Усукана около вратлето пъпна връв

  • 4 421
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Пъпната връв на бебо е омотана около вратлето му  Cry . Посъветваха ме 10 дни преди термина да се види пак на видеозон и ако е така - секцио! Дайте ми съвет, обхваща ме паниката!! А дали може бебчо да се задуши вътре ... или проблема е при самото раждане?

# 1
  • Мнения: 1 180
Здравей! На мен в 6-ия месец също ми казаха, че се вижда омотана пъпна връв около врата. Аз страшно се притесних, но доктора ми каза, че при всяко второ бебе е така, друг е въпроса, че повечето лекари не го съобщават. В края на осмия месец пъпната връв се беше развила сама и нямаше никакъв проблем. Мисля, че ако е нещо сериозно, ще ти го кажат, но според мен не трябва да се притесняваш. Успех и здраво бебоче!!!

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не се тревожи излишно . щом е така сигурно те контролират постоянно , ако запо4неш да си 4устваш стомаха по мек ти4аи към болницата . сестра ми е родена със пъпна връв около вратлето. доколкото знам опасно е при самото раждане   затова ще си със секцио .

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Най-добре да родиш секцио ако не се оправят нещата. Няма нищо страшно в секциото, докато в увитата пъпна връв има.
На моето бебе не бяха видели че е увита пъпната връв а беше седалищно. Добре че аз настоях за секцио иначе и сега като се сетя какво би могло да стане и ме побиват тръпки.
Ще се справите.
Успех.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 728
И аз съм родена с увита около врата пъпна връв, но са успели да реагират бързо. Иначе проблема е преди всичко при раждането. Ако остане така е по-добре секцио. Все пак не се притеснявай излишно,нали те наблюдава лекар на който имаш доверие?

# 5
  • Мнения: 1 722
ами тази пъпна връв явно скоро се е увила, защото на предишното УЗ бебчо беше седалищно, а пъпната връв му беше между крачетата. Тогава пък ми казаха, че има вероятност да остане седалищно и да родя секцио, а сега - ново двайсе - друг проблем. Само, че ако съм секцио - ще се запътя към Шейново, а не знам до кога мога да реша, в смисъл да знам със сигурност, за да си подгоня нещата, все пак не живея в София и разстоянието си е проблем, а ако се наложи спешно да вляза в болницата ... не знам доколко мога да разчитам на тукашните доктори.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Anita_79
ами тази пъпна връв явно скоро се е увила, защото на предишното УЗ бебчо беше седалищно, а пъпната връв му беше между крачетата. Тогава пък ми казаха, че има вероятност да остане седалищно и да родя секцио, а сега - ново двайсе - друг проблем. Само, че ако съм секцио - ще се запътя към Шейново, а не знам до кога мога да реша, в смисъл да знам със сигурност, за да си подгоня нещата, все пак не живея в София и разстоянието си е проблем, а ако се наложи спешно да вляза в болницата ... не знам доколко мога да разчитам на тукашните доктори.


къде ще раждаш?
защото на практика, не може да се каже 100% къде е омотана пъпната връв, и ми намирисва на друго, ама преди това ми кажи ще раждаш и имаш ли уговорка с лекар за плащане?

# 7
При мен не бяха видяли предварително, че е усукана пъпната връв, но тоновете на беба бяха много ниски и затова решиха секцио. После се оказа усукана два пъти около врата и около крачетата и казаха, че ако е било нормално раждане сме щяли да я изгубим.  Опасността при нормално раждане е, че бебо може да се задуши при дърпането.  Секциото не е страшно, не се самонавивай предварително, но е добре да си подготвена, във форума има доста полезни неща, които можеш да прочетеш.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Цитат на: Anita_79
Пъпната връв на бебо е омотана около вратлето му  Cry . Посъветваха ме 10 дни преди термина да се види пак на видеозон и ако е така - секцио! Дайте ми съвет, обхваща ме паниката!! А дали може бебчо да се задуши вътре ... или проблема е при самото раждане?

Anita, не се притеснявай. Явно често се случва. Моето момченце се беше омотало в пъпната връв и поради това така и не успя да се смъкне съвсем надолу в таза. Въпреки това родих нормално. При раждането има опастност от задушаване. Аз само чух реакцията на акушерките, че бебето е омотано в пъпната връв и малко след това проплака  Laughing

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: Anita_79
ами тази пъпна връв явно скоро се е увила, защото на предишното УЗ бебчо беше седалищно, а пъпната връв му беше между крачетата. Тогава пък ми казаха, че има вероятност да остане седалищно и да родя секцио, а сега - ново двайсе - друг проблем. Само, че ако съм секцио - ще се запътя към Шейново, а не знам до кога мога да реша, в смисъл да знам със сигурност, за да си подгоня нещата, все пак не живея в София и разстоянието си е проблем, а ако се наложи спешно да вляза в болницата ... не знам доколко мога да разчитам на тукашните доктори.

Защо задължително във Шейново. Аз родих във втора градска и съм страшно доволна от екипа и от условията. Препоръчвам болницата на всяка бъдеща майка.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не се притеснявай, има още време да се развие пъпната връв!
Племенницата ми беше с увита пъпна връв около вратлето и  сестра ми я роди със секцио.
Наложи се, защото установиха спиране на растежа на девойката, т.е. не може плодът пълноценно да се храни от плацентата. Но това се проследява и се взема решение в края на бременността.
Така, че при твоето бебе има още място то да се върти и да размотае пъпната връв.
Предполагам,че ще те наблюдават по-често и ако установят нещо притеснително, ще го обсъдите и ще решите как да се действа.
не се шашкай, Бебо има място да се върти напред назад още.
Спокоен край на бременността ти пожелавам и здраво бебче на финала!

# 11
з
Цитат на: Anita_79
ами тази пъпна връв явно скоро се е увила, защото на предишното УЗ бебчо беше седалищно, а пъпната връв му беше между крачетата. Тогава пък ми казаха, че има вероятност да остане седалищно и да родя секцио, а сега - ново двайсе - друг проблем. Само, че ако съм секцио - ще се запътя към Шейново, а не знам до кога мога да реша, в смисъл да знам със сигурност, за да си подгоня нещата, все пак не живея в София и разстоянието си е проблем, а ако се наложи спешно да вляза в болницата ... не знам доколко мога да разчитам на тукашните доктори.

Правилно сте решила.Шейново е специализирана база .В нея работят много добри лекари.Аз родих там и съм много доволна.За пъпната връв нищо не мога да ти кажа освен да ти стискам палции и успех.Дано всичко да е наред

# 12
  • Мнения: 773
няма страшно и аз съм се родила така. три пъти около врата. ударили са ми два три шамара и съм проплакала. мама казва че доста се поуплашила като не ме чула в началото да плача. така че се довери на лекарите и не се плаши.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Спокойно! Сестра ми се е родила нормално с един път увита, аз с два - живи и здрави сме. Въпреки това, с техниката сега ще се види към края как е, и ако трябва, ще родиш със секцио, не е страшно! Важното е бебето да е добре!
Не се тревожи излишно, предполагам, че поне 2-3 седмици преди термина ще ти кажат какво ще се прави.
Спокоен и лесен край на бременността ти желая.

# 14
  • Мнения: 590
Спокойно Simple Smile Имаш още време и бебчо може да се размотае. Последния месец ще  записват тоновете на бебето на монитор всяка седмица. Ако продължава да е омотано и тоновете са лоши може да се наложи секцио. Аз родих така. Не беше невъзможно да родя нормално, но щеше да е много продължително и травмиращо за бебка. И заедно с доктора и анестезиолога решихме - секцио. Сега се радвам на сладкото си момиченце и изобщо не съжалявам за избора си Grinning

Общи условия

Активация на акаунт