За наддаването на тегло при бебе!

  • 591
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 013
Бебка е на 6,5 м. и последния  месец е наддала само 160 гр.Сега е 6,660 кг., но пък расте на дължина - 69,5 см. Не се съобразявам с таблици, защото знам, че всяко дете расте индивидуално, но имам ли основания да се притеснявам? Храни се нормално- 5 пъти на ден, три от които АМ.

# 1
  • Мнения: 5 362
Не се притеснявай.Колкото по-растат, по-малко наддават,в сравнение с първите 2-3 месеца.
Нормално ви е теглото,според мен.

# 2
  • Мнения: 3 499
напълно нормално е наддала

# 3
  • Мнения: 667
И според мен е добре теглото, особенно ако напоследък е станало по активно бебето  - повече се обръща, рита, маха и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 284
не се притеснявай нормално е  Peace

# 5
  • Мнения: 475
Момиченцата по принцип наддават по-малко,така че мисля,че теглото ви е дори перфектно.Още повече щом е дръпнала с дължината... newsm74

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Нямаш никакви основания за притеснение, бебка си е с перфектни мерки, както вече са ти написали от тук нататък стават все по - подвижни и все по-малко ще наддават. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 461
Тегло при  момичета на 6 месеца:

нормални граници:             средни стойности:
5 640-9 240                                7 440

След като бебка е 6 660 ,мисля ,че няма за какво да се притесняваш .В норми сте.
Колкото стават по-големи децата толкова по-малко наддават.
Нямаш основание за притеснение. Peace

# 8
  • Мнения: 2 897
Нормално е наддала,не се тревожи Peace

# 9
  • Мнения: 3 092
Добре де -ние тук смятаме че да добре е наддала , но какво казва педиатъра ти по този въпрос newsm78

# 10
  • Мнения: 1 013
Педиатърът кава, че е малко! Вили 1, Вие сте колкото нас, пиши как наддавате и какво ядете!

# 11
  • Мнения: 6 164
Ами Крис расте 1 месец нагоре, един настрани Laughing , но най-малко е наддавал 450 гр този месец, но пък е висок като за годинка. Crazy
Виж как ще е другия месец, според мен е нормално, важно е да е наддал нещо, дори да не е наддал пак не е страшно. Важно е да не се повтаря повече от 2-3 месеца. Детето на позната 2 поредни нищо не беше качил, но тъкмо проходи. След това навакса. Обикновено това се случва, когато детето започва да прави нови движения - пролазва, прохожда и т.н.
Щом го виждаш, че яде, има апетит и не е болно - е наред. Peace

# 12
  • Мнения: 693
Ако бебчо си хапва, пълни памперса и е жизнен не се притеснявай за килограмите то си е ген. И при нас големте има хора които ядат като за двама а са слаби а други всичко им се лепи и малко да се отпуснат в похапването и веднага качват.

# 13
  • Мнения: 266
Съдейки по моя син на 4,5 месеца е 8.200кг - 68 см, ми се вижда слабичка  Thinking Той се роди 3.600 - 53 см!
Не знам точно какви са нормите за момичета, но мисля че трябва най- добре да се консултираш с педиатъра ви.

# 14
  • Мнения: 2 197
Изобщо не е малко. Моята дъщеря последния месец беше наддала 200 г. и на 7,5 месеца беше 7,4 кг. / 72 см. Мисля, че си е напълно нормално наддаване по 200 г на месец. За мен 8 килограмово бебе на 4 месеца е абсолютно недопустимо, както и наддаване по повече от 500-600 грама на месец. Особено след като се храни нормално нямаш поводи за притеснение. Децата са различни.

Общи условия

Активация на акаунт