Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 612 921
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 40
Здравейте, сага прочетох отново цялата тема. В началото Сребърен облак казва , че е с хипофункция а пък хормона и е бил над горна граница. Това не е ли хиперфункция. Питам заради споделените "диети" . Защото се опитвам да се възползвам от споделените ви успехи в  борбата с проблемите с щитовидната жлеза.  Опитвам  се да си променя начина на хранене и най вече начин на мислене. Последно хипо е когато хормона е на долна граница а хипер когата е на горна. Нали така? Много ми е тъп въпроса ама ....

# 181
  • Мнения: 2 176
Вероятно е имала предвид ТСХ.
Той е хормон на хипофизата, не на щитовидната жлеза.

# 182
  • Мнения: 836
Последно хипо е когато хормона е на долна граница а хипер когата е на горна. Нали така? Много ми е тъп въпроса ама ....

pavlina3, при хипофункция на щитовидна жлеза TSH e виско, при хипер - ниско.
Аз съм с хипофункция и когато ми го откриха бях с ниво 48, при горна граница 3,5 до 5.

# 183
  • София
  • Мнения: 2 908
Последно хипо е когато хормона е на долна граница а хипер когата е на горна. Нали така?
Обратно е  Simple Smile

# 184
  • Мнения: 40
Благодаря Ви, аз нещо тотално съм се объркала. Голям срам. ooooh!

# 185
  • Мнения: 11
Zdraveite !
do sega 4etyax vsi4ko sega i az se vklu4vam.
az sa s xiperfynkciya na shtitovidnata-xashimoto,no piya METIzOl,zashtoto TCH mi e
mnogo nisko -po4nax ot o,o6 padnax na o.01 ,no v razli4ni lab gi pravix i visoki antitela.
V cibalab -beshe 0.020 posle padna  na 0.018 i skoro shte pravya novo TCH za da vidya kolko metizol da piya.
pri nisko tch mi yveli4avat metizola po sxema i go namalyavam sega ostanax na 3po 1 tabl.
Vajnoto e da se sledi tsh 4yx go ot dosta endokrinolozi,prosledixa mi ts4 i exograf.
Doc.Petkov ,koito e nai-dobriyat xiryrg v tazi nasoka iskashe da me operira bez da imam
vazli i,kardiologat mi dade CORDARONE-Sarceto mi izleze ot ritam a lekarstvoto otklu4i
shtitovidnata jleza.Taka 4e i lekarite greshat i iskat  samo pari-govorya 4e ako ne byax
rexabilitator i se rovix kade li ne neznam kakvo shteshe da operira doc Petkov?????Yavno
moyat poznat doctor shte6e da si vzeme procenta ,no my mina kotka pat.Ne vyarvax ,4e lekar moje da mi kaje,
kato ne se operirash shte ymre6.........dosta prejivyax,dosta se rovix ,dosta lekari posetix
i vi kazvam 4e vsi4ko e ot kalciev deficit -naprafix i osteoporoza i sarceto i krampite vsi4ko e ot
kalciev deficit i slaba imynna sistema-az postoyanno sam s bolno garlo.Poneje piya
Metizol za da ne si izsledvam 4esto belite kravni telca piya folieva kiselina ve4e 1 godina
i nervite mi se poyspokoixa ,predi vzimax dosta xap4eta za nervite,no piya i dobavki
magnezii za sarcebieneto,kalcii,cink i drygi.Vapeki 4e imam xiperfynkciya na jlezata  az palneya
i tova me pobarkva ,no predi towa byax mnogo otslabnala.Ako ima nyakoi s podoben sly4ai i terapiya
bix se radvala da 4yia kakvo sa my predpisali.Byax i pri doktor Nikolov-da rejat nebceto na 3 pati
4yx ot drygi xora 4e towa e star metod za osvobojdavane ot stresa,no ne mi pomognaxa,
te davat dobavki ot akva sors,az sam distribytor na drygi firmi i taka im dadox 200 leva blizo.
Gargarya se s bilkata eniov4e zaparka 2 4.laj v 4asha topla voda zaparka i drygi neshta.
Moje da mi pi6ite i na emai: renie61@abv.bg
Yspex na vci4ki!

# 186
  • Мнения: 4
Здравейте момичета пиша ви от регистрацията на дъщеря ми.Прочетох ви оплакванията и реших да ви помогна.Сега ще ви обесня моята история. През декември месец 2008г. се почуствах много зле със сърцето и отидох на кардиолог. Кардиолога ми каза че ми е здраво сърцето и да си прегледам щитовидната жлеза.Отидох на ендокринолог и той ми назначи изледвания.Оказа се ,че анти телата ми са близо 5000 поставиха ми диагноза ХАШИМОТО след това ме накараха да снимам жлезата на ехограф.Жлезата ми беше изпаднала в жесток териодит и беше цялата на дупки.Самия доктор се почуди.Изписаха ми ЕЛТИРОКСИН и СЕЛЕН.Започнах да ги пия но до 10 дни се почувствах много зле ,болеше ме в областта на гърлото , изтрапнаха ми ръцете и краката , вдигнах кръвно 180 и сърдечен ритъм 120 в минута.Отидох при докторката и тя ми каза че имам непоносимост към Елтироксина и че незнае какво да ме прави.Жлезата е много зле а Не може да ме лекува.Останах без терапия.
Веднъж случайно се заговорихме с една жена за жлезата, защото аз където седна и стана се оплаквам от приживяното.Оказа се че и тя има ХАШИМОТО и след като и казах ,че не мога да се лекувам с елтироксин тя ме съжали и ми каза ,че ще ми каже един метод за лекуване на жлезата.Обясни ми ,че много жени от Бургас веднъж в месеца организират рейс който ги кара до гр.Гълабово и там един дядо им реже небцето със скалпел.Това тя ми го каза март месец 2009г. реших се и се записах за април на 20 април ми беше първото рязане.До сега съм рязана 3 пъти АПРИЛ , МАЙ,ЮНИ. Първо да ви обесня ,че изобщо не боли.Чувства се едно гаделичкане по небцето.Не тече мнго кръв,съвсем малко,колкото да се изплюеш 3 пъти.Дядото взима по 5лв.Реших ,че когато се отрежа третия път ще си направя изследвания и отидох първо на ЕХОГРАФИЯ доктора ми каза ,че дупките по жлезата ги няма и жлезата е във видимо добро състояние.Окуражена от това Веднага си направих изследвания на TSH и анти телата. АКо искате вярвайте ,но резултатите са такива : Антителата от близо 5000хил. за три месеца в момента са 783. В началото и аз самата не можех да повярвам.Дядото забранява кафето ,но аз със това неможах да се справя и си пиех по 2 кафета на ден.В общи линии това е цялата философия на лечението.Пристрашавате се и това е.А тази жена която ме заведе при дядото е имала няколко възела на жлезата които в продължение на 1 година рязане са изчезнали и антителата в момента на нея са в норма.Аз смятам да ходя при дядото още два месеца и моите ще влязат в норма. От начало очаквах за 3 месеца рязане антителата ми да спаднат със около 1000 а те са спаднали с цели 4180 което е феноменален резултат.Представям ви резултатите за достоверност.  
АКО НЯКОЙ ИСКА ДА МУ ОБЯСНЯ ПО-СПЕЦИАЛНО  И ПО-ПОДРОБНО ИЛИ НЕЩО ПО-СЪЩЕСТВЕНО ДА ПИШЕ НА скайп steisito_91







Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 14:14 от steisito_91

# 187
  • Мнения: 9 052
Хора с тези допотопни рязания не се ли страхувате от спин и други болести?

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 351
И преди бях чувала за това рязане, ама разкажете как по-точно става. С какво се реже, как сте сигурни, че се спазват хигиенните изисквания и т.н. На мен ми се струва като метод от инквизицията. Много е странно и неестествено. Знаете ли как точно помага това рязане? Какво се реже? То човек като е зле е склонен да се подложи на какво ли не, ама...

# 189
  • Мнения: 311
Е не може да няма научно обяснение, дядото знае къде да резне. Какво обаче освобождава с резването е това не мога да разбера???

# 190
  • Мнения: 4
Здравейте отново сега ще ви обесня за хигиената.От специален санитарен магазин се купуват скалпели за еднократна употреба.Аз сама го давам на дядото и след еднократна употреба го изхвърлям.По принцип не се усеща никаква болка.Усеща се едно гаделичкане.Изплюва се 3-4 пъти кръв и кръвта спира.Не се яде 2 часа и до вечерта всичко е минало все едно че нищо не се е случило.Да ви обясня как действа рязането.Чрез рязането точно на небцето мозъка изпраща импулси на жлезата за оздравяване.Затова се нарича импулсна терапия.

# 191
  • Мнения: 11
Zdraveite! Ve4e e po4ti 4 sytrinta i az oshte tarsya kak da se lekyvam ot xashimoto.
Az vi pisax 4e byax pri D-r Nikolov ,no toi ne reje a drygiyat koito e fizik-yavno metoda e ysvoil ot baba si
Az 4yx 4e ryazaneto osvobojdava ot stresa.Az go pravix vednaj i rejeshe na 3 pati po nebceto.
Tolkova me beshe strax makar 4e sam zdravno lice i poneje piya aspirin proteckt pri men karvya malko pove4e.
Dadoxa mi malko vodka za dezinfekciya sled ryazaneto .Az 4yvax xryshene i mi beshe nepriyatno.SLED TOVA ME ZABOLYA MNOGO SILNO GLAVATA -NEZNAM DALI OT SILNIYAT STRES KAKVO  SHTE PRAVYAT ILI OT NATRYPANIYAT V MEN MNOGO STRES.
KAZAXA MI DA SI OTIDA VEDNAGA V KASHI I $E BOLKATA V GLAVATA BILO DOBAR PRIZNAK<NO MI KAZAXA DA SRPA METIZOLA I DA PIYA ZELENIYAT $AI KYPEN OT TYAX<A OT NEGO PO$VAX DA PIYA DEAZIPAM NERVITE MI SKO$IXA OT KOFEINA. NO TE MI VZEXA POSLE NASTANA XAOS OT SPIRANETO A METIZOLA STIGAX DO PYLS $)<A TOI NE TRYABVA DA PADA pod 5o
BLIZO 200 LEVA za zelen 4ai   za dvoini fibri za osvobojdavane na 4ervata edin magnit ryski za 15 leva .
Tezi fibri gi prodavat otedna kitaiska firma ,stanali sa distribytori ,vzemat gi po evtino i gi prodavat s pe4alba taka 4e ryazane pravyat samo 3 pati prez 3 mesecate i posle prodavat vodoraslite na akva sors na koito moje da stane distribytot i da gi vzima s namalenie ,no
az imam xiperfynkciya i ne mi obyasnyavat dali za men sa ok.posle govorix s moya poznata i tya mi kaza ,4e ryazaneto po nebceto e star metod moje bi deistva. Dyadoto yavno ne e pe4elbar i vzema po 5 leva i pomaga.PIX I SELEN 3 mesecaOT DOBAVKITE SEGA SARCETO NE MI BIE SILNO ,NO YSETYA LI SARCEBIENE GLOG I MAGNEZII .
Az li4no se gargarya s eniov4e  i piya po 2-3 glatki i vzemam kanadski dobavki ot kalcii ,magnezii i cink ,ako ne beshe magneziya i kalciya ne mojex da xodya,Sega me e strax da otida da vidya tsh si posledno beshe 0.018 antitelata predi godina -854.MOGA SAMO DA VI KAJA 4e pri men se poly4i rab4e i se ponady i dav4ex kori4ka xlyab za da go iz4istya -tova mina za 2 sedmici i naistina 4yvstvax 4e nebceto ne me darpa taka silno a sega kato se gargarya pak me darpa i vse sam s faringit.Zapo4nax da pravya TEC TERAPIYA- v google pi6i TEXNIKA NA EMOCIONALNATA SVOBODA i metoda e dostapen za vsi4ki typa se po to4ki na opredeleni mesta po meridiani.OPITAITE.PSAX I DOBAVYAX _IZVINYAVAITE ,no vseki den rovya i 4eta dano iznamerya oshte neshto da se izlekyvam.OSNOVNOTO MI KAZAXA DA SLEDYA TSH .

# 192
# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 351
reniterziyska , много си писала, ама нямаш ли кирилица, че трудно се чете. Избодох си очите.

# 194
  • Мнения: 11


Регистриран на: 04 Aug 2007
Мнения: 40
Местожителство: Варна
   
МнениеПуснато на: Thu Sep 20, 2007 8:33 pm    Заглавие: Диляна Узунова, Асистент Супервайзор    Отговорете с цитат
Възползвайте се от полезните свойства на АЛОЕ ВЕРА!

12 август 2005 г. бе страшна дата за мен. На този ден ми поставиха диагноза тумор на щитовидната жлеза. Лекарите бяха категорични – необходима е незабавна операция. Направиха ми пълни биохимични изследвания, които бяха показателни за сериозен възпалителен процес. Желязото в кръвта ми почти напълно липсваше – развивах желязодефицитна анемия. Холестеролът беше висок, като резултат от начина ми на хранене и стреса. Истината е, че преди да се почувствам зле от тумора, който бавно е изсмуквал жизнените ми сили, аз изобщо не се замислях как живея. Ежедневието ми бе много динамично, стресът се трупаше от години, а вечер с приятели „релаксирах” на маса. Всичко това ми се отрази пагубно, но се замислих, чак когато започнах да ставам нетрудоспособна, когато вечер не можех да спя, защото „нещо” постоянно притискаше гърлото ми и на моменти не можех да си поема въздух. Отделно имах и сърдечни оплаквания – учестен пулс, бодежи, затруднено дишане.

Поставената диагноза ми подейства като шок. Умът ми не я възприемаше, не исках да повярвам, че всичко това се случва на мен. С душата си усещах и вярвах, че не само скалпелът е в състояние да оправи проблема ми. Исках да опитам и друг начин на лечение и още същия ден започнах да го търся. От дума на дума, от близки и познати, стигнах до моя спонсор – Димитър Николов. Споделих проблема си с него, а той ме запозна с полезните свойства на растението алое вера и как мога да се възползвам от тях. Повярвах му. Оказа се, че в групата си той има още няколко случая подобни на моя и при всички резултатите са били положителни. При мен ще отнеме повече време, но „вярвам” е ключовата дума в съвместната ни работа.

Започнахме с драстично изчистване на организма. Една седмица пиех три пъти по 200 мл гел от алое вера на ден. След това го замених с нектар от алое и боровинки, като дозата свалих на 3 по 100 мл, и комбинирах с Gin-Chia и Forever Lycium Plus. С гела и нектара не се разделям и до ден днешен (3 по 50 мл), като ги редувам. В последствие включих Nature-Min, пчелно млечице, „Зелени поля”, Arctic-Sea и Garlic-Thyme. Промених начина си на живот и хранене. След един месец с продуктите на ФЛП си направих нови биохимични изследвания, както и ехография на щитовидната жлеза. Ефектът беше очевиден. Желязото в кръвта ми вече бе в норма, което показваше, че възпалителният процес е спрял, а и ехографията го потвърждаваше. Лекарите не можаха да повярват. Аз самата се чувствах като нов човек. След втория месец отново направих ехография. Туморът бе започнал да намалява. Упорито продължавам да използвам продуктите на ФЛП п

Общи условия

Активация на акаунт