Имали ли сте подобни пристъпи

  • 6 174
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Нарочно не пускам темата в здравния,защото според лекаря ми не е здравословен проблем,било се случвало на повечето хора ShockedСтава дума за следното:ей така,както си седя и изведнъж ми се разтреперват краката,сърцето ми започва да бие учестено и ме обхваща нещо като паника,че всеки момент ще умра,почти винаги ми се доплаква за Ния,че ще остане сираче и кризата продължава около 10 мин.Кръвната захар ми е в норма,хормоните на щитовидна също,кръвното ми е добре,ендокринолог ми назначи и изседване на серумен инсулин,но ще е готово след празниците.За една година ми се е случвало няколко пъти,но този месец-два,а днес вечерта направо си треперех 5 мин и много се уплаших,хората ме гледаха доста сранно около мен.Забелязвам,че кризите не са свързани с напрежение,умора или друго.Може би само с глад,но не съм много сигурна.
Случвало ли ви се е на вас или на ваши познати нещо подобно?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
За 'атака на паника' съм чела и чувала по Хамериканските книги и филми. Anxiety & Panic - пусни един Гугъл.

# 2
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
това си е точно от стрес. и аз съм така.не е задължително да се чувстваш нервна, но подсъзнанието работи и тялото реагира.намери повече време за сън, тишина и спокойствие и ще видиш, че повече няма да ти се случва.

# 3
  • Мнения: 27 524
Да, за съжаление, цели 15 години влачих подобни панически кризи. Разбирам те колко ти е гадно. Всичко е на нервна и психическа основа. Изясни какво ги поражда и после ще се бориш с причината.

# 4
  • Мнения: 239
За 'атака на паника' съм чела и чувала по Хамериканските книги и филми. Anxiety & Panic - пусни един Гугъл.

Точно така. Синдромът е по-често срещан сред мъжете между 25 и 40 годишна възраст. Нормално е да го имаш и е хубаво да знаеш, че няма страшно.

И аз така се наплаших един път и даже ходих на психиатър, който се оказа, че е жена. Стана ми толкова смешно и реших да пофлиртувам намигайки - 'Сега кво, кой кого ще консултира, а?'...

# 5
  • Мнения: 3 447
Паническо разстройство - има достатъчно информация и на български. Аз съм с такова от 6 години. Поговори пак с лекаря си, добре е да вземеш мерки навреме, за да не хронифицира.

# 6
  • Мнения: 27 524

Абе, Жорж, ти си можел да пишеш и нормални и смислени постинги  Grinning
Браво   bouquet

# 7
  • Мнения: 495
паническо разтройство /ПР/, панически атаки
ето нещо по въпроса
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=43

# 8
  • Мнения: 3 423
Абе кво става, тампони, паники,
в правилния форум ли съм...

# 9
  • Мнения: 239

Абе, Жорж, ти си можел да пишеш и нормални и смислени постинги  Grinning
Браво   bouquet

Или ти си вдигнала ай кюто все пак. Едно от двете ще да е ако се сещаш за какво говорим, б? Joy

# 10
  • Мнения: 1 404
Ами аз тъкмо мислех,че съм успокоила темпото,ходя редовно на йога,намалих си работното време,храня се здравословно и това все последната година,а точно тогава да ми зачестят и кризите-голяма ирония Crossing ArmsБу,и аз съм чела за тези паник атаки,и в последната книга на Мадлен Алгафари има писано,но при мен основно ми прималява,сърцето ми се разтуптява и чак после идва треперенето,а междувременно и голяма жажда,а пристъпите не ги описват май точно така.Блонди,проблеми не че нямам,но засега обстоятелствата са непреодолими-т.е не мога да се боря с тях SadТи как преодоля това(ако не е много лично де)?

# 11
  • Мнения: 476
Писах и всичко ми изчезна...
Аз имах подобни пристъпи в продължение на няколко години. Случваха се, когато съм под напрежение. Започваше се със изтръпване на ръцете и раменете, ускоряваше ми се пулса и следваше ужасно треперене на цялото тяло. При мен траеха не повече от 2-3 минути и много странно, но след това се чувствах много спокойна. Ходих, като теб на всякакви прегледи и накрая стигнах и до психолог.
Това, което той ми обясни е, че при много хора причините се коренят не в общоприетата теория за преживян стрес в детството, а точно обратното - стреса след срещата с реалния живот след едно безгрижно детство.
При мен нещата се оправиха до голяма степен от самосебе си, с годините. Дано и при теб така се случи.

# 12
  • Мнения: 27 524
Блонди,проблеми не че нямам,но засега обстоятелствата са непреодолими-т.е не мога да се боря с тях SadТи как преодоля това(ако не е много лично де)?

На ЛС  Peace

# 13
  • Мнения: 25 441
Смени си лекаря!   Naughty
Нищо, което те кара да се чувстваш дискомфортно, не е нормално!   Работата на лекаря е да разбере какво е то и как да се елиминира.  Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Или ти си вдигнала ай кюто все пак.

 hahaha  Туше  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт