

Общи условия

Активация на акаунт