е.коли-моля за инфо и помощ

  • 4 216
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
току-що изтеглих резултатите на дъщеря ми и съм притеснена.моля ако знаете или можете да ги разчетете да го направите защото до утре ще се побъркам.
--------------------------------------------------------------------------------
 
 Микробиология 
 
 Забележка : УРИНА ИЗОЛИРА СЕ Е. КОЛИ >10*5 КОЕ /cfu / NB!!! ЩАМЪТ ПРОДУЦИРА ШИРОКОСПЕКТЪРНИ БЕТА-ЛАКТАМАЗИ /ESBL/ 20.12.2006 *
 
 Име на теста (изследването)
 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 Стер. урина-еднокр. Лаб No 1820
   
 
 Антибиограма НЗОК (6 антиб.): 1820
   
 
 A5 *
 Профил Виж по-долу
 
 Ampicilline ---
   
 
 Amoxicillin-Acidum clavulanicum R
  ( Augmentin; Moxiclav; Amoksiklav; Curam)
 
 Cefuroxime R
  ( Zinnat;Zinacef )
 
 Ceftazidime R
  ( Fortum )
 
 Amikacin ---
  ( Amikin )
 
 Gentamycin S
   
 
 Doxycyclin R
  ( Vibramycine )
 
 Chloramphenicol ---
  ( Chlorocid )
 
 Nelidix acid S
  ( Nelidix Negram )
 
 Ciprofloxacin S
   
 
 Nitrofurantoin ---
  ( Orafuran )
 
 Imipeneme S
   
 
 Легенда:S(чувствителен); I(интермедиерен) $
  R(нечувствителен); ---(не е залаган)
 

# 1
  • София
  • Мнения: 4 129
Напиши коли в търсачката и ще видиш много теми. Аз имах проблеми с тях през бремеността. Но това е друго. При децата май че се дава антибиотик и се лекуват.
Важното е, че е открито и лекарите ще ти кажат как да се справите.

# 2
  • Мнения: 1 116
Стига бе, ама че резистентни коли.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Накисни я в бледорозов р-р от калиев перманганат, измии я и вземи урина в стерилно шише от средата на пишкането. Важно е да вземеш урина от средата на пишкането или от края, не от началото. И не с колектор или с памук в памперса. Само със стерилно шише и без да го пипаш от вътре. Дай пак урина и ако тогава се появят колите я заведи на нефролог да я види. Успех.

# 4
  • Мнения: 190
И аз те съветвам да вземеш нова стерилна урина и след това да потърсиш консултация с нефролог.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 194
дъщеря ми имаше дълго време е. коли, започнаха на 7 месеца и приключиха на 1г. 5м., ако още сте с проблема и те интересува пиши ми на личния...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знам какво става с нашите дечица с тези е.коли!!!!!Моят бебо е на два месеца и вече изпи първия си антибиотик по този повод!Резултата му беше като вашия.Лекуващ лекар му е Д-р Буева-известна детска нефроложка.Не знам какви са отзивите за нея от другите мами,аз съм доволна от нея,ходим в частния и кабинет във Втора градска.Като видя е.колите в стерилната урина му предписа "Зинат"от който има лека диария вече една седмица.Днес дадох контролна стерилна урина да видим как е след "Зинат".Резултата ще е готов в понеделник,а аз дотогава сигурно ще полудея.Ако искаш тел. на Д-р Буева ще ти го дам.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
За мен Буева е един от най-добрите детски нефролози и може би най-добрият ехографист. И ние се лекуваме при нея, макар и следоперативно...
Зинатът наистина се понася тежко - Калина след прием на Зинат имаше страшно много слуз в акото. Давай повечко кисело мляко, може и Ентерол - даже Ентеролът ни го предписаха едновременно с антибиотика.

crazykitty, както са те посъветвали и другите, пусни наново стерилна урина след много добър тоалет.
Не се тревожи - тази бактериална инфекция може да е безобидна. Вече ако рецидивира често, се търсят причините.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Нати,аз всъщност следях вашата тема,защото ме интересуваше заради бактериите,но вие отворихте нова и аз все още не се ориентирам добре в сайта и ви загубих.Как е твоето момиченце сега?На моят син му откриха увеличени бъбречни легенчета в 34 г.с. и затова сме при Буева/препоръчаха ми я от две места-доктори от други болници/,а сега и е.колите...По-принцип тя ни предупреди,че заради легенчетата не трябва да се допуска никаква инфекция,а пък ние-10.5Май с тези е.коли станахме цял клуб-за голямо съжаление!

# 9
  • Мнения: 1 116
...тази бактериална инфекция може да е безобидна...
И аз така викам, ако няма симптоми не й обръщайте внимание.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
да позная ли, че взимате урина с помощта на т.н. колектори, които се лепят за дупето?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 634
Искам и аз да попитам нещо-аз също вземам урина на детето си с колектор,а сега като чета мненията ви разбирам че не е мн.правилно.Бихте ли споделили как да я вземам при положение ,че детето ми е на 11 месеца-дали е възможен начина със средната урина от изпишкването.
Благодаря предварително.

# 12
  • Мнения: 772
вече бебак е по-добре -бактериите са 10*4 и пие само уростим.въпросната докторка ми е много далеч Grinning иначе бих се съобразила с мнението ви.
относно колекторите-да и аз така вземам урина newsm78 какъв е проблема-може да се замърси пробата ли newsm78 уж внимавам ама знае ли човек,още повече че това става в лекарския кабинет и в повечето случаи го прави сестрата Thinking

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Абсолютно бях убедена, че взимате урината на бебчовците с колектор и оттам всичките тези бактерии, то и няма друг начин, да не излязат бактерии при положение, че залепвате колектор на дупето.

И на въпроса, дали е възможно да се вземе на 11м урина без колектор - да възможно е, и при това средна и при това след добре направен сутрешен тоалет, но забравете за колекторите, аз много пъти съм го писала, недейте да залепвате колектори, защото след това се чудите откъде са тези бактерии......

и да не мислите, че аз навремето съм знаела....и аз използвах точно 2 пъти колектор и след това разбрах, че цялото изследване се обърква оттам В ГОЛЯМ ПРОЦЕНТ ОТ СЛУЧАИТЕ и след това като взех нормално урина, се оказа, че детето ми няма никакви бактерии, ама никакви.

Та какво се получава - слагате колектора на дупето, тоест нали има нещо като лепенка да прилепне на дупето, в момента, в който прилепне въпросният колектор, това вече е иделаната влажна, топла среда за развитие на въпросните всевъзможни бактерии, а и ако сложите например отгоре и памперс ooooh! още по-благоприятно и ето ги бактериите после.
след това го махате, да го занесете в лабораторията, тази урина престоява на топло, и влажно още време.....и така, и после - лекарства, абсолютно излишни, пак подчертавам в повечето случаи се получава така с колекторите, сега не казвам 100%, но понеже имам собствен опит когато Ади беше малка, и оттогава захвърлих въпросните идиотски колектори и какво правех, сутрин свалях памперса, измивах добре дупето, взимах едно стерилно шишенце от аптеката, и чаках, в повечето случаи не съм чакала дълго и си взимах средната порция и никакви проблеми.

така, че има голям процент вероятност всички бебчовци с т.н. "бактерии" да нямат всъщност бактерии, а всичко да се дължи на тези въпросни колектори - съюзник номер 1 на бактериите.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,аз всъщност следях вашата тема,защото ме интересуваше заради бактериите,но вие отворихте нова и аз все още не се ориентирам добре в сайта и ви загубих.Как е твоето момиченце сега?На моят син му откриха увеличени бъбречни легенчета в 34 г.с. и затова сме при Буева/препоръчаха ми я от две места-доктори от други болници/,а сега и е.колите...По-принцип тя ни предупреди,че заради легенчетата не трябва да се допуска никаква инфекция,а пък ние-10.5Май с тези е.коли станахме цял клуб-за голямо съжаление!

Новата ни тема е в същия подфорум - за децата с увреждания и хронични заболявания, на първа страница - "Проблеми с бъбреците и пикочните пътища" 4.
Калина все още е на поддържащо лекарство - Фуролин, но Буева каза, че и бъбреците и пикочният й мехур са добре. Ще си пие обаче лекарството, докато не започне да се изхожда по голяма нужда всеки ден, защото между запека и бактериите имало връзка.
Съжалявам, че и вие имате проблеми с омразните бактерии... #Cussing out Желая от все сърце да се отървете веднъж завинаги от тях  Hug

Що се отнася до колекторите - те са стерилни /пише си на тях/ и няма проблеми да се взима стерилна урина - по всички болници, в които сме лежали, с колектор са взимали стерилна урина на Калина. Освен това, те по никакъв начин нямат досег с дупето, лепят се директно на дудата. Вярно, че ако детето не се изпишка веднага, има риск от замърсена проба, затова най-добре е ако трябва да се смени с друг, докато се свърши работата. След това веднага може да се пресипе в стерилно шишенце, но не през отвора, а се реже отдолу и така се пресипва! Памперс отгоре обаче не трябва да се слага, защото в повечето случаи се изсипва урината. Аз поне с памперс отгоре така и не успях да взема урина.
Вярно, че най-добре е да се вземе проба в стерилно шишенце и то средната струя, но при нас поне, с колектор досега замърсена проба май сме имали само веднъж.
При хубаво направен тоалет и при първа урина сутрин, така че да не стои прекалено дълго колекторът, може да се разчита на достоверен резултат - поне моят опит сочи това, не искам да споря с никого.

Общи условия

Активация на акаунт