Овесени ядки

  • 1 540
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Момичета бехте ли ми казали как да направя на 7м си син овесени ядки?
Благодаря ,предварително!

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ако намериш купи овесени ядки на слънчо-по финни са и бързо стават.Във вряща вода около 180 мл сипваш 2 супени лъжици ядки и вариш около 5мин.След това може да прибавиш масло,сирене и малко захар,а ако  ги искаш сладки-пасирани плодове или плодово пюре.Ако ядете вече кисело мляко може към ядките и мляко да прибавиш. Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 2 897
Аз купувам фино смлените,варя ги 5-10 минути.Приготвям ги с масълце и сирене или с пасирани плодове.Само,че ги въведох след деветия месец.

# 3
  • Мнения: 1 448
Ако си захранила вече с глутен, можеш да вземеш финните на Фамилия Никола, сваряваш ги според упътването и ги мешиш с сирене/масло, плод, плодове пюре и т.н.  Wink

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Освен всичко останало което са ти препоръчали момичетата като поистине можеш да добавиш и АМ.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 404
2-3 супени лъжици фини овесени ядки, заливам с вода и слагам за минута и половина в микровълновата. Приготвям ги с масло и сирене.

# 6
  • Мнения: 962
Благодаря ви!  Hug

# 7
  • Мнения: 49
Ако си захранила вече с глутен, можеш да вземеш финните на Фамилия Никола, сваряваш ги според упътването и ги мешиш с сирене/масло, плод, плодове пюре и т.н.  Wink

 Peace

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз купувам фино смлените,варя ги 5-10 минути.Приготвям ги с масълце и сирене или с пасирани плодове.Само,че ги въведох след деветия месец.
И аз така!

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз загрявах вода, прибавях АМ /в купичка и бърках/, след това добавях овесените ядки+масло и захлупвах за около 5 мин. Не съм варила. Правех с финните овесени ядки на Фамилия Никола

# 10
  • Мнения: 532
Аз ги сварявам,пасирам леко,колкото да не са толкова големи и после добавям 1 от бебешките лъжички кафява захар и плодово пюре.Става чудесна смес,която бебка яде с удоволствие.

# 11
  • Мнения: 1 288
аз също купувам фино смлени и не ги варя. само заливам с гореща вода и изчаквам да набъбнат. после слагам масло и сирене или нарязан/настърган банан, или плодово пюре.
но и аз бих те посъветвала да изчакаш, особено ако не си въвела глутена. аз овесени ядки дадох чак към годинка.

# 12
  • Мнения: 962
Момичета вчера направих .Сварих овесените ядки ,изцедих ги в една купичка.Направих кремче от нишесте и АМ и към кремчето прибавих овесени ядки.Стана супер и му харесаха.

# 13
  • Мнения: 1 555
Аз купувам финни овесени ядки слагам 200 гр вода да заври и после добавям 2 с.л. от ядките да поврът 5 мин, после прецеждам, и смесвам или с плод пресен, или с пюре, или пък със сирене

# 14
  • Мнения: 8 505
Никога не съм ги варила.Само ги накисвах в кисело мляко (най-често).

Общи условия

Активация на акаунт