Свинско с кисело зеле

  • 53 599
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Моля ви да ми помогнете с рецепти за свинско с кисело зеле на фурна.
В Готварската книга открих само една, за това ми се иска да споделите вариации.  Simple Smile
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 227
Аз правя един вариант, който харесваме в къщи.
Значи като начало нарязваш на парченца свинското месо, аз взимам около килограм, после го сваряваш.
В отделна тавичка, в която можеш и да го печеш, запържваш кромит лук, и нарязаното на ситно кисело зеле и доливаш едновременно с това и от бульона на свареното месо, добавяш ориз, аз слагам на око, после го оставяш да поври леко на котлона, и добавяш и месото вътре и още от бульона да покрие продуктите, покриваш с фолио и слагаш в загрята фурна на 180 градуса да се пече около 50 минути, можеш да махнеш фолиото до се запече отгоре.
Успех и дано ви хареса.  bouquet

# 2
  • Мнения: 732
Аз го правя така:
Сварявам киселото зеле, около 1 кг. Запържвам месото, около 600-700 гр., предварително нарязано на дребни парченца. След това запържвам 1 стрък праз, нарязан на дребно със зелето. Пържи се около 10-15 минути. Добавям червен и черен пипер, кимион и сол ако трябва (киселото зеле по принцип е достатъчно солено). През това време сварявам 1 чаена чаша ориз. Изсипвам в тавичка всичко и запичам на фурната за 15-20 минути.   chef Може и без ориза Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 21:07 от vickey

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Запържвам месото на хапки, добавям киселото зеле на ивички, слагам червен пипер, черен на зърна и дафинов лист, и доливам малко вода; като заври, прехвърлям в глинен гювеч и във фурната на слабо. Хем се задушава, хем се запича отгоре. Мъжо не обича ориз в това ястие и вече съм отвикнала да го правя с ориз.

# 4
  • Мнения: 3 447
Аз го правя в глинен гювеч, че ми е най-мързеливо, а и избягвам запръжките. Месото на порции, зелето нарязано, добавям червен пипер, черен на зърна, бахар, дафинов лист. Понякога слагам и цели скилидки чесън. Малко олио, чаша вода или зелев сок, слагам на 150 градуса и го забравям поне за 3-4 часа.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Благодаря ви  Peace
Само да питам - 3 часа за кис. зеле не е ли много? Абе истината е, че в 12 ч. трябва да е готово, а аз още не съм и почнала...  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 447
3 часа ако печеш в глинен гювеч на слаба температура. Иначе нормално в тава ще стане по-бързо, но е по-голяма врътня.
Ако искаш, можеш да запържиш леко месото, да посвариш зелето, да ги смесиш в тавата с подправките да го думнеш в силна фурна, по-бързо ще стане.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 244
В такъв случай ще го метна в гювеча, но на 180-200 градуса... квото стане... Simple Smile Макар че съм се убедила, че по-бавното готвене е по-вкусно...

# 8
  • Мнения: 3 447
Може и на 180-200, но да е студена фурната първоначално. Пък ти можеш да наченеш червеното вино междувременно  Mr. Green Затуй го обичам гювеча, слагаш всичко наведнъж и забравяш.

# 9
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Аз го правя в тенджера под налягане - ред зеле,ред месо,черен или бял пипер,малко настъргано индийско орехче,дафинов лист може също, но ние не обичаме и червен пипер.  Заливам с 2-3 ч.ч. вода и на котлона.Става невероятно вкусно, а свинското е ...мозък.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Предполагам, че вече си го сготвила, ама да се разпиша.

Аз го правя като Дона.

Аз го правя в глинен гювеч, че ми е най-мързеливо, а и избягвам запръжките. Месото на порции, зелето нарязано, добавям червен пипер, черен на зърна, бахар, дафинов лист. Понякога слагам и цели скилидки чесън. Малко олио, чаша вода или зелев сок, слагам на 150 градуса и го забравям поне за 3-4 часа.

Ако бързам - в тенджерата под налягане. Но после пак запичам в тава. По-вкусно ми е така.

И друг път май съм казвала - когато се готви с кисело зеле, не е нужно да се вари предварително месото. Всякакво месо увира много хубаво в зелето.

# 11
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil запържвам  леко свисното
зелето отделно го задушавам с червен пипер докато омекне
смесвам и пека  на фурна
  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 423
Аз го правя в глинен гювеч, че ми е най-мързеливо, а и избягвам запръжките. Месото на порции, зелето нарязано, добавям червен пипер, черен на зърна, бахар, дафинов лист. Понякога слагам и цели скилидки чесън. Малко олио, чаша вода или зелев сок, слагам на 150 градуса и го забравям поне за 3-4 часа.
и аз го правя така,че е най бързо само добавям и половин чаша червено вино  в гювеча.

# 13
  • Мнения: 2 591

И друг път май съм казвала - когато се готви с кисело зеле, не е нужно да се вари предварително месото. Всякакво месо увира много хубаво в зелето.

точно това ми е дилемата - да варя ли месото - то нали си отпуска една пяна, не трябва ли поне малко да го "подваря"!?

иначе мисля да го правя в тава, а не в глинен съд.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Ами аз не го варя, ти ако искаш свари си го малко.
По принцип свинско изобщо не варя. Само леко запържвам.

Общи условия

Активация на акаунт