Домашно пюре от ябълка

  • 723
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Мами как да приготвя плодово пюре от ябълка? Трябва ли да я сваря на пара? Въобще за всички плодове, как да ги приготвям, кои може в суров вариант и кои трябва да претърпят някаква обработка. Напр. докато имаше круши на пазара, купихме няколко кила, сложихме ги в буркани и минаха през стерелизация, сега си имам круши в собствен сос. Но не знам какво да правя с другите плодове.

# 1
  • Мнения: 549
ами ти си знаеш,на пара след това пасираш и готово.Не зная колко сте големи,но в соров вид банан може.Ние сме на 6м. и хапва по половин пасиран банан -естествено първо дадах една,две лъжички,на другия ден две три и така.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 230
На 5 месеца и половина е. Обаче, в една друга тема по-надолу ми казаха да не давам банан, защото е суров
Освен всичко,което са ти казали момичетата, суров банан може да даваш след 6-тия месец.
Може да е тъп въпроса, но защо? 

Защото е суров, не е термично обработен. Това не важи само за банана, а за всички плодове.
 Peace

След 6ти месец за мен значи да започна да давам от 7ми месец.
А мога ли да направя по-голямо количество и да кажем да го замразя, както правя със зеленчуците? Защото то не си заслужава да варя на пара половин или една ябълка.

# 3
  • Мнения: 271
Аз варя на пара по-голямо количество ябълки, пасирам ги и ги разпределям на малки порцийки в пласмасови чашки. Продават се такива чашки с капачета на Бертони, специално за замразяване, които издържат и в микровълнова. Остатъка замразявам във фризера. Там могат да се съхраняват 3 месеца. Така приготвям и тиква.
Моят син е на 7 месеца, но все още му давам сварен на водна баня и пасиран банан.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз замръзявам в форми за лед моркови, картофи и тиква. Така ми е много удобно. А тези чашки къде се продават, никога не съм се интересувала от такива и не знам.
Всякакви ли плодове могат да се варят на водна баня?

# 5
  • Мнения: 22
А сурови настъргани ябълки и круши не може ли да се дават?

# 6
  • Мнения: 2 897
Аз съм давала,но след осмия месец.
За банана в суров вид внимавай,обаче.

# 7
  • Мнения: 6 461
Мами как да приготвя плодово пюре от ябълка? Трябва ли да я сваря на пара? Въобще за всички плодове, как да ги приготвям, кои може в суров вариант и кои трябва да претърпят някаква обработка. 
Можеш да приготвиш ябълка на пара или да бланшираш след това пасираш.
Банана след 6ти месец може да се дава в суров вид.
Зеленчуците ако ми са в повече ги замразявам ,но по принцип предпочитам да си купувам ежедневно от магазина.

# 8
  • Мнения: 316
... А тези чашки къде се продават, никога не съм се интересувала от такива и не знам. ...
Има ги в магазините където продават шишета.
Тези чашки на Авент изглеждат точно като контейнерите за кърма

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_210&products_id=1612
Аз понеже сглупих да взема контейнери, а кърма така и нямах сега ще ги ползвам вместо чашките  Wink

Общи условия

Активация на акаунт