Правиха ли ви епизиотомия?

  • 8 016
  • 142
  •   1
Отговори

Анкета

Правиха ли ви епизиотомия? (до 2 отговора)

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 1 691
Мили мами, тъй като из нета се шири мнението, че епизиотомията я правят масово вместо добър ден, реших да проверя дали наистина е така.
Мен лично ме цепнаха по всички правила веднага щом бебчо взе да излиза - не се и замислиха особено  Thinking
Наскоро чух мнението, че днешните жени са изродени, та затова не могат едно дете да родят нормално  #Crazy

# 1
  • Мнения: X
 Той бебчо сам си ме цепна:) Имах много шевове, и вътрешни и външни, но са ми правили епизиотомия.

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Здравей mata_kosmata, и аз имам епизотомия , но не глсувах защото не се вписвам в никоя от опциите. т.е. срязаха ме защото не напъвах особено качествено, но чак пък до "закучване" не се е стигало е имах и няколко вътрешни шева, ама тях не ги броим Wink. Колкото до мнението, което си чула, това е голяма идиотщина.

# 3
  • Мнения: 1 691
Абе и на мен ми се стори странно, но си викам: дай да проверя! А твоята опция наистина съм я пропуснала...

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като ме приемаха да раждам лекарката каза на акушерката"виж дали е избръсната хубаво, че ще и правя епизотомия" ShockedСещаш се дали са ми правили Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 478
И аз като ТраЛаЛа мисля че не успях да напъна достатъчно добре, та затова ме срязаха. Не мисля че имаше закучване, предполагам док е преценил, че няма да се справя сама и затова ме клъцна.

# 6
  • Мнения: 2 677
Да, доста голяма.
Той ме разцепи добре отвъртре, те ме разкрасиха отвън. ooooh! Бебока се беше заклещил лошо. Другата опция беше форцепс. Изобщо не съжалявам, че имам час и половина след раждането престой в родилна зала.

# 7
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
 Бебо беше с голяма глава и доста ме разкъса  отвътре, та за симетря лекарката ме цепна отвън.

# 8
  • София
  • Мнения: 679
При първото раждане не напъвах ефективно и се наложи да ми направят епизотомия. При второто раждане не се наложи.

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 9 175
Да, наложи се, защото спряха напъните и тоновете  почнаха да се губят. Не съжалявам, въпреки неудобствата, защото най-вероятно (заради тесния ми таз) беба щеше да ме разкъса и щях да съм шита на зиг-заг. 4 вътрешни и4 външни шева. Това беше преди повече от 15г, с втората мома -никакъв проблем, раждане като по учебник  Mr. Green

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не са ми правили нито първия(имах само вътрешни шевове) нито втория път!

# 11
  • Мнения: 6 461
Да (когато нещата се закучиха тотално) -при първото раждане .
Да (преди нещата да се закучат)-при второто раждане.

# 12
  • Мнения: 164
Здравей mata_kosmata, и аз имам епизотомия , но не глсувах защото не се вписвам в никоя от опциите. т.е. срязаха ме защото не напъвах особено качествено, но чак пък до "закучване" не се е стигало е имах и няколко вътрешни шева, ама тях не ги броим Wink. Колкото до мнението, което си чула, това е голяма идиотщина.

И аз съм от тези, бях с епидурална и въобще не знаех какво правя  Weary

# 13
  • Мнения: 476
Да, направиха ми епизиотомия. При мен се закучиха нащата. Синът ми се оказа голям, а и се роди с лицето нагоре.

# 14
  • Мнения: 2 019
да,имам 4 шева

Общи условия

Активация на акаунт