Варицела без сърбеж?

  • 1 442
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Има ли такъв вариант? Между 22 и 25ти миналия месец в градината на малката имаше варицела. Миналата сряда (17ти) си взех малката с температура, на другия ден и нямаше нищо. ПОсле във Неделя се разсополиви и разкашля.Ама и това почти отмина.Вчера като я преобувах видях на пишуната една пъпка с бяло връхче , която днес наоколо е зачервена.Има на коремчето 3-4 дребни пъпчици, една от които е с мехурче.На гръбчето има две , пак едната с мехурче. Но нито има температура, нито се чеше, не я сърби. Може ли да е варицела? Ще стане голяма веселба , ако е- първо че навръх Коледа ще сме заразни, второ ,че ако аз я пипна ще се прояви след около 2-3 седмици (нали толкова е инкубационния период) , което се пада между 3ти и 10ти Януари, а аз на 4ти имам планово секцио. ooooh!
А пък сега като пиша, ако знаете как ме сърби всичкооо....  Joy

# 1
  • Мнения: 5 531
По описанието най вероятно е варицела.Първият ден излизат по 3-4 пъпчици, след това обривът се засилва. Моята дъщеря нямаше т през първите 2 дена и беше само с 4-5 пъпки, и аз много се радвах, но после.....кошмар. Обади се на личният си лекар и се посъветвай с него.Инкубационният период на варицелата е около 22 дена.

# 2
Да, наистина, обади се на личния лекар, защоот в гугъла на "ВАрицела и бременност" срещнах, че тя е опасна именно няколок дена преди и след раждане - виж точно колко, може би ще се наложи да предотвратите срока. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт