Херпес симплекс и бременност

  • 1 570
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Здравейте, момичета!  bouquet
Надявам се, че тук е мястото да задам този въпрос Rolling Eyes. Имам херпес симплекс от около 7 години /горе - долу/. Излизаше рядко, а и аз поддържам добра хигиена, но винаги, когато ми отслабне имунната система, се появява отново. Сега съм бременна в 8-ма седмица и от около две седмици непрекъснато имам херпес. Предполагам, че се дължи на по - обилното бяло течение, което имам, откакто съм бременна, но е много неприятно и много сърби Confused...Питах гинеколожката ми и тя каза, че в момента няма опасност този херпес да попречи на бременността ми, но ще трябва задължително да раждам секцио. Както и да е, знаете, че в момента не мога да пия никакви антибиотици и лекарства, но все пак дали някоя от вас не знае билки или други безопасни методи за лечение? Аз в момента се мия със смрадлика /само външно, естествено/ и самия херпес го мажа с едно синьо лекарство, за да завехне /не мога в момента да се сетя точно как се казва, но нещо от сорта на пинокартин или пиокартин newsm78/.
Благодаря ви предварително за помощта Hug.

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 15:07 от Mia_28

# 1
  • Измир
  • Мнения: 640
  Здравей Миа,
не се притеснявай, и аз имам такъв херпес. По тази причина родих секцио. По време на бременоста не съм пила лекарства, но мажех (външно) със ЗОВИРАКС. Опаковка от 2мг. струва около 15лв.(поне така беше преди 2 г.) Много помага, но само ако го прилагаш още при избиването на херпеса. Това е рядко срещано заболяване и за съжаление неизлечимо. След като родиш и спреш да кърмиш можеш да пиеш нещо за укрепване на имунната система и така ще разредиш херпесите, но не и да се излекуваш.
Нека това не те тревожи. Знай че има и други като теб. Желая ти  лека и безпроблемна бременост  bouquet

# 2
  • Мнения: 560
olgarita , благодаря ти много за отговора Hug. Зная, че е нелечимо Confused, но какво да се прави... Моята гинеколожка преди известно време ми предложи ваксина, но така и не си направих, а и не знам доколко е ефикасна, пък и в момента без друго не мога да си направя...
Ще си купя мазилото -  ЗОВИРАКС. Досега не съм го ползвала, но щом казваш, че страдаш от същото и ти помага - доверявам ти се Peace.
Благодаря ти още веднъж  bouquet!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Не е задължително да раждаш със секцио - налага се само, ако по време на раждането херпесът е активен.

# 4
  • Мнения: 7 723
Не е задължително да раждаш със секцио - налага се само, ако по време на раждането херпесът е активен.

Точно това щях да кажа и аз Peace

# 5
  • Измир
  • Мнения: 640
Mоята гинеколожка ми искаше изследване 6 седмици преди раждането. А и поради отслабването на имунната система в повечето случеи е активен.

# 6
  • Мнения: 650
Не е задължително да раждаш със секцио - налага се само, ако по време на раждането херпесът е активен.

 newsm10
и аз така съм чувала от доктори. ти явно имаш т.нар генитален херпес. Аз имам лицев и също ползвам зовиракс крем-все още е 15 лева -това е единственото нещо което искам от БГ-тъй като тук застраховката ми покрива хапчета Зовиракс и макар че всички доктори ме убеждаваха че е същото аз предпочитам крема. Абе неприятна исторя са тез херпеси Sad

Общи условия

Активация на акаунт