Вътреутробна инфекция без обяснение

  • 5 767
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте! За първи път поставям тема, но чета форума откакто забременях през януари 2006. Намирах отговори на всичко, което ме интересуваше, за което Ви благодаря!
Темата за раждане в 35г.с ме интересува, защото родих момченцето ми на 7.09 при термин 15.10. Детето се роди с двустранна бронхопневмония, дихателни проблеми и съответно получи мозъчни кръвоизливи. Сега вече е на 3,5м, корегирана възраст 2м и малко. Като цяло имахме голям късмет, че пораженията не са по-големи.От 3 седмици провеждаме комбинирана терапия в центъра на Др Чавдаров. Може би ще продължим до навършване на 1год. Никой не знае. Степента на риск е най-ниската, но иска работа.
Аз съм оптимист и вярвам.

Това, което ме провокира да се обърна към форума е , че срещам страшно много майки, които са родили във въпросната 35г.с! На всички децата са с мозъчни кръвоизливи и всички сме на един хал по отношение на лечението. Всички са били питани от неонатолозите дали са прекарали някакво по-сериозно заболяване през бременността. Нито една от тези, с които съм говорила, не помни такова нещо. А е факт, че заболяване трябва да е имало, за да премине през плацентата и да направи вътреутробна инфекция!
Когато Ники се роди, в Майчин Дом в неонатологията ми казаха да се радвам, че е тръгнал да излиза по-рано, защото ако е останал до края в корема, не се знае какво е щяло да бъде състоянието му.

Ето и последния случай на тежка вътреутробна инфекция, която обаче завърши фатално - бебе 4кг, преносено с три дни, родено от моя позната, което бебе преживя само 2 дни, въпреки че е направено всичко възможно от неонатолозите. Просто инфекцията е била много тежка! Момичето не е прекарало никакво заболяване,  дори настинка!!! Правеше си изследвания на всеки 2 седмици. И отново никой не може да каже от какво се е получило, как е станало, защо! Както и на мен не можа да ми обясни никой, но моето дете е живо и здраво и каквото и двигателно изоставане да има, ще се навакса с времето и с терапиите! А това бебенце вече го няма и сега нищо не би могло да утеши тази майка!

Мисля, че има нещо, което предизвиква тези зачестили инфекции. Трябва някой да се изправи и да предупреди бъдещите родилки поне!

# 1
  • Мнения: 2 865
Мисля че бета хемолитичния стрептокок може да предизвика такава инфекция на бебето а майката може да е носителка без никакви симптоми. Не е ли изследвано бебето за каква бактерия точно става дума?
Той също може да е и причината за преждевремменното раждане.

# 2
  • Мнения: 125
и при мен беше така взеха ми бебето като казаха че има вътреутробна инфекция без да има причина държаха го седмица на антибиотици истината е че това е практика за да взимат пари мен ме предопредиха но нищо не можех да направя за жалост е така

# 3
  • Мнения: 1 949
Много страшно звучат всички тези неща, които казвате  Confused Записвам се да следя темата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 230
Въпреки, че бебка не се роди преждевременно /в 37г.с. секцио, заради гест. деабет/ се намесвам заради постинга на lukreciq и по-специално това:
и при мен беше така взеха ми бебето като казаха че има вътреутробна инфекция без да има причина държаха го седмица на антибиотици истината е че това е практика за да взимат пари мен ме предопредиха но нищо не можех да направя за жалост е така
На Ани й биха 1 седмица антибиотик, защото имала инфекция и 40 единици левкоцити  #Crazy. Биенето на инжекциите не е започнало от първия й ден, а от втория. Никой не ми каза, че й бият антибитици, докато една сестра не дойде в стаята ни и не би инжекциите пред нас /да поясня раждах в Св. София, първите 2 дни бях на втория етаж в родилното, а след това се качих в двойния ВИП / от 5 мами в стаята на 3 бебета биха антибиотик. Когато се качихме с малката горе, където педиатрите ти идват в стаята, а не висиш пред отделението, питах и разпитвах, каква е тази инфекция, какво са изследвали, помолих и кумата да пита тук във форума, дали някой има представа. Нищо не ми беше казано от лекарите, казаха ми ВЪТРЕУТРОБНА инфекция и това е. Така и си останах в неведение. 4 месеца се тюхках, че съм предела на малката нещо и я водех по доктори. Докато един ден не се сетих, че всъщност имам резултатите от изследването на кръвта от пъпната връв, изследванията се правят задължително при замразяване на Стволови клетки. Там точно и ясно беше написано Левкоцити - 9,6 единици.  Напълно нормални. Няма да ви обяснявам как си отдъхнах. В началото бях бясна и исках да ходя да се разправям, да питам какво всъщност са й били, кой е отговорен за всичко това, за резултатите и за мъките и терзанията през, които минахме.
Съжалявам, че поста стана доста дълъг, но се върнах назад към всичките ми тревоги и опасения.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Инфекциите при бебетата са с различни причини и произход - ако са проявени при раждането или до 48ч след това, най-вероятно става въпрос за вътреутробна инфекция. След 48ч вече се счита, че става въпрос не за вътреутробна, а за вътреболнична инфекция.
Бебе,което е било на лечение с антибиотици, би трябвало да има правена посявка за уточняване на причинителя и чувствителността му към видовете АБ. Това важи особено за недоносените бебета. При (не дай си боже) починало бебе аутопсията също дава представа какъв е бил причинителя на инфекцията.

# 6
  • Мнения: 125
не знам но проблем има и то голям.моето бебе го родих в шейново с цезарово тежеше 3.850. на 3 ден от раждането ми го взеха без да ми казват нищо.държаха го в ковиоз на системи и т.н.беше много тежко за мен наистина

# 7
  • Мнения: 3 425
Аз родих в 38 седмица,но сега като чета се сещам,че в 35 и 37ма седмица ми се наложи да пия Аугументин,защото имах някакъв стрептокок  newsm78 даже ако не се беше махнала щеше да се наложи секцио,то пак се наложи,но по-други причини  Flutter

Ще го имам впредвид!

Общи условия

Активация на акаунт