Рибица за Коледа?

  • 5 525
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Дайте идея как да приготвя 3 кг парче рибица? Малко е сухо както знаете, та се чудя с какво?
Ще имаме специални гости на Бъдни вечер и ще бъдат цял ден в нас, та цял ден ще готвя, а пък за Коледа на 25-ти ще имаме други гости. Тъй като за Бъдни вечер ще правя повече неща, искам за Коледа да е нещо дето буквално да се готви само Simple Smile
Някакви предложения?

# 1
  • Мнения: 25 441
Понеже рибицата е сухо месо, нарежи го на тънки пържолки и го сложи в йената, заедно с гъби, топено сирене (може и сметана, ако обичате по-мазничко), подправки, малко вино и вода. Загряваш фурната на 300 гр, докато заври течността, после намаляш на 100 гр и оставяш час-два да си къкри и да се готви само.
Можеш да си приготвиш всичко предварително и да ти остане да включиш фурната 2-3 часа, преди времето за сервиране.  Wink

# 2
  • Мнения: 9 092
ето ти ветрилото от филе - точно от рибица е, и крехко остава, и много грижи не иска

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
аз бих напълнила рибицата с някаква комбинация от гъби, моркови, орехи, кисели краставички. може месото да се моринова предварително, а също и преди сервиране да се залее със сос.

скоро готвих точно това.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз бих напълнила рибицата с някаква комбинация от гъби, моркови, орехи, кисели краставички. може месото да се моринова предварително, а също и преди сервиране да се залее със сос.

точно това е истината. Месото ще си остане сухо, каквото и да го правиш. Затова му е нужен сос за заливка, след като си го приготвила.

# 5
  • София
  • Мнения: 508
Аз я правя в гювеч. Нарязва се на пържоли  и се реди - ред пържоли отгоре колелца топено сирене, 1-2 л.заквасена сметана, сол, черен пипер, много магданоз, чесън нарязан на шайби и така докато свършат пържолките. После 1ч.ч. вино и за 2часа на 200гр. По някое време се проверява и ако има нужда се долива вода. Ако обичаш можеш да му сложиш броколи или гъби, а може и двете  Wink

# 6
Пълнена тип руло с гъби кис сраставички топ срене и каквото ти дойде на ум завиваш и отгоре цялята го покриваи с бекон Може да ти престои така 1 вечер зависи от плънката и на самия ден да го опечеш соса е задължителен

# 7
  • Мнения: 7 091
Момичета, благодаря ви за страхотните идеи!!!
ТУка не съм виждала от типа топено сирене, което имаме в БГ и се чудех дали не мога да сложа Моцарела или много ще се разтопи?
Още едно въпросче, с какъв сос сервирате после?
И аз си мислех за руло, но не съм решила още със сигурност. А иначе бекон задължително ще сложа отгоре, както и вино.

Благодаря ви още веднъж! Страхотни сте!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
за соса бих разбъркала на котлона малко сметана със сос от печенето на месото и пресни подправки.
за топеното сирене - пробвай с онези квадратните кашкавалчета за сандвичи - много са вкусни като се затоплят, а и не се разтичат прекалено много.

# 9
  • Мнения: 7 091
за соса бих разбъркала на котлона малко сметана със сос от печенето на месото и пресни подправки.
за топеното сирене - пробвай с онези квадратните кашкавалчета за сандвичи - много са вкусни като се затоплят, а и не се разтичат прекалено много.
А, виж това наистина е идея! Благодаря Янита!

# 10
  • Мнения: 7 091
ето ти ветрилото от филе - точно от рибица е, и крехко остава, и много грижи не иска
Пепчо, сега прочетох рецептата за ветрилото и се чудех дали няма да стане и с други зеленчуци? Питам, понеже моя мъж не понася печен лимон Rolling Eyes И си мислех примерно домат и лук....или пипер...не знам newsm78
И другото нещо, ако се разреже докрай и се наниже на два големи метални шиша( от двата края успоредно)  може предполагам и други зеленчуци да се сложат , един вид като голямо шишче Simple Smile Как мислите?

# 11
  • Мнения: 9 092
ето ти ветрилото от филе - точно от рибица е, и крехко остава, и много грижи не иска
Пепчо, сега прочетох рецептата за ветрилото и се чудех дали няма да стане и с други зеленчуци? Питам, понеже моя мъж не понася печен лимон Rolling Eyes И си мислех примерно домат и лук....или пипер...не знам newsm78
И другото нещо, ако се разреже докрай и се наниже на два големи метални шиша( от двата края успоредно)  може предполагам и други зеленчуци да се сложат , един вид като голямо шишче Simple Smile Как мислите?

ще стане с всякакви зеленчуци, но като се среже докрай се губи ефекта му - иначе ще прилича на "шиш-сабя" дето ги има по всички заведения тук. Освен това парчетата месо  ще са големи за шиша.
А лимона аз също не го ядох (за разлика от домашните ми  Grinning), но мирише много приятно с него. Дъщеря ми пък не яде лука, но си го махаше (а може и предварително да ги извадиш, което не ядат)
Иначе вътре може да сложиш чушка, морков - дори ще е по-красиво с повече видове зеленчуци
ей тук има рецепта за Запеканка с месо - тя е точно такова филе, само че с кръгчета картофи а има и сос.

И всичките тези - им добавяш малко течност - вода, бульон, вино, бира - какво там ще е, завиваш с фолио и печеш на слаба фурна.

Извинявай, че едва сега отговарям, но липсвах от вкъщи Grinning

# 12
  • Мнения: 11 747
Малко съм закъсняла с моето предложение,но сега виждам темата- лесно е и става много сочно и крехко,не е сухо,това ще правя и аз за Коледа:
нарязваш рибицата на парчета,овалваш в брашно и запържваш в сгорещено олио до зачервяване.После в глинен гювеч или йенска тенджера слагаш месото,посоляваш,слагаш черен пипер и заливаш с всичкото олио в което си пържила,1 чаша червено вино и малко вода.Слагаш във фурната за около 2 часа,може и повече и това е! Hug
http://images12.snimka.bg/001566412.jpg

Общи условия

Активация на акаунт