Молба до Дона!! Кладници с ябълки - пълната рецепта на Милото, плз!

  • 802
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Помамена от постинга й в съседна тема, пробвах да импровизирам с кладници, ябълки, лук, масло и червено вино (че нямах бяпо) и се получи жестоко, май ще трябва да готвя нещо друго за довечера  Embarassed

искам точната рецепта! моля!

# 1
  • Мнения: 3 447
Ми то няма точна рецепта, Анде... някаква импровизация либовна беше  Blush На едри парчета кладниците и ябълките, лука на полумесеци, сол и бял пиперец, масло и бяло винце и във фурната.
С бира ги е правил също, не е лошо, но с виното ми харесва повече. Освен това той слага семе от копър на щяло и нещяло, вероятно и там е слагал, ама аз го недолюбвам нещо. Ако обичаш - може да добавиш.

# 2
  • Мнения: 5 877
Аз ги бутнах на тиган с една пръчица канела и малко чер пипер. Копър май няма да му върви... сложих и сметана.
Ох, много е вкусно!

# 3
  • Мнения: 3 447
И една рецепта-бонус  Simple Smile Не е много по темата, но ми е любима.

Салата от праз и ябълки
Количества не знам, готвя на око.
Нарязваш бялото на праза на тънки кръгчета, посмачкваш малко, да се отделят на пръстени. Нарясваш 1-2 зелени ябълки на жулиени (или на едрото ренде, ако те мързи); веднага напръскваш с лимонов сок, да не потъмнеят. Слагаш при праза, овкусяваш със сол, щипка захар и бял пипер и заливаш със заквасена сметана (може да се замени с кисело мляко + майонеза).

# 4
  • Мнения: 5 877
мм, и това ще пробвам. Сега се чудя дали да не омета тигана с кладниците, за да залича престъплението по тяхното преполовяване...

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Какво е това "кладници"?  Blush
Само ми пускате разни мухи, пък не обяснявате...  Confused

# 6
  • Мнения: 3 447
Гъби са, обаче Гугъл ми отказва снимка  Rolling Eyes Едни сивкави, растат по дънерите на пластове. Има ги и на женския пазар. Малко жилави са, но са вкусни.

# 7
  • Мнения: 2 550
Боуууже, аз си помислих, че темата е някакъв бъзик  Embarassed Embarassed Embarassed

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Гъби са, обаче Гугъл ми отказва снимка  Rolling Eyes Едни сивкави, растат по дънерите на пластове. Има ги и на женския пазар. Малко жилави са, но са вкусни.
Ясно, ще се ходи до там.  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 447
Боуууже, аз си помислих, че темата е някакъв бъзик  Embarassed Embarassed Embarassed
Еее, на човек като му излезе име, ходи обяснявай, че чат-пат и готвиш  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт