Бебето ми все едно е забравило да суче...

  • 478
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 676
От няколко дни бебка не суче нормално - дръпва два пъти след това стисва зъби и така започва да се обръща на другата страна. Аз пищейки се опитвам да и задържа главичката поне обърната към мен докато се освободя и след това тя се рзплаква. Аз съответно пак и давам, но след няколко дръпвания процедурата се повтаря. Преди няколко дни, когато започна това, само ме хапеше и то в края на кърменето. Сега не се издържа, тя стиска мноооого силно и така се обръща на другата страна и ме дърпа  Cry Първо си мислех, че е временно, но то се заълбочава... После си помислих, че не и стига кърмата, но вчера и дадох шише и от там ядеше по същия начин... Много ми е тъжно, но май вървим към отбиване... и от мъжа ми не срещам никаква подкрепа, даже почти ми се кара, че се мъча да я кърмя, въпреки това че ме хапе и все ми пробутва шишето...  Sad
Не знам може ли да се направи нещо, за да я отуча... Не ми се иска да я отбивам, но не знам дали бих се цедила тепърва оттук нататък...

# 1
  • Мнения: 3 926
Да разбираме, че тя е на 9 месеца? (предвид подписа Wink ) Мисля, че спокойно можеш да причислиш състоянието към графа "Стачка". Само разкажи по-подробно - кога захрани, колко пъти на ден се кърмите, каква друга храна поема детето и какво количество, буди ли се нощем?
Като разгледаме режима (говоря в многествено число, защото със сигурност и други ще се включат) ще дадем по-адекватни съвети Hug

# 2
  • Мнения: 68
Здравейте, мамчете!
ние сме на 8 месеца и при нас е същото.Тя е захранена и замествам 2, а понякога 3 пъти.Тя продължава да се буди нощем и да иска да сучи през цялото време или да я нося по цяла нощ но е по същата схема както при cvyrche.От това постянно стимулиране на зърната имам чувство, че и кърмата се увеличи, а тя не изсуква, за съжаление не мога да се стискам , не ми се  е налагало а и нищо не излиза като пробвам.Вече незнам какво да правя, почнах да си мисля да търся някое бебе което да кърмя...
иска ми се да я кърмя още но ако продължава така едва ли ще успея
благодаря предварително

# 3
  • София
  • Мнения: 676
Ами захранихме се на 7 месеца без една седмица. Сега яде по 4 пъти през деня кърма, като в две от тези хранения приема и каша или попара, но не всеки ден, даже напоследък по-често първите две хранения си бяха само от кърма. Едното хранене, обедното, е заленчуково или месно пюре и е заместено изцяло.
През нощта не се буди от втория месец...

# 4
  • Мнения: 3 926
А зъбки има ли? Защото на мен ми прилича на заместване на гризалка с гърда Thinking Като чета как ядетете, по-скоро нещо й е дискомфортно, отколкото да се самоотбива. Ако те стиска и боли е хубаво да я дръпнеш от гърдата, слагайки пръст, за да освободи вакуума, като същевременно много твърдо и категорично кажеш "НЕ"! И не даваш гърдата в продължение поне на половин час.
Можеш да пробваш да смениш позата за кърмене, да кърмиш на тихо и тъмно място... просто, за да не се разсейва от шумове. Ако и така не става пиши, ще предложим и други решения.
Хубаво е да говориш на детето и да му казваш дали те боли, да си отвори по-широко устата, да не си върти главата... ще се изумиш колко много разбират бебоците на тази възраст и как усещат кога наистина са преминали границата на търпението на мама Wink

Общи условия

Активация на акаунт